Marcowy Szugarfirk, a w nim:

Jak zaakceptować cukrzycę?

Nie jest to łatwe i wymaga czasu - jak przejść ten proces radzi psycholog, a swoimi doświadczeniami dzielą się Czytelnicy.

Różne diety przy wielkanocnym stole

Przygotowując wielkanocny stół staramy się, by podane dania były odświętne, smaczne, a goście czuli się dobrze. A co jeśli jeden z naszych gości jest na specjalnej diecie? Jak ugościć, wegetarianina, weganina, osobę chorą na celiakię i diabetyka.

Osteoporoza a cukrzyca

Z badań wynika, że zarówno cukrzyca typu 1, jak i typu 2 zwiększa ryzyko rozwoju osteoporozy. Jaka zachodzi tu zależność i jak diabetyk może jej zapobiec?

Ponadto:

Przychodzi pacjent do dietetyka...

Nadwaga, otyłość - czasem sami nie wiemy, gdzie szukać przyczyny - dietetyk na konkretnym przykładzie wskaże podstawowe błędy.

Witamina B-ardzo ważna w cukrzycy!

Witaminy z grupy B odpowiadają przede wszystkim za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Każdy diabetyk, powinien zwrócić na nie szczególną uwagę, bo wahania stężenia glukozy w krwi sprzyjają niedoborom, a jej braki w organizmie może prowadzić do neuropatii.

Jaja w diecie diabetyka

Przez ostatnie lata ostrzegano nas: kurze jaja negatywnie wpływają na ilość cholesterolu w krwi. Najnowsze badania dowodzą, że tak nie jest. Co więcej jedząc jajko na Wielkanoc, zrobimy coś dobrego dla własnego zdrowia

W chorobie nikt nie powinien być sam

Rozmowa z ojcem Ireneuszem, chorującym na cukrzycę typu 1, kapelanem oddziału diabetologicznego w Ośrodku Pediatrycznym im. Marii Konopnickiej w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.




 


 

Orzeczenie o niepełnosprawności