Autor Wątek: cukrzyca i groźna infekcja  (Przeczytany 584 razy)

Offline marek_aaa

• Bezcukrowy
  • *
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 65.0 Firefox 65.0
cukrzyca i groźna infekcja
« dnia: Marzec 01, 2019, 18:12:57 »
Moja mama, 81 lat, ostatnio często odczuwała pragnienie i oddawała mocz, słabła i zasypiała - trafiła do szpitala, gdzie stwierdzono hiperglikemię, glukoza - 750. Wcześniej nie leczyła się. Wyrównano jej poziom cukru, ale zaczęła gorączkować. Temperatura rośnie codziennie do 39,5 - dostaje paracetamol, okłady. W posiewie "nic nie wyszło", ale podano antybiotyk, potem inny antybiotyk. I tak od tygodnia w półśpiączce, nerki stały się niezbyt wydolne (opuchnięte ręce).
Czy to jest optymalne leczenie?
Moja wiedza w temacie jest bardzo powierzchowna, szukam, zastanawiam się gorączkowo, np. jeżeli to nie infekcja bakteryjna ale wirus - antybiotyki nic nie dadzą, prawda? A jeśli to kandydoza ogólnoustrojowa, to wręcz mogą zaszkodzić (co do możliwości że to grzybica widzę argumenty i na tak i na nie).  Proszę o wypowiedzi osób które może doświadczyły podobnego scenariusza, lekarzy...

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
  • Windows NT 10.0 Windows NT 10.0
  • Browser:
  • Firefox 65.0 Firefox 65.0
Odp: cukrzyca i groźna infekcja
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2019, 10:26:16 »
Jak mama? Przepraszam,nie było mnie jakiś czas... Nikt nie miał takich doświadczeń,ale z tego co opisujesz to jest nieciekawie...Cukier 750 ! Nerki jak siadają to puchną przede wszystkim nogi. Ręce mogą puchnąć od kroplówek też... Czy udało się okiełznać infekcję ?
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,