Autor Wątek: 1% podatku dla stowarzyszenia  (Przeczytany 20487 razy)

Offline pinczerka

• Pełna Słodycz
Odp: 1% podatku dla stowarzyszenia
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 12, 2016, 16:56:24 »
Ja już dostałam wszystkie dokumenty i papiery do wypełnienia :) teraz tylko wypełnić,wysłać i czekać, aż wszystko zaakceptują i dostanę swoje subkonto! :) Radość jest:)
Powiedzcie mi, ile czekaliście na utworzenie subkonta od czasu dostarczenia wszystkich papierów?
Wiem, że to kwestia indywidualna, ale powiedzcie mi (jeśli chcecie i możecie) proszę, ile mniej więcej da radę uzbierać pieniędzy przez takie subkonto?
buziaki!
"¯yj, z ca³ych si³, i u¶miechaj siê do ludzi, bo nie jeste¶ sam... "
Pompa Dana Diabecare R, wk³ucia Easy Release II 7mm

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 12, 2016, 18:02:15 »
pinczerko... czekałam na papiery zwrotne około 2 miesięcy...ale to z Fundacji" zdążyć z pomocą".....a uzbieranymi kwotami jest różnie....jeżeli masz znajome księgowe w zakładach pracy i dużo znajomych to niektórzy  zbierają nawet po 6-10tys rocznie.....my skromnie...do tej pory udało nam się uzbierać tylko 1500 zł-ale dobre i to :).. jestem ciekawa jak będzie w tym roku..... w w/w fundacji trzeba mieć zgodę na robienie publicznych apeli... dlatego ja tylko piszę w wiadomościach prywatnych do znajomych prośbę o wpłaty 1% na konto Kai....i może dlatego mamy takie niskie saldo.... śmieję się ,że to na czarno czarną godzinę :P
Veo...Quick-set 9mm/60cm.... Humalog

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 13, 2016, 07:20:54 »
My zbieramy 5-9tys, różnie. nie jesteśmy w trudnej sytuacji materialnej dlatego nigdy nie starałam się o zgodę na apele publiczne bo by to było zwykłe nadużycie. Ten jeden procent to rodzina i znajomi + jedna "mała księgowa" (ale zawsze za zgoda podatnika). Jerz jest bardzo lubiany i ... w zeszłym roku mama jego koleżanki mająca prywatne przedszkole spytała czy nie zbieramy 1% ...tata kolegi mający kancelarie prawną podobnie%. Czyli taka poczta pantoflowa.  W tej chwili mam na koncie 16tys (z myśla o nowej pompie) i czekamy na 1% za 2015.
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline Malalcia

• Light
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 13, 2016, 09:30:39 »
Cześć

Też myślałam o założeniu konta dla Weroniki, ale w sumie to nie wiem czy cośkolwiek uzbieram (nawet rodzina nie wiem czy by coś wpłaciła, może tylko najbliższa). Słuchajcie a samemu składając PIT można na swojego dziecka subkonto zapłacić 1%??
Mania czy na takim koncie pieniądze mogą leżeć kilka lat i się zbierać?? Bo jeśli tak to zawsze za parę lat coś się uzbiera (chyba że prawo zmienią).

Słuchajcie ja od wczoraj zaliczyłam megaaaaa wk........., żeby nie brzydziej i dobitniej.
Weronika poszła do szkoły, która w teorii jest szkołą przyjazną dla cukrzyków. Poczynając od tego, że pani dyrektor nie chciała zrobić szkolenia dla wychowawcy (nawet jeśli ja zapłacę lub  rada rodziców) bo szkolenie było w zeszłym roku, panie w świetlicy wszystkie przeszkolone. Będzie dobrze, wszystko uzgodnimy etc. do opieki w świetlicy wydelegowany do klasy panią, która już się opiekowała dziewczyną z cukrzycą. No to oddech dla mnie będzie pod powiedzmy dobrą opieką.
Weronika sama mierzy cukier i sama podaje sobie insulinę, sama dzwoni (czasem prosi panią żeby rozmawiała przez telefon bo nie słyszy w słuchawce jak jest mocny hałas). I luz do wczoraj.
Mąż poszedł ją odebrać a kierowniczka świetlicy go poinformowała, że Weronika nie może na świetlicy mierzyć cukry i Pani nie będzie jej sprawdzała co się wyświetla, bo to jest stresujące dla Pani bo Weronika ma za wysokie cukry (fakt jest infekcja i cukier 200-300, a baza 150-200% i lipa). I w związku z tym  Weronika ma chodzić do pielęgniarki na każdy pomiar cukru. Tylko mam mały kłopot pielęgniarka jest 3x w tygodniu między 7a 15. A ja się pytam co dalej?? A jeśli mi dzieciak zasłabnie pod gabinetem bo pielęgniarki nie będzie bo pójdzie do wc czy na plotki to co wtedy??
Dziś ma mąż porozmawiać z tą opiekunką ze świetlicy. Jutra ja idę na pasowanie na ucznia więc też porozmawiam, ale nie wiem jakie argumenty wytoczyć i jak przekonywać.
Słuchajcie nie wiem co zrobić normalnie płakać mi się chce. Bo skoro na świetlicy Pani spanikowana to jak ona zauważy, że coś z dzieckiem nie tak bo może ma hipo etc. A gdzie np. boisko a gdzie gabinet lekarski. to i 20 min może upłynąć zanim cukier będzie zmierzony.
Dodatkowo słuchajcie libra się u Weroniki w ogóle nie sprawdza. Na 7 dni, które nosi to z rzadka się pokrywają wyniki. Dziś nawet nie dałam do szkoły jej czytnika, żeby Panie nie musiały się stresować że ma 2 rożne cukry, bo to może też i wychowawczynie zniechęci i w ogóle.
generalnie mam doła i chce mi się strasznie wyć, bo to i te cukry wysokie i całą sytuacja do bani.  :'( :(   

