Autor Wątek: injex  (Przeczytany 16119 razy)

Offline jola

• Bezcukrowy
  • *
injex
« dnia: Marzec 15, 2006, 23:52:19 »
chcialabym wszystkich poinformowac o strzykawce bez igly  funkcjonuje poprzez wchlanianie insuliny bezbolesna mozna dowiedziec sie oniej wiecej na stronie www.injex.de

Offline emh

• Pełna Słodycz
injex
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2006, 14:20:38 »
Mnie siê ten link nie otwiera. Na pewno dobrze skopiowany???
NIKT NIE JEST NIKIM!!!     /Luigi Giussani/

Szczê¶cie - wieczna pomy³ka, jakiej ulegaj± ludzie, uto¿samiaj±c j± ze spe³nieniem pragnieñ. L. To³stoj

Offline Mia

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
injex
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2006, 15:23:24 »
u mnie siê otwiera
AC Spirit Combo, Rapid-D Link (metalowe) 6mm

Pozdrófka, Mia

Offline jola

• Bezcukrowy
  • *
injex
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2006, 19:38:27 »
Pozdrawiam wszystkich ipomyslalam ze moze cos dopowiem o tej strzykawce , otoz kosztuje ok.130 euro plus ampulki i czasami adapter .Brat uzywa jej od 4 lat i jest bardzo zadowolony nie zamienilby jej na pompe jak twierdzi .Teraz weszly wlasnie do uzytku jeszcze nowsze i bardziej sprawniejsze strzykawki injex a mianowicie injex 50 ,100 i Jet Syringe wszystkie oczywiscie bez igly .Czas trwania zastrzyku to sekunda przyklada sie do ciala przyciska i insulina zostala natychmiastowo wchlonieta .Injex jest dla doroslych jak i dla dzieci Niestety nie wiem gdzie mozna ja kupic w Polsce .Ja mieszkam w Szwajcarii i przesylam bratu wszystko stad sledze rowniez wszystkie nowosci dla cukrzykow oczywiscie  z atastem i sprawdzone .Na ampulkach do injex wszystko jest rowniez w jezyku polskim dlatego napewno jest to u nas rowniez dostepne. Napewno warto zapytac w firmie Rösch przez ktora jest ta strzykawka produkowana i ma swoj oddzial w Polsce Oczywiscie najlepiej pytac o te  najnowsze modele nie roznia sie tak bardzo cenowo a sa o wiele lepsze          Pozdrawiam Jola

Offline Mia

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
injex
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2006, 21:00:23 »
Znalaz³am te strzykawki za 500 z³, ale z tego, co zauwa¿y³am, w Polsce s± u¿ywanie przede wszystkim w stomatologii.
http://www.amadar.pl/index.php?LANG=pl&p=1&struct=3_15_2_2&level=&id=469
AC Spirit Combo, Rapid-D Link (metalowe) 6mm

Pozdrófka, Mia

Offline jola

• Bezcukrowy
  • *
injex
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2006, 21:43:34 »
zdjecie dokladnie takie same jak na www.injex.de tylko ze tam pisza ze jest dla cukrzykow no i brat ma taka sama .Juz na poczatku stosowania pokazywal ja swojemu lekarzowi w Akademi Medycznej w Gdansku no i wszystko bylo ok. Lecz jak wspomnialam wyzej lepiej zapytac sie juz o nowsza tak przynajmniej powiedzial mi tu lekarz prawdopodobnie o wiele lepiej funkcjonuje

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
injex
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2006, 00:26:16 »
Napisa³am pod adres podany na tej stronie.Mo¿e przy¶l± wiêcj info po polsku :-)
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline emh

• Pełna Słodycz
injex
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 21, 2006, 07:20:14 »
Có¿, wynalazek dobry. Cena straszna. Jak zwykle w takich przypadkach. Ale mo¿na by choæ na trochê daæ odpocz±æ skórze...
Ciekawe z jak±  dok³adno¶ci± to odmierza jednostki. I jak siê ma koszt "utrzymania" takiej strzykawki...
Misia, oczywi¶cie, na pewno dasz znaæ...? :)
NIKT NIE JEST NIKIM!!!     /Luigi Giussani/

Szczê¶cie - wieczna pomy³ka, jakiej ulegaj± ludzie, uto¿samiaj±c j± ze spe³nieniem pragnieñ. L. To³stoj

Offline Monika

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
injex
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 21, 2006, 08:59:49 »
to cos podobnego do MHI 500 http://www.diabetica.pl/articles.php?id=63&PHPSESSID=311161d842149684a7355264f36e2a57 o którym juz by³o, ale ... ucich³o  :)
Pozdrawiam Monika  :smile:

Offline julola1

• Bezcukrowy
  • *
injex
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 21, 2006, 09:35:45 »
A czy do tego urz±dzonka trzeba co¶ dokupowac , i na jak d³ugo wystarcza? Bo jak wystarczy kupic i potem tylko ewentualnie wymieniac baterie to mo¿e to 5 stówek jako¶ by siê przebola³o.

