Autor Wątek: Mania - nasz dietetyk  (Przeczytany 1820 razy)

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
Mania - nasz dietetyk
« dnia: Listopad 30, 2015, 23:18:23 »
Wszelkie pytania odnośnie tematu możecie kierować do Mani :-) W tym zakresie nic się nie zmieniło :-)
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline Bogutka5

• Bezcukrowy
  • *
Odp: Mania - nasz dietetyk
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2016, 09:10:26 »
Witam
zakupiłam wyciskarke wolnoobrotową do warzyw i owoców.
Chciałabym z niej korzystac skoro już jest a tu wszedzie, że picie soków warzywnych ( nie owocowych) tez nie ejst najlepsze (cukrzyca typu II tabletkowa od 7 lat)
Więc aby z niej jednak korzystać jak pić te soki (warzywa)? Kiedy? Czy osobno czy jako dodatek do posiłku?
W wyciskarke wrzucam: jarmuż, seler naciowy i korzeń pomidor por cukinia marchew itd.
Pozdrawiam
Bogumiła Górecka

Offline matimartyna

• Bardzo Słodki
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2016, 13:48:38 »
Z głównym  posiłkiem jako dodatek.
Pompa Accu-Chek Combo, wkłucia teflonowe lub metalowe.

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2016, 14:04:13 »
Możesz te soki potraktować jako dodatek to dowolnego posiłku - oprócz kolacji (żeby nie podkręcać apetytu). Mimo że są to soki warzywne, a nie owocowe jednak pewną ilość kalorii (zwłaszcza za sprawą marchewki) zawierają ,dlatego trzeba je uwzględnić jako samodzielny posiłek (np. 2 śniadanie) lub dodatek do posiłku (np obiadu). Nie powinny być one traktowane jako płyny do zaspokajania pragnienia za każdym razem jak chce Ci się pic. Soki są lżej strawne niż całe warzywa ale jeśli nic nie stoi na przeszkodzie to zdrowiej będzie te warzywka zjeść :) niż przygotowywać z nich soki.
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline Bogutka5

• Bezcukrowy
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2016, 13:15:43 »
Dziękuję za odpowiedź. Soki warzywne traktuję jako dodatek do 2. sniadania. Marchewke jako że słodka oszczędnie dodaję. Warzywa, które wrzucam do soku to nie zawsze do surowego zagryzania się nadają (jarmuż, por, seler czy burak). A sok da sie wycisnąć.
Pozdrawiam
Bogutka

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2016, 07:13:08 »
Jarmuż ja często blenderuję razem z mlekiem i dodatkiem banana- wtedy masz koktajl który może stanowić samodzielny posiłek - np. jak wcześniej miałaś wysiłek i chcesz podnieść cukier, jest naprawdę dobry a tedy zjesz cały jarmuż. Moja ulubioną surówką jest taka ze startego surowego selera, mocno skropionego cytryną żeby nie ciemniał do tego dodaję sparzone rodzynki (wiem że słodkie;)) , orzechy włoskie i jogurt naturalny wymieszany z łyżką majonezu (to naprawdę śladowa ilość przy duuużej ilości selera). Seler po starciu można "wygnieść".
A wracając do soków niektórzy wyciskają sok z kapusty- ja nigdy nie próbowałam a Ty?
paradigm 722 sure-t 6mm