Lektura diabetyka

Komunikat prasowy

Warszawa, 20.11.2018

Ascensia Diabetes Care informuje, że zaktualizowała aplikację CONTOUR®DIABETES w celu umożliwienia jej sprawnej integracji z aplikacją Apple Zdrowie. Dzięki współpracy tych aplikacji, użytkownicy mogą przesyłać wyniki pomiarów poziomu glukozy we krwi oraz dane na temat spożycia węglowodanów. Gdy użytkownik uruchomi odpowiednią opcję, dane z aplikacji CONTOUR®DIABETES będą automatycznie przekazywane do aplikacji Apple Zdrowie i widoczne w sekcji dotyczącej poziomu glukozy we krwi.

Użytkownicy mają możliwość zapisywania danych, zebranych przez Apple Zdrowie, w chmurze CONTOUR® Cloud. Na tym etapie aplikacja CONTOUR®DIABETES nie umożliwia przeglądania danych przesłanych przez Apple Zdrowie do CONTOUR® Cloud - firma nie wyklucza dodania tej funkcji w przyszłości.


Wiele osób chorych na cukrzycę korzysta z Apple Zdrowie jako głównej aplikacji do monitorowania danych o swoim stanie zdrowia. Obecna aktualizacja ma na celu ułatwienie im zbierania i analizy danych o chorobie. Dzieje się tak dzięki możliwości automatycznego przekazywania danych o poziomie glukozy we krwi i o spożyciu węglowodanów.

Aktualizacja podkreśla zaangażowanie firmy Ascensia w obszarze kompleksowego zarządzania danymi dotyczącymi choroby oraz zapewnianiu sprawnej współpracy między różnorodnymi urządzeniami, systemami i aplikacjami na smartfony. Wszystko to w celu umożliwienia osobom chorym na cukrzycę łatwiejszego i sprawniejszego monitorowania ich stanu zdrowia. Zmianę wprowadzono w odpowiedzi na oczekiwania użytkowników aplikacji CONTOUR®DIABETES, wyrażone za pośrednictwem recenzji w App Store oraz w mediach społecznościowych.


SKRÓT POWYŻSZEGO KOMUNIKATU
Aplikacja CONTOUR®DIABETES została zaktualizowana w celu umożliwienia jej sprawnej integracji z Apple Zdrowie. Użytkownicy mogą przesyłać wyniki pomiarów poziomu glukozy oraz dane nt. spożycia węglowodanów z CONTOUR®DIABETES do Apple Zdrowie. Gdy użytkownik uruchomi odpowiednią opcję, dane z aplikacji CONTOUR®DIABETES będą automatycznie przekazywane do Apple Zdrowie i widocz¬ne w sekcji dotyczącej poziomu glukozy we krwi. Wiele osób chorych na cukrzycę korzysta z Apple Zdrowie jako głównej aplikacji do monitorowania danych o swoim stanie zdrowia - obecna aktualizacja ma na celu ułatwienie im zbierania i analizy danych o chorobie. Dzieje się tak dzięki możliwości automatycznego przekazywania danych o poziomie glukozy i o spożyciu węglowodanów.

Informacje o firmie Ascensia Diabetes Care

Ascensia Diabetes Care to globalna firma, której zadaniem jest dostarczanie produktów i rozwiązań, ułatwiających pacjentom chorym na cukrzycę codzienne funkcjonowanie i cieszenie się pełnią życia. Wprowadzając innowacje oparte na rzetelnej wiedzy na temat cukrzycy, opracowujemy wysokiej jakości rozwiązania i narzędzia, które poprawiają komfort życia pacjentów.

W ramach znanej na świecie marki systemów monitorowania stężenia glukozy we krwi CONTOUR®, nasze produkty łączą zaawansowaną technologię z przyjazną dla użytkownika funkcjonalnością. Nieustannie prowadzimy badania naukowe, prace nad innowacyjnością i dalszym rozwojem produktów i usług. Jako partner cieszący się zaufaniem osób chorych na cukrzycę, ściśle współpracujemy z ekspertami ochrony zdrowia i innymi partnerami by nasze produkty spełniały najwyższe standardy w zakresie dokładności, precyzji i niezawodności. Prowadzimy działalność  zgodnie z dobrą praktyką i uczciwie.

Ascensia Diabetes Care powstała w 2016 r. w wyniku przejęcia Bayer Diabetes Care przez Panasonic Healthcare Holdings Co. Ltd. Produkty Ascensia Diabetes Care dostępne są w ponad 125 państwach. Firma zatrudnia ok. 1 700 pracowników i prowadzi działalność w 31 krajach. Dalsze informacje: https://www.diabetes.ascensia.pl/


Orzeczenie o niepełnosprawności