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 13, 2016, 10:09:32 »
Malalcia -u nas pieniądze leżą od (chyba) 2013. Tak jak napisałam nie jestem w trudnej sytuacji ale... sensory po 170zł to jednak duży wydatek. My dokładnie sami też przekazujemy swój 1%. co do Pań ze świetlicy... ja mam taką zasadę że zaczynam zawsze grzecznie i spokojnie a kończę ...różnie. ;) ;)Niektórymi trzeba za przeproszeniem dobrze potrząsnąć aby coś do nich dotarło. Ja nie podawałam informacji jakie cukry są prawidłowe (bo 200 1,5h po jedzeniu a przed jedzeniem to zupełnie "inne " dwieście')Prosiłam tylko o nie utrudnianie Jurkowi mierzenia cukrów- czyli jeśli czuje że musi je mierzyć co np. pól godziny to niech mierzy jeśli mówi ze musi teraz jeść tzn. że teraz a nie jak będzie przerwa na jedzenie i że jak mówi że teraz musi zadzwonić to ma zadzwonić. Ze świetlicy dzwonił wychodząc na korytarz bo dokładnie był za duży hałas a w klasie prosiłam aby mierzył się pod koniec zajęć a nie na przerwie bo wtedy tez nic nie słyszałam. Potem były sms. miałam tel. do wychowawcy i zdarzało mi się dzwonić z prośba aby Jerz do mnie zadzwonił. A 'biednej i zestresowanej" nauczycielce powiedz że Ciebie tez się nikt nie pytał czy jesteś gotowa na cukrzyce dziecka i musisz sobie z nią radzić i jej tez się nikt nie będzie pytał czy jej dziecko ma na coś zachorować:) wiem że to trochę okrutne ale co tam :)
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 13, 2016, 10:12:41 »
I żadnej zgody na mierzenie się u pielęgniarki nie dawaj. Powiedz że jeśli uważa że jest zbyt "wrażliwa" a chyba nie jest w ogóle wrażliwa to poprosisz taką informacje na piśmie. I spokojnie dacie radę:)
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline Malalcia

• Light
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 13, 2016, 10:27:02 »
Mania na Ciebie zawsze można liczyć. Jutro idę porozmawiać z Paniami ze świetlicy, może uda mi się je przekonać. Pani nie musi nic robić ma tylko nie przeszkadzać.
A swoją drogą jak ją takie stresy łapie to na nauczyciela się nie nadaje nawet w świetlicy.

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 13, 2016, 10:36:35 »
Malalcia....trzymam kciuki za rozmowę... mów tak jak pisze mania=Anitka :)to samo chciałam Ci napisać ale Sochaczew mnie wyprzedził :) :)

Offline Malalcia

• Light
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 13, 2016, 10:45:28 »
Anitapa dzięki.
Postaram się miło i grzecznie rozmawiać.
Ale nie wiem czy dam radę, za nerwowa jestem  ;D

Offline anna6830

• Super light
  • **
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 17, 2016, 14:36:36 »
Cześć dziewczyny! Czy ktoras z Was otrzymała juz za 2015 podatek na sobkonto..
Wiara czyni cuda

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 17, 2016, 15:09:55 »
dzisiaj sprawdzałam... z dwóch US już są na koncie...

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 18, 2016, 07:09:18 »
Ja sprawdziłam dzisiaj i mam z 1 US :))))))))))))
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline anna6830

• Super light
  • **
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 18, 2016, 10:34:09 »
Mania ! ratuj bo chyba zdurniałam.Zrobiłam tak jak kazałaś zadzwoniłam do libry i tu niespodzianka .Oni nie wystawiaja faktury proforma.Argument moj  był za słaby ,ze znam kogos kto tak załatwia libre.Podaj mi prosze numer telefonu pod ktory Ty dzwonisz bo ja to dzwonię pod numer 800 500 800 .O co tu chodzi..
Wiara czyni cuda

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 18, 2016, 10:51:13 »
No to sie dogadałyśmy :) Anna - ja pisał o fakturach z Medtronika. Ale tak samo opłacałam faktury za turnusy rehabilitacyjne z różnych ośrodków i nie było nigdy problemu .  Porozmawiaj z nimi- nigdy nie mieli do czynienia z płatnościami z fundacji??. Jak się nie da to musisz chyba sama zapłacić i fakturę przesłać do fundacji... ze swoim kontem na które fundacja zwróci Ci już zapłaconą kwotę - tak chyba robiła Anita? może coś podpowie?
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 18, 2016, 11:25:41 »
W sumie to mogą wystawić fakturę - oryginał- na fundację - ty dołączysz załącznik i wszystko wyślesz. Tylko ta faktura na pewno nie zostanie opłacona w terminie 15 dni ( nie wiem ile ma teraz czasu fundacja ale chyba ze 30 dni na opłacenie faktury). Jak poczekają na pieniądze to ok. Przecież nic nie tracą- towar Ci wyślą po opłaceniu faktury- tylko musisz ich uprzedzić że to troszkę trwa- żeby ci nie naliczyli karnych odsetek.
paradigm 722 sure-t 6mm