Autor Wątek: Gronkowiec złocisty  (Przeczytany 415 razy)

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
Gronkowiec złocisty
« dnia: Marzec 01, 2018, 13:24:47 »
Mam pytanie czy znacie jakiś skuteczny sposób na tego mikroba. Mój mąż ma go na skórze i od kilku lat próbuje się go bezskutecznie pozbyć. Nie są to typowe wrzody tylko takie mniejsze (jak 10-20gr) wypryski z czubkiem z ropą (wielkości 1mm). Najpierw było to diagnozowane jako zapalenie mieszków włosowych,. potem wymaz i wyszło co wyszło. Po kuracjach antybiotykowych jest przez jakiś czas spokój a potem powrót. Zmiany dotyczą głownie owłosionych częsści skóry (głównie nogi, ręce, brzuch).
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline marder

• Administrator
  • Słodki
Odp: Gronkowiec złocisty
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2018, 20:56:59 »
Zainteresuj się zastosowaniem bakteriofagów :) Z tego co wiem zajmują się tym we Wrocławiu: https://www.iitd.pan.wroc.pl/pl/OTF/
– Это водка? – слабо спросила Маргарита.
Кот подпрыгнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водки? Это чистый спирт!

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2018, 14:46:55 »
Marder dzięki:) Mam w planie okadzić go gałązkami brzozowymi. Wykapać  go w ekologicznej z własnej uprawy pokrzywie:). chciałabym aby sam sobie z tym dziadostwem poradził.
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline marder

• Administrator
  • Słodki
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2018, 14:50:30 »
Mam w planie okadzić go gałązkami brzozowymi. Wykapać  go w ekologicznej z własnej uprawy pokrzywie

I na trzy zdrowaśki do pieca!  ;D ;D
– Это водка? – слабо спросила Маргарита.
Кот подпрыгнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водки? Это чистый спирт!