Autor Wątek: Ile WW?  (Przeczytany 9010 razy)

Offline Asia

• Słodki
Ile WW?
« dnia: Sierpień 06, 2004, 07:24:42 »
Napiszcie ile ww dziennie jedza Wasze dzieciaki. Moja Ewula w zasadzie niejadek przed chorob± teraz wydaje mi siê ¿e je b. du¿o. Pani doktor ostatnio da³a mi skierowanie na badanie wch³aniania (na celiakie) bo stwierdzi³a, ¿e faktycznie trochê du¿o. Muszê dodaæ ¿e jest raczej szczup³a (119/22). Dziennie je ok. 15ww. Bywa, ¿e dwadzie¶cia parê lub poni¿ej 10, ale b. b. rzadko.

Offline boo

• Bardzo Słodki
Ile WW?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2004, 08:00:17 »
Moja Paulina je 16 WW dziennie, czasami zjada wiêcej. Dietetyczka zastanawia³a siê nad zwiêkszeniem jej WW, ale zostali¶my przy 16, bo nie bywa g³odna i wagê trzyma w normie...
Nie mo¿na powstrzymaæ ptaków smutku od przelatywania nad Twoj± g³ow±, lecz mo¿na powstrzymaæ je od budowania tam swoich gniazd...

Offline Arleta

• Super light
  • **
Ile WW?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2004, 09:02:19 »
Mój Andrzej zjada te¿ ok. 15 WW, czasem wiêcej, czasem mniej, ale raczej trzyma sie tych 15 WW. Ma 5 lat, wa¿y 23 kg i mierzy 118 cm.

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
Ile WW?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2004, 11:05:17 »
A moja Martynka ma 4 lata wa¿y 18-19 kg,ma 109 cm centymetrów wzrostu a ww na dobe ma 17,5 WW. Niekiedy tez zje mniej.Wage od ponad pól roku trzyma w granicach 18 kg,ale ro¶nie bardzo szybko.
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline Mia

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
Re: Ile WW?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2004, 11:12:07 »
Cytat: "Asia"
Moja Ewula w zasadzie niejadek przed chorob± teraz wydaje mi siê ¿e je b. du¿o.

U nas jest tak samo. Moj 4-letni synek wazy 2 kg wiecej niz przed choroba (tj. od czerwca) A przy wzroscie 104cm te roznice widac :), chociaz gruby nie jest. Teraz juz przystopowal z 'wciaganiem' jedzenia, ale na poczatku to ja bylam przerazona - czekal wlasciwie od posilku do posilku i zyl tylko tym czekaniem na jedzenie. W tej chwili je wszystko, ale juz nie ma tego wyczekiwania. Mysle, ze sie zapotrzebowanie na jedzenie normuje :D
A dostaje 12 WW dziennie
AC Spirit Combo, Rapid-D Link (metalowe) 6mm

Pozdrófka, Mia

Offline monia

• Mega Nałóg
  • Pełna Słodycz
Ile WW?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 06, 2004, 13:07:11 »
Damianek dostaje 14 WW i równie¿ potrafi zje¶æ wiêcej, albo mniej. Wa¿y 14,5 kg, przy wzro¶cie 98 cm. Nie jest jakim¶ pulpecikiem, bo d³ugo po wykryciu choroby nie móg³ przybraæ na wadze, poprostu sta³ w miejscu.
Pierwszym warunkiem szczê¶cia jest rozs±dek....

Offline Megi

• Light
Ile WW?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 06, 2004, 20:24:36 »
Mnie to mêczy. Mêczy mnie te jedzenie 6 razy dziennie...omijam jak mogê te 'przek±ski'.
Przed chorob± jad³am rzadko, najczê¶ciej ¶niadanie obiad (choæ nie zawsze) i co¶ wieczorem. Mam 20 WW dziennie... Mo¿e teraz mi siê wydaje, ¿e to a¿ za du¿o, bo siedze w domu i nie jestem tak zajêta jak w roku szkolnym. Pó¼niej przyjdzie szko³a, treningi itp.:)
\"Ka¿dy chce kochaæ, byæ kochanym bez mi³o¶ci serce krwawi, a te rany, nigdy siê nie goj±... nic nie ukoi bólu, samotno¶ci gdy mi³o¶ci brak..\"

Offline Asia

• Słodki
Ile WW?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 07, 2004, 00:26:23 »
Dziêki, to mnie pocieszy³y¶cie. Wynika z tego, ¿e jeste¶my w normie a ju¿ zaczyna³am siê martwiæ ¿e co¶ jest nie tak. Obserwujê zdrowe dzieci w wieku Ewy i wydawa³o mi siê ¿e jedz± o wiele mniej. No ale mo¿e po prostu dojadaj± trochê miêdzy posi³kami co u nas jest niemo¿liwe i wtedy faktycznie np na obiad jedz± mniej, a jak godzinê po maj± na co¶ ochotê to po prostu id± do kuchni i nie s³ychaæ "mamo jestem g³odna" co u nas czasami siê zdarza mimo, ¿e przecie¿ Ewa na posi³ki je ile chce...

