Autor Wątek: Wymiana glukometrów...  (Przeczytany 87185 razy)

Offline zielona75

• Pełna Słodycz
  • mamuśka
Wymiana glukometrów...
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 02, 2012, 11:39:16 »
Cytat: "Anka"
Natomiast Evolution super !

U nas testów nie przeszed³. Za wysoko podaje. Inne hipo a ten twierdzi, ¿e jest ok.
mama słodziaka (10 lat)
Paradigm 722; NR; Quick-set; MiniLink; Contour LINK

Offline gawor93

• Bardzo Słodki
Wymiana glukometrów...
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 02, 2012, 12:57:26 »
Cytat: "Anka"
U nas Gluccocard ewidentnie zawy¿a , a szkoda bo fajny i m³odemu sie podoba  :roll:
Natomiast Evolution super ! Wyniki prawie identyczne jak w naszym stary wys³u¿onym Accu
 :D

Akurat korzystaj±c, ¿e mam trochê internetu w szpitalu, to przeka¿ê Wam info od lekarzy na temat tego glukometru. Otó¿ analizowali badania z tym Glucocard i czytali innych sporo badañ i to jest najnowszy glukometr i póki co najdok³adniejszy co do przeprowadzonych analiz i macie siê takim testowaniem nie sugerowaæ, jak na 2 czy 3 glukometry.
Glukometr - One Touch Select Plus i Accu-Chek Performa Nano
Insuliny - Apidra SoloStar i Lantus Solostar

Pompa - Medtronic MiniMed Paradigm®

Offline Agnessj

• Słodki
Wymiana glukometrów...
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 02, 2012, 13:11:40 »
to jak widac co szpital to inaczej bo ponoc w innym sie nie sprawdzil

u nas tez natalia sie slabo czula a on poazkywal ponad 80 link pokzal 66

wczoraj 200 dostala korekte normalnie na linku na tej korekcie cukier mialaby 100 a ona po godzinie niecalej przychozi imowi ze jej slabo a tam cukier 61

my za 30 minut mamy wizyte wlasnie zbieramy sprawdzimy ixella na ktorym mierzylismy i zobaczymy ostatecznie w marcu na wizycie w ligocie zdecydujemy jedno jest pewne odkad mamy glucocarda i patrze na zapisane pomiary cukru to totalny balagan dzis wrocilismy na linka bo jeszcze mamy pare paseczkow

Offline pansa1

• Pełna Słodycz
Wymiana glukometrów...
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 02, 2012, 15:33:21 »
Cytat: "gawor93"
macie siê takim testowaniem nie sugerowaæ,

Ja sugerujê siê wy³±cznie tym ¿e moje dziecko po pomiarze  glucocardem zaliczy³o  hipo i objawy tego by³y widoczne go³ym okiem jak czyli :blado¶æ uczucie os³abienia itp. Czyli wed³ug lekarzy dzieciak powinien na codzien funkcjonowaæ w takim stanie?
Pompa Paradigm 722 wk³ucia metalowe 6mm

Offline EVITA

• 100% cukru w cukrze
Wymiana glukometrów...
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 02, 2012, 16:09:39 »
Pansa, pewnie chodzi³o o to ¿eby nie porównywaæ pomiarów na 2-3 gluk. jednocze¶nie. Ja narazie bardzo krótko testowa³am glucocarda (10 pasków testowych)  i dopiero jak pou¿ywam go troszkê d³u¿ej to siê wypowiem
Jestem mam± s³odziutkiego synka Kacperka - lat 11
Pompa Paradigm 715 wk³ucia Quick-set 6mm

Offline Agnessj

• Słodki
Wymiana glukometrów...
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 02, 2012, 16:47:32 »
i po wizycie wzielismy paseczki do ixella jutro do odbioru bo nie bylo

Pansa u nas bylo dokladnie tak samo

Offline gawor93

• Bardzo Słodki
Wymiana glukometrów...
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 02, 2012, 17:57:22 »
No nie mówiê, ¿e dziecko ca³y czas ma mieæ ma³e cukry (nie lubiê okre¶leñ hipo, myl± mi siê bardzo), ale tak jak zauwa¿y³a EVITA, ¿eby na raz 3 glukometrów nie testowaæ.

Ale teraz jak wo³ali na cukry mia³am sytuacje, ¿e u mnie pokaza³o 250, a na TS szpitalnym - 140. Zg³osi³am to i inny pacjent te¿ mia³ glucocarda i sprawdzili. Facet mia³ 130, a na TS - 136. A wcze¶niej nie mia³am tak du¿ych ró¿nic. Rêce umy³am przed poziomem, ¿eby nie by³o. Spyta³am, czy mam walniêty model, a pielêgniarki, ¿e w±tpi±, aby by³ zepsuty, ale mam rano to zg³osiæ na obchodzie lekarskim.

