Najnowszy numer miesięcznika dla osób z cukrzycą "Szugarfrik" diety najwidoczniej nie trzyma, bo powiększył nam się o 8 stron. A co w numerze?

Dziadkowie kontra rodzice

O trudnych czasem relacjach między rodzicami a dziadkami dziecka z cukrzycą pisze psycholog Monika Godlewska. Zdarza się niestety, że na tym tle rodzą się konflikty. Nie są to sytuacje łatwe, ale naprawdę zachęcamy do tego, żeby zrobić wszystko, by konflikt zażegnać. Dla siebie. Dla dziadków. Ale przede wszystkim dla dziecka. Po to, by mogło po 20 latach przypomnieć sobie zapach babcinej szarlotki.

"Szugarfrik" na tropie insulin

Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę leków zagrożonych dostępnością w Polsce. Są na niej insuliny. Karolina Klewaniec autorka bloga www.Cukromania.pl w imieniu "Szugarfrika" stara się
dowiedzieć co się dzieje z brakującymi inulinami. (Artykuł dostępny także na: www.szugarfrik.pl/2017/06/18/szugarfrik-tropie-insulin/ )

Bunt nastolatka. Jak sobie radzić?


Praktyczne rady Rodzice znajdą w wywiadzie z Agnieszką Bratuś, psychologiem oraz założycielem i dyrektorem CTS Niepublicznej Poradni Psychologicznio-Pedagogicznej w Elblągu.

Chaos, zamieszenie, i co dalej?

O wstrzymaniu refundacji CGMów pisze w swoim felietonie Mariusz Masiarek, prezes Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MojaCukrzyca.pl

Sport zawodowy a cukrzyca

Mamy już swojego złotego olimpijczyka z cukrzycą - Michała Jelińskiego, będą miejmy nadzieję kolejni. O blaskach i cieniach zawodowego uprawiania sportu pisze Sebastian Bednarczyk, trener
personalny i mistrz polski w lekkoatletyce.

Wakacje z pompą

O pułapkach czyhających na diabetyka i jego osprzęt podczas podróży pisze Nina Wieretiło diabetyczka.

Na Jedwabnym Szlaku

Tym razem podróżniczka Alina Woźniak zabierze Czytelników do Azji Centralnej.

Ponadto:

Relacja z cukrzycowego wyjazdu zorganizowanego przez Fundację Michała Jelińskiego ActiveDiabetes i Koło Dzieci Chorych na Cukrzycę w Olsztynie.

Relacja ze Zjazdu Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Jeśli chcesz zamówić pojedynczy egzemplarz lub prenumeratę, napisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy na naszą stronę www.szugarfrik.pl oraz www.facebook.com/szugarfrik


 

Orzeczenie o niepełnosprawności