Autor Wątek: FreeStyle LIBRE  (Przeczytany 29819 razy)

Offline Kasiach

• Super light
  • **
Odp: LIBRA FreeStyle
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 27, 2016, 12:19:14 »
Moje dziecię dzięki librze jest dużo swobodniejsze w szkole. Z matką co drugą przerwę mierzącą cukier to wstyd :P  A tak "pika" się librą i wie co robić.
Pompa Accu Check Combo, wkłucia Rapid D-Link 6mm

Offline lestek27

• Light
  • Paradigm VEO, Sure-T
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 27, 2016, 12:24:09 »
Moja córa do szkoły jeszcze nie chodzi bo ma dopiero 5 lat ale w przyszłym roku już się pewnie zacznie koczowanie żony w szkole. Z Librą na pewno łatwiej. żeby tylko nie oszukiwała zbytnio na pomiarach.

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 02, 2016, 14:35:40 »
Mam pytanie- dostał ktoś odpowiedź od Fundacji w sprawie Libry?
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline anna6830

• Super light
  • **
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 02, 2016, 19:04:02 »
Cześc.Niestety nie..
Wiara czyni cuda

Offline anna6830

• Super light
  • **
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 08, 2016, 18:06:33 »
Cześc Mania..dostałam dzis odpowiedz z fundacji od Pani .ktora zajmuje się przekazaniem darowizny.Czytnik i 4 sensory.Odpowiedz pozytywna.
Wiara czyni cuda

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 09, 2016, 08:35:12 »
Dziękuję za info. My też czekamy na przesyłkę
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 11, 2016, 13:03:03 »
Librę + 4 sensory otrzymałam wczoraj. Jerz nadal sceptyczny i mówi  że nie chce- ma podpięty sensor z medtronika. Ja się zachowałam jak babcia emerytka na targach- czyli jak dają to brać. Ale są tak różne opinie ze chciałam ją wypróbować i ..jednak jest to dużo tańszy system niż medtronik. Poza tym mam znajomą grupę diabetyków którym jeśli my nie będziemy używać to sprzęt się na pewno przyda. Nie słyszałam wprawdzie żeby kiedykolwiek medtronik swój lub Dexcom swój system dawał za darmo... i tu się czerwona lampka zapala. Więc pierwszy sensor założyłam ...sobie. I założenie nie jest na pewno bezbolesne- ale nie jest to mega ból. Sensor 'odpali" i na początek- glukometr 103 a sensor 65 (stabilne) :o nie mam cukrzycy i raczej to 65 wydaje mi się mało realne ... ale zobaczymy co będzie dalej.
Sensor chciałam też podpiąć teściowej które ma typ2 ale jest na insulinie... nie chodzi w ogóle do diabetologa...cukry mierzy 1-2 razy dziennie ... a jak ją ostatnio pogoniłam żeby zrobiła hbA1c - nie robiła nigdy to wynik jest 9,1 :o :o >:(. Gdyby te wyniki z Libry były ok mogłabym spróbować sama poprzestawiać jej insuliny.. bo do lekarza nie pójdzie bo po co >:( >:(.
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 11, 2016, 18:49:49 »
Nie słyszałam wprawdzie żeby kiedykolwiek medtronik swój lub Dexcom swój system dawał za darmo... i tu się czerwona lampka zapala.
dla mojego męża to bardzo dziwna sprawa...najpierw darmowe kody potem 300 sztuk podarowane fundacji...dokładając tego rozbieżności w wynikach- darmowy eksperyment by udoskonalić system?
oby sprawdzało się u innych :)
Veo...Quick-set 9mm/60cm.... Humalog

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 12, 2016, 09:32:10 »
Dzisiaj rano Libra 88 glukometr  100. Jest postęp :). Ale jak Jerz ma podpięty sensor te różnice są mniejsze. Często cukry są identyczne. Myślę że to wynika z kalibracji. Bo jednak przynajmniej 2 na dobę należy wykonać. Ja wiem ze trendy są ważne ale z drugiej strony po co mi sprzęt gdzie wczoraj różnice między nim a glukometrem praktycznie cały dzień były ok 40-50 przy cukrach poniżej 150 to jest 33%..troche dużo.. a co by było na wysokich poziomach?? Przy tym co było wczoraj przy każdym podaniu insuliny musiałabym Jurka zmierzyć więc to się troszkę mija z celem tego urządzenia. Zobaczę co będzie dzisiaj.
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline lestek27

• Light
  • Paradigm VEO, Sure-T
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 12, 2016, 10:43:58 »
Jest dostępna aplikacja na Androida w której można kalibrowac pomiary przy każdym pomiarze z krwi. Na innym forum jest link do aplikacji i instrukcja co jak poustawiać. Korzystamy z oryginalnego czytnika ale ja testuję przy okazji aplikację. Myślę że te kalibracje czynią pomiary bardziej realnymi.

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 13, 2016, 13:21:25 »
Dziękuje za podpowiedź. Aplikacja już ściągnięta. Ponieważ sensor wczoraj "dokonał żywota" a wyniki osiągane przeze mnie na Librze były może nie do końca identyczne jak na glukometrze ale różnice do przyjęcia, Jerz stwierdził żeby mu podpiąć librę :o i że sam ją przetestuje. Założenie libry wg Jerza było prawie tak samo "bolesne" ja sensorów z medronika... a nawet mnie szczypało.
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 13, 2016, 13:23:42 »
Pierwsze pomiar ... różnica między telefonem a glukometrem ...3 a czytnikiem libry 30. czyli może faktycznie z zainstalowana aplikacja będzie to porównywalne do systemu medtronika
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 13, 2016, 16:19:43 »
U nas rozbieżności gdy cukry niskie lub wysokie. Ale w sumie podobnie jest z sensorami.Przy dużych wahaniach glikemii wartości są z "kosmosu" dlatego trzeba mierzyć glukometrem.
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 22, 2016, 07:57:32 »
To pytanie do użytkowników :)
Pierwszy sensor działa praktycznie bez większych odchyleń ale... dokładnie 7 dni. Po tym czasie podał komunikat błąd (nie pamiętam dokładnie   - czujnika ). nie widziałam tego - ponieważ w weekend Jerz był pod opieką cioci - ale jednym słowem - nie udało się uzyskać żadnych odczytów- ani na telefonie ani na na czytniku libry. Jerz przetrzymał go jeszcze 24 h i kazałam odpiąć. miał ktoś tak? 7 dni to nie 14:(. Niestety sensor poszedł do kosza także nie mam nawet jego nr ale następnym razem będę reklamować. Aha uruchomienie go jako nowy czytnik nie wchodziło w grę- w medtronikowych jest opcja - znajdź utracony sensor- a tu ni - chyba że czegoś nie doczytaliśmy.
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline Kasiach

• Super light
  • **
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 22, 2016, 08:15:47 »
Uruchomić drugi raz czujnik raczej się nie da. U nas raz był "błąd czujnika", ale ruszył po 10 minutach normalnie. Al;e ja też tego nie widziałam, bo to było w szkole. 
Pompa Accu Check Combo, wkłucia Rapid D-Link 6mm