Offline pansa1

• Pełna Słodycz
Wymiana glukometrów...
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 03, 2012, 09:37:26 »
U nas by³o tak ¿e zmierzone glucocardem, pokaza³ 250 tata poda³ dziecku 0,5 a za 40 min Jasiek poczu³ niski cukier-da³am mu glukozê i zmierzy³am conturem który pokaza³ 43 bodaj¿e, dzieciak siê w tym czasie przelewa³ przez rêce  :sad:

Ja nikogo nie przekonuje ¿e glucocard jest s³abym glukometrem, uwa¿am tylko ¿e trzeba mówiæ o takich sytuacjach. U nas siê nie sparwdzi³, nie ufam mu i ju¿  :evil:

[ Dodano: Pi± Lut 03, 2012 9:42 am ]
¯eby by³a jasno¶æ 05j zbija o 100
Pompa Paradigm 722 wk³ucia metalowe 6mm

Offline Agnessj

• Słodki
Wymiana glukometrów...
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 03, 2012, 10:45:59 »
Pansa to u nas identycznie po niecalej godzinie Natalia mia³a 60

czasem pokrywal sie z pomiarem a  czasem pokazuje wyzej 50 - 60 a zdarzylo sie ze i 70
dla mnie max moglby 20 to bym bylo dla nas do przyjecia

Ja tez nie chce go nikomu odradzac dalej jestem zachwycona tym ze ma podswietlane wejscie paska co przydaje sie w kinie wyprobowalismy i naprawde fajne paseczki ktore potrzebuja malo krwi to sa duze plusy w nim

Offline wo6253

• Light
Wymiana glukometrów...
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 03, 2012, 11:30:15 »
Skoro paski sa refundowane to chyba podlegaja pod nadzór farmaceutyczny, mo¿e nale¿a³o by tam zg³aszaæ z podaniem numeru serii pasków, byæ mo¿e jest felerna seria pasków.
Ja jestem jak narazie zadowolony z evolution, jak pisa³em mia³ tendencje do lekkiego zani¿ania w stosunku do accu wiêc raczej wzrost ryzyka hipo odpada, no i mikro kropla plus blyskawiczny pomiar.
Aktualnie testujê rightest 100 , pomiary bardzo zbli¿one do accu, krwi potrzebuje po³owê tego co accu , fajne etui, fajne design, bardzo wygodne paski, bardzo dobry nak³uwacz, jedyn± wad± jak dla mnie to nie wy³±cza siê od razu po wyjêciu paska, trzeba albo odczekaæ albo przyciskiem , ale w czasach gdy glukometry daja darmo jako dodatek do baterii to chyba nie problem  :lol:  no i dla wielu wad± bedzie brak komunikacji z kompem mi to akurat niepotrzebne, paski najtañsze na rynku odpowiednio 3,2   11   38 z³. a jako jedyne maja poz³acane elektrody -taka ciekawostka :) .
Glukometr 1 z³ dla posiadaczy recepty na 3 op. paskow.

Offline Anna1968

• Słodki
Wymiana glukometrów...
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 04, 2012, 19:44:29 »
Widzê,ze wszyscy narzekaj± na zani¿anie glucocarda.Mojej córce za to zawy¿a i to potrafi nawet o 60 przy wy¿szych cukrach,przy normalnych wyniki sa porównywalne.Tak czy inaczej czekamy, az bêd± refundacje do accu cheek,bo jako¶ on by³ najbardziej dla niej dok³adny ,wyniki zgadza³y siê z hemoglobin± i samopoczuciem.
A tak w ogóle to kto¶ wie gdzie dostaæ paski do niego w3 Warszawie ,mam receptê tylko w ¿adnej aptece ich nie ma

Offline gawor93

• Bardzo Słodki
Wymiana glukometrów...
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 04, 2012, 20:10:59 »
Cytat: "Anna1968"
Widzê,ze wszyscy narzekaj± na zani¿anie glucocarda.Mojej córce za to zawy¿a i to potrafi nawet o 60 przy wy¿szych cukrach,przy normalnych wyniki sa porównywalne.Tak czy inaczej czekamy, az bêd± refundacje do accu cheek,bo jako¶ on by³ najbardziej dla niej dok³adny ,wyniki zgadza³y siê z hemoglobin± i samopoczuciem.
A tak w ogóle to kto¶ wie gdzie dostaæ paski do niego w3 Warszawie ,mam receptê tylko w ¿adnej aptece ich nie ma

Chyba na zawy¿anie narzekaj± :) Mi troszkê zawy¿a, zobaczymy w poradni co powiedz±.

Offline Agnessj

• Słodki
Wymiana glukometrów...
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 04, 2012, 20:16:52 »
ja tam zauwazylam ze wiekszosc narzeka wlasnie na zawyzanie

Offline viki

• Słodki
Wymiana glukometrów...
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 05, 2012, 11:03:59 »
Je¶li porównaæ poziomy na Glucocardzie z Contourem to faktycznie zawy¿a , ale z kolei ten zani¿a³ w porównaniu do AC Go (dla mnie najwiarygodniejszy) .
Ju¿ nie porównujemy , bo rzeczywi¶cie mo¿na zg³upieæ . Kacper u¿ywa teraz tylko Gluco. i jest jakby wiêcej wy¿szych wyników , które trzeba zbiæ . Nie zauwa¿y³am jednak ¿eby mia³  hipo po tych korektach.
Paradigm 722 ,  Sure-T  6mm

Offline Anna1968

• Słodki
Wymiana glukometrów...
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 05, 2012, 12:15:00 »
Oj tak wszystko pomyli³am :oops: Glucocard w stosunku do AC u mojej córki zani¿a przy wysokich cukrach.Przy normalnych zachowuje siê do¶æ dok³adnie a przy niskich np przy 80 na AC,  glucocard pokazuje  60.Tak czy inaczej nie jest dla nas wiarygodny. JA CHCE REFUNDACJI ACCU CHEKA

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 12:18 pm ]
A zawrotu g³owy mo¿na rzeczywi¶cie dostaæ przy tych ró¿nicach w pomiarach  :shock: