Co w numerze?

* Cukrzyca typu 1 - najwięcej zachorowań w Europie.

Raport Międzynarodowej Federacji Diabetyków (IDF).

* Jak zrealizować noworoczne postanowienia?

Chcesz schudnąć albo poprawić HbA1c? Jak formułować i jak wytrwać w noworocznych postanowieniach radzi psycholog Monika Godlewska.

* Na rozgrzewkę i cukrzycę.

Zimą łatwo przemarznąć - z pomocą przyjdą zioła, które nie tylko rozgrzeją, ale też wzmocnią odporność, pomogą ustabilizować cukry lub stracić zbędne kilogramy.

* Pilnuj się wątrobo!

Po świąteczno-sylwestrowym okresie nasza wątroba często jest mocno nadwyrężona. Cukrzyca też jej nie służy. Podpowiadamy jak w prosty sposób przywrócić jej sprawność, a sobie dobre samopoczucie.

* Dossier: Kobieta i cukrzyca.

Czy cukrzyca kobiet jest inna niż mężczyzn - tak! W zależności od płci inaczej funkcjonuje układ hormonalny, inne też jest nastawienie psychiczne.

* Dziewczyna z make-upu - wywiad

Klementyna Porazińska-Roguska jest charakteryzatorką. W wywiadzie dla „Szugarfrika" opowiada plusach i minusach tego zawodu z punktu widzenia osoby z cukrzycą i jako ekspert podpowiada, jakie trendy w makijażu obowiązują w trwającym karnawale, i o czym powinna pamiętać diabetyczka nakładając makijaż.

* Jestem, jaka jestem - wywiad

Śpiewała m.in. u boku Natalii Przybysz i Sylwii Grzeszczak. Zajęła II miejsce w polskich preselekcjach do Eurowizji Junior 2017, wystąpiła w programie Mali Giganci i planuje wydać swoją płytę...
Trudno uwierzyć, że Ula Kowalska ma dopiero 12 lat.

* Wyspa słońca i reggae

18% dorosłych Jamajczyków choruje na cukrzycę, co stawia ten kraj na 1. miejscu w regionie Ameryki Północnej i Karaibów pod względemczęstotliwości występowania cukrzycy. Nie zmienia to faktu, że na
Jamajkę warto się wybrać.

* Przepisy kulinarne Anny Starmach - jurorki programu MasterChef i MasterChef Junior.


 

Orzeczenie o niepełnosprawności