Offline jola

• Bezcukrowy
  • *
injex
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 21, 2006, 11:35:28 »
Pisze ze mozna jej uzywac do 7000 tys. zastrzykow a jezeli chodzi o wydatki to dochodzi do tego 20 euro miesiecznie na ampulki (oczywiscie w zaleznosci ile robi sie zastrzykow - u nas 3 razy dziennie)

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
injex
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 21, 2006, 11:50:45 »
To mhi 500 mi³a testowaæ jeden Wroc³awianin,ale w rezultacie tam chyba nie pojecha³.Mia³ to testowaæ w £odzi. To podaje insulinê pod du¿ym ci¶nieniem i mo¿e powodowac siniaki i krwiaki :( Zreszt± nie jest to zabieg bezbolesny :(
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline jola

• Bezcukrowy
  • *
injex
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 21, 2006, 12:13:40 »
Moj brat uzywa tego tz.injex przez 4 lata i nigdy nie mial siniakow mowi rowniez ze jest calkowicie bezbolesna Zreszta tutaj juz od 7 lat jest powszechnie stosowana

[ Dodano: Wto Mar 21, 2006 4:52 pm ]
Na stronie www.mediject.com mozna zobaczyc film i zamowic strzykawke beziglowa wylacznie dla cukrzykow nowosc 2005 cena 299 dolarow

Offline Aga

• Bardzo Słodki
injex
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 22, 2006, 14:53:34 »
Na w³oskiej stronce te¿ to znalaz³am http://www.pharma.it/injex.htm bêdê siê dowiadywaæ czego¶ wiêcej i dam wam oczywi¶cie znaæ co gdzie i za ile.  :grin:
Tylko mi³o¶æ jest wieczna i przekracza granice czasu

Offline Aga

• Bardzo Słodki
injex
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 23, 2006, 13:58:35 »
To znowu ja  :grin:  i ju¿ co¶ mogê napisaæ Szuka³am dzwoni³am i ku³am ¿elazo póki gor±ce wiêc tutaj sytuacja jest taka. Tylko w siedmiu krajach  Europejskich Injex jest za darmo ale niestety W³ochy do nich nie nale¿± (podobnie jak Polska) Trzeba sobie go kupiæ a cena jest do¶æ wysoka bo 165 euro i dochodz± do tego koszty miesiêczne wiêc: ampu³ki o,3 ml (jednorazowe) - 50 sztuk po 36 euro (policzcie 4 zastrzyki dziennie x 30 dni = 120 bez korekt i dodatkowych iniekcji) Adattator do pena lub fiolki (potem wyja¶nie do czego s³u¿y) szt 20 po 46 euro i te¿ uzywa siê oko³o 120 tyle ile inekcji. Koszty s± i to du¿e A teraz trochê wyja¶nienia technicznego wiêc to co mi powiedzia³ dystrybutor Injex mo¿e byæ uzywany u dzieci powy¿ej 7 r¿ ze wzgledu na mog±ce powstawaæ siniaki i inne uszkodzenia cia³a w czasie podawania insuliny. Druga sprawa ze injex nie mo¿na nastawiæ tam insuliny nie ma najpierw odmierza sie insulinê z pena albo strzykawki nastepnie wprowadza sie do Injex i dopiero pó¼niej podaje siê do oraganizmu jest to do¶æ droga skomplikowana co przy niskich jednostkach podawanych dzieciom moze mieæ do¶æ du¿e znaczenie (nie wiem czy rozumiecie ale strata insuliny przy przelewaniu z jednego do drugiego tak nam mówi³a lekarka ¿e s± b³êdy) U doros³ych mo¿e to nie mieæ znaczenia bo je¶li bior± du¿e dawki insuliny na posi³ek rzêdu 15-20 to 0.5 jedn nie ma zanczenia ale u Naszych ma³ych cukierków jak sami macie do¶wiadczenie nawet czasami 0,3 jedn to ju¿ obni¿a. Problem polega na tym ¿e fiolki penu injex s± co 1 jedn a nie co 0.5 czy mniej.
Samo to ¿e W³osi od trzech lat staraj± siê wprowadziæ to urz±dzenie do powszechnego u¿ytku ale na razie nie ma przekonywuj±cych "za" ze rzeczywi¶cie jest dok³adne. Z tego co wiem jest tu powszechnie u¿ywane w stomatologii i hormonoterapii ale tutaj pen Injex jest bardziej dok³adny i jednostki s± mniejsze. Nie wiem co mam s±dziæ o tym wszystkim bêdê dalej zbiera³a wiadomo¶ci i jak cos siê dowiem to dam Wam znaæ. W czerwcu jedziemy na zielon± szko³ê dla cukierków na 5 dni wiêc mo¿e co¶ siê tam wyja¶ni Na razie pozdrowienia z wiosennych s³onecznych ciep³ych W³och (+15) przesy³a Aga
Tylko mi³o¶æ jest wieczna i przekracza granice czasu