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
Ile WW?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 07, 2004, 12:34:59 »
Tak szczerze,to moja te¿ podgryza  miêdzy posi³kami:-)I sa to slodycze:-)Typu: maly kinderek (czekoladka),albo guma rozpuszczalna albo lizak(niekonecznie bez cukru).Naprawdê- nic sie nie dzieje i poziomy s± bardzo ³adne:-)Oczywi¶cie,ze nie pakujê w ni± wszystkiego:-)Wszystko z umiarem:-)

Offline Monika

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
Ile WW?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 08, 2004, 20:03:59 »
ja poch³aniam w przyblizeniu .... 15-20 WW

[ Dodano: Nie 08 Sie, 04 20:08 ]
Cytat: "Megi"
Mnie to mêczy. Mêczy mnie te jedzenie 6 razy dziennie...omijam jak mogê te 'przek±ski'.

Po zachorowaniu to by³a dla mnie masakra ... po pierwsze kazano mi jesc sniadanie, (którego nie jada³am od dobrych paru lat) do tego w godzinach, w których normalnie ¶pie.... :evil:
A przek±ski ... czyli 2 sniadanie, podwieczorek itp.... poprostu brakowa³o mi na to czasu ... i tak mia³am wra¿enie ze ciegle jem ... opuszcza³am co sie da³o, ale nie zawsze sie da³o, a do tego przewaznie koñczy³o sie niedocukrzeniem.
Pozdrawiam Monika  :smile:

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
Ile WW?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 08, 2004, 23:42:07 »
Fakt,¿e ciê¿ko zmieniæ przyzwyczajenia i nawyki...By³am ¶wiadkiem  sceny w szpitalu,gdy 6-letnia dziewczynka zbuntowa³a siê i nie chcia³a je¶æ tego, co jej naszykowali,bo wcze¶niej chcia³a ciastka...¦wie¿a cukrzyca...Niegdy¶ mog³a zje¶c ca³± paczkê ciastek,a tu dosta³a 1 sztukê.Plaka³a bardzo i na dodatek miala bardzo niski poziom.Zawziêla siê w i nie chcial wypic ani soku,a niczego innego.Pielêgniarki szykowa³y juz glukagon...Pamiêtam,co pomy¶la³am wtedy"jak dobrze,ze moja nie zna jeszcze s³odyczy.."

Offline Asia

• Słodki
Ile WW?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 09, 2004, 07:04:00 »
U nas te¿ nie by³o chocia¿ tego jednego problemu.Teraz Ewcia je s³odycze w weekendy oraz w czasie imprez, wizyt znajomych itp. I znamy trochê zdrowych dzieci ca³e szczê¶cie, które maj± takie same zasady... Jak byli¶my na penach to s³odycze by³y tylko w czasie ¶wi±t, imienin, urodzin... Z tym ¿e ka¿da cukrzyca jest inna. U nas nawet zjedzenie czego¶ typu marchewka (na co jej pozwalam) miêdzy posi³kami podwy¿sza cukier. A na gumê do ¿ucia bezcukrow± musze dawaæ bolus przed³u¿ony jak na ponad pó³ wymiennika czasem nawet brakuje. Na jakie¶ trzy, trzy i pó³ godziny... Nie¼le, prawda?!

Offline Mia

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
Ile WW?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 09, 2004, 10:33:55 »
Moj 4-latek jakos spokojnie przeszedl nad zmniejszeniem ilosci slodyczy w diecie. On zreszta nigdy nie byl lasuchem, ale jajo z niespodzianka musialo byc codziennie - co prawda czekolada byla zjadana czestokroc przeze mnie :lol:... A teraz serce mi sie kraje, kiedy widze jak mu oczy blyszcza, gdy wygospodaruje mu czekoladke czy delicje (nie daje mu slodyczy pomiedzy posilkami, tylko czekoladowe 'drobiazgi' do posilkow). Nie zwiekszam mu na to, oczywiscie, insuliny. Jak sie poznamy lepiej z nasza cukrzyca to tez moze bede mu pozwalala na wiecej :D:D
 A marchewki pomiedzy posilkami nie licze - nic sie z cukrami nie dzieje.
AC Spirit Combo, Rapid-D Link (metalowe) 6mm

Pozdrófka, Mia

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
Ile WW?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 09, 2004, 11:01:51 »
Kiedy¶ wyczyta³am gdzie¶,¿e marchewka bardziej podnosi poziom cukru ni¿ slodycze :shock:  :shock:  :shock: by³am w szoku. Jednak¿e byl taki czas,¿e rzeczywiscie po zjedzeniu surowej marchewki dzia³y siê dziwne rzeczy z poziomami...Potem to minê³o...Teraz np.do drugiego dania robie tarta surow± marchewkê z jab³kiem i nawet jab³ka nie liczê( dajê ok.1/4 WW) i poziomy s± w porz±dku.Marchwew moze podnie¶æ nieco poziom,ale trzeba by zje¶æ jej baaardzo du¿o...

Z moich obserwacji wynika,¿e jednak na pompie jest trudniej i trzeba bardziej rygorystycznie podchodzic do diety i liczenia WW.

Offline boo

• Bardzo Słodki
Ile WW?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 09, 2004, 14:33:24 »
U nas surowa marchew nie podnosi poziomu - gotowana owszem. Surowej nigdy nie liczê, jesli robiê j± z jab³kiem to przeliczam tylko jab³ko.
Nie mo¿na powstrzymaæ ptaków smutku od przelatywania nad Twoj± g³ow±, lecz mo¿na powstrzymaæ je od budowania tam swoich gniazd...