Lektura diabetyka

Program wypożyczania pomp insulinowych dla planujących ciążę


Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pomaga kobietom z cukrzycą pragnącym przygotować się do ciąży, których nie stać na samodzielny zakup osobistej pompy insulinowej. W ramach programu opieki nad ciężarną z cukrzycą, WOŚP wyposaża ośrodki specjalizujące się w prowadzeniu ciąży w cukrzycy w nowoczesne pompy insulinowe do wypożyczenia przez kobiety będące w okresie przygotowań.

Celem programu jest zwiększenie liczby kobiet planujących ciążę, a także poprawa systemu opieki nad ciężarnymi z cukrzycą poprzez opracowanie standardów wdrażania terapii pompowej podczas planowania i przebiegu ciąży oraz porodu.

Program odbywa się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, a jego koordynatorem jest prof. Jacek Sieradzki, z Katedry i Kliniki Chorób Metabolicznych w Krakowie, przy ulicy Kopernika 15, tel. (12) 424-83-31 (01). Wsparcie techniczne zapewnia firma Medtronic. W latach 2005 - 2008 fundacja WOŚP zakupiła 170 pomp dla kobiet z cukrzycą przygotowujących się do ciąży.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o programie wypożyczania pomp insulinowych skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta.

 

Więcej informacji na temat programu oraz adresy ośrodków znajdziesz na :

http://www.pompy-medtronic.pl/planowanie-ciazy.html


 

 

 

Orzeczenie o niepełnosprawności