Lektura diabetyka

Małgorzata Fidor

od 26.12.2003 r.

Właściciel i redaktor portalu Diabetica.pl

Administrator forum Diabetica.pl

kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Cukrzyca wkroczyła w nasze życie niespodziewanie i jest z nami od 2001 roku. Moja córka-Martyna miała wtedy skończony pierwszy rok życia.

Choroba niesie ze sobą wiele trosk,obaw oraz przeszkód z jakimi musimy sobie radzić każdego dnia.Wiem jednak,że nie jestem sama. Na forum,które dostałam w prezencie w drugim dniu Bożego Narodzenia mam wielu przyjaciół,z którymi połączyła mnie słodka więź.
Od 13 lat wspieramy się w trudnych chwilach i działamy w kierunku polepszenia życia naszych cukiereczków oraz poprawienia sytuacji prawnej  odnośnie opieki nad dziećmi przewlekle chorymi  w placówkach oświatowych.


Jerzy Marszałkowicz (Biker)

Administrator forum Diabetica.pl

Z Diabeticą  od 28.12.2003r.

Od 1980 roku nie miałem ani jednego dnia urlopu od cukrzycy - ale nie powstrzymuje mnie to przed jeżdżeniem rowerem przez cały rok, żeglowaniem przy huraganie, lataniem na paraglajtach. Bo cukrzyca cukrzycą, a żyć trzeba pełną piersią!


Monika Zwierzchowska (Monika)

Moderator forum Diabetica.pl

Z Diabeticą jest od 27.12.2003r.


W 2001 roku nagle zawalił się mój dotąd poukładany świat. Nic już nie było takie same, a życiem zaczęła rządzić cukrzyca. Na szczęście nie porządziła długo :))  Po chwilach załamania przyszło opamiętanie i ogromna pomoc dotąd nieznanych słodkich ludzi. Nie wiem jak wyglądałoby moje życie bez cukrzycy, ale wiem że z nią nie wygląda tak tragicznie jak zapowiadało się na początku. Realizuję swoje marzenia i jestem pełnowartościowym pracownikiem.  W wolnym czasie po prostu żyję i robię wszystko na co mam ochotę :))


Marta Sęk (mania)
Moderator forum Diabetica.pl

Z Diabeticą  jest od 26.03.2003r.


Dietetyk

Jestem mamą słodkiego Jerzyka który zachorował w lutym 2005 roku. Jak dowiedzieliśmy się co to znaczy, że Jerzyk jest chory na cukrzycę postanowiłam zrobić wszystko, aby jego życie wyglądało tak jak życie jego rówieśników a nasze rodzinne życie było takie jak przedtem. I myślę że się udaje. Dzięki Diabetice poznałam mnóstwo wspaniałych ludzi którzy jak nikt rozumieją moje małe radości a czasami smutki.


Mirka Czachor (Mia)

Moderator forum Diabetica.pl

Z Diabeticą jest od 17.07.2004r.Moja "zabawa"z cukrzycą dziecka zaczęła się niespodziewanie, nagle i w dramatycznych okolicznościach w 2004r. Od tej pory próbuję ujarzmić potwora. Na ogół z dobrym skutkiem. Pompa znacznie ułatwiła nam kontrolę choroby. Staramy się żyć normalnie, nie pozwalamy chorobie sterować nami. Forumowicze wspierali mnie od początku wiedzą i doświadczeniem. Teraz ja staram się pomagać innym - długi przecież trzeba spłacać ;).


 

Anita Fabiś-Palicka (Anitapa)

Moderator forum Diabetica.pl

Z Diabeticą od 19.02.2007r. Mieszkamy w  Grodzisku Wielkopolskim. Córka Kaja  będzie miała w kwietniu 8 lat, zachorowała w 2005 roku jak miała 2,5 roczku.
Cukrzyca była wielką niewiadomą spadła na nas jak grom z jasnego nieba:(....każdy zna to uczucie...na szczęście wielkie oparcie znalazłam w mężu:) Kaja jest bardzo wyrozumiała co do wymogów stawianych przez jej chorobę,ale w niczym nie jest ograniczona...Zmieniło się nasze życie,ale nie poddajemy się i cieszymy się z każdego dnia.... carpe diem... Wielkie wsparcie znalazłam na Diabetice.Wiem,że jestem tutaj rozumiana i bardzo dużo się nauczyłam dzięki wspaniałym osobom,które poznałam.


Michał Bereska (Misiek)

Moderator forum Diabetica.pl

z Diabeticą od 08.09.2007 r.

 

Moja słodka przygoda rozpoczęła się pod koniec marca 2001 roku. Mimo 14 lat choroby nie rezygnuję z uroków życia : ) Portal oraz forumowicze dali mi spory zastrzyk dobrych rad oraz zawsze mieli dobre słowo na każdą okazję teraz staram się odwdzięczać pomagając innym.

 


Carla - terapeuta pedagogiczny

Autorka poradnika Nie bójmy się cukrzycy w szkole.Poradnik dla nauczyciela

Z Diabeticą od 08.10.2010r.
Wieloletnia praca w szkole i obserwacje zmagań dzieci z różnorodnymi problemami skłoniły mnie do zrobienia specjalizacji w zakresie terapii pedagogicznej. Obecnie prowadzę różnorodne zajęcia z dziećmi z parcjalnymi zaburzeniami. Pod moją opieką jest także dziecko z cukrzycą, którego jedynym problemem są zaburzenia emocjonalne częściowo związane z brakiem tolerancji choroby w życiu codziennym.


 

 

Orzeczenie o niepełnosprawności