Autor Wątek: Zdrowe od¿ywianie  (Przeczytany 2384 razy)

Offline Aga

• Bardzo Słodki
Zdrowe od¿ywianie
« dnia: Grudzień 20, 2004, 23:46:21 »
S³uchajcie zwracam siê do Was z zapytaniem jak to jest w diecie waszych pociech i waszych z WW wêglowodanowymi, bia³kowymi i t³uszczowymi. Czy zachwujecie proporcjê w posi³kach 50% wêglowodanów, 20%bia³ek i 30% t³uszczów? Ca³y czas borykam siê u Weroniki z wysokim cukrem  ( 2 h) po ¶niadaniu. Dietetyczka powiedzia³a mi ¿e ¶niadanie nie mo¿e sk³adaæ siê tylko z wêglowodanów i trzeba urozmaicaæ. Zesz³am wiêc z ulubionych p³atków i mleka sojowego (nietolerancja laktozy) i zaczê³a wcinaæ bu³eczki i chlebek z serem wedlin± i... cukry ros³y do 200 po czym spada³y przed obiadem do 80. Dwa dni temu zrobi³am eksperyment mleko sojowe p³atki i ciasto dro¿d¿owe (kupne liczone na oko) bez mas³a suche i ...szok 2 h po 103 a przed obiadem 90. My¶la³am ¿e to przypadek ale na drugi dzieñ powtórzy³am to samo i efekt ten sam wiêc juz nic z tego nie rozumiem. A jak jest u Was? A jest na novorapidzie.
Tylko mi³o¶æ jest wieczna i przekracza granice czasu

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
Zdrowe od¿ywianie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2004, 23:56:01 »
Ja zaobserwowa³am u Tysi,ze jak wprowadzam cos nowego do jedzenia,to poziomy s± wzorowe.Wystarczy,ze minie kilka dni i bywa ró¿nie...
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline monia

• Mega Nałóg
  • Pełna Słodycz
Zdrowe od¿ywianie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2004, 11:29:11 »
Mieli¶my to samo, ¿e po ¶niadaniu cukry strasznie ros³y, w naszym przypadku pani doktór zwiêkszy³a bolus w pompie (te¿ jeste¶my na novorapidzie) i w tej chwili nie ma problemu z p³atkami i mlekiem, cukry s± okej.
Pierwszym warunkiem szczê¶cia jest rozs±dek....

Offline Aga

• Bardzo Słodki
Zdrowe od¿ywianie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2004, 18:47:24 »
Tak ale jak zwiêksze ilo¶æ podawanej insuliny my jeste¶my na penach
 to potem przed obiadem bêdzie hipo bo juz teraz ma w granicach 80-100
Tylko mi³o¶æ jest wieczna i przekracza granice czasu

Offline Ela

• Słodki
Zdrowe od¿ywianie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2005, 20:55:03 »
Aga ja mam ten sam problem.ca³y dzieñ jest wzorowy oprucz pory po ¶niadaniu. Je¿eli nie dam drugiego ¶niadania to ok.12 jest 60-70. Je¿eli zwiêkszam insulinê to spada znowu przed obiadem. Moja pani  doktor zaleca³a przesun±æ drugie ¶niadanie lub nawet rozbiæ je na dwie czê¶ci, ale d±¿yæ do stabilizacji cukru po ¶niadaniu. Na razie przez kilka dni nic ciê niew zmienia. Jutro zwiêkszê rann± i zobaczê.Pozdrawiam Ela.
Ela mama s³odkiego Piotrusia

Offline MarzenkaH

Odp: Zdrowe od¿ywianie
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2017, 16:05:06 »
A myślałaś może żeby wykonać dziecku badanie i dobrać dietę zgodną z jego DNA? Jest to najbardziej zdrowa i skuteczna forma odżywiania się. Dostarcza odpowiednich składników odżywczych organizmowi według indywidualnych potrzeb. Dodatkowo wykrywane są podczas tego badania również nietolerancje zależne od podłoża genetycznego. Od niedawna takie badania można wykonać w Polsce na  http://genodiagdieta.pl/. Wynik pokazuje czarno na białym co jest dobre dla Twojego organizmu a co nie. DNA nie kłamie :)

Offline Qrczak

• Bezcukrowy
  • *
Odp: Zdrowe od¿ywianie
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2018, 16:17:26 »
Teraz temat zdrowego odżywiania jest na czasie. Choć większość nie ma o nim jakiegokolwiek pojęcia.
Nigdy nie jest za późno ani za wcześnie. Jest dokładnie wtedy, kiedy trzeba