Autor Wątek: Insulina Liprolog  (Przeczytany 910 razy)

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
Insulina Liprolog
« dnia: Styczeń 25, 2018, 14:40:50 »
Czy jest na forum ktoś kto zamienił Humalog na Liprolog. To podobno ta sama insulina. Rozmawiałam z pracownikiem Lilly i uzyskałam odpowiedź że różnica w cenie wynika z gorszej jakości opakowania... penów i jest to nadal insulina Lispro :o jesli zmiana opakowania , powiększenie opakowania powoduje prawie 9 krotny spadek ceny to ile jest warta insulina???
I mam drugie pytanie czy ktoś zamieniał Novorapid na Humalog? Bo to ze jedne dzieci "wychodzą" na Novorapidzie a inne na Humalogu jest kwestą czystego przypadku :)
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline Kangoo

• Bardzo Słodki
  • słodki staż: tyle co WOŚP + kilka miechów ;-)
Odp: Insulina Liprolog
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2018, 15:16:34 »
przykro mi, nie pomogę, ja już prawie 20 lat na novorapidzie, jak ten czas leci :o
a co do ceny opakowania to rzeczywiście niewiarygodne, może zamaiast wyrzucać opakowania z humalogu powinniście zbierać i oddawać jak butelki do skupu skoro tyle warte ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2018, 15:18:16 wysłana przez Kangoo »

Offline Mia

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2018, 18:18:29 »
A qq  8)

Mat ma teraz Liprolog. Tak samo działa jak Humalog - ta sama prędkość (zapach too  ;))
Nie wiem tylko na co zrzucić to, że po przejściu w nocy miał spadki - rano wstawał z poziomem 50-80. Zmniejszyliśmy nocną bazę i zrobiło się pięknie. W dzień jest tak jak było.
Za Humalog płaciłam ok.43 zł za 5 fiolek
za Liprolog zapłaciłam 11 zł za 10 fiolek.
Opakowanie.... haha... nie zauważyłam jakiegoś nieprawdopodobnego spadku jakości....
Moim zdaniem albo postanowili mocno zaatakować rynek, albo zmiana nazwy ułatwiła mocniejsze wejście w refundację....

buziaki
AC Spirit Combo, Rapid-D Link (metalowe) 6mm

Pozdrófka, Mia

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2018, 18:25:50 »
my przechodziliśmy z Novorapidu na Humalog jak Kaja miała te zaniki tkanki tłuszczowej...nie widziałam różnicy ani w działaniu ani w poziomach.... co do   tej nowej insuliny to nasz prof powiedział tak: dziwne jest to , że do tej pory firma produkująca Apidrę uważała, że nie ma lepszej krótko działającej insuliny niż ich...krytykowała Humalog...a gdy tym skończył się okres prawny to nagle pojawia się zamiennik, tańszy, tak samo działający i produkowany przez tę sama firme co apidra... czyli co >??apidra wcale nie była taka dobra czy ta nowa insulina  nie jest taka jak Humalog?.... decyzję na receptę pozostawił nam... mamy jeszcze Humalog... mimo ceny... :(
ACCU -CHEK  COMBO.... Flex Linki 8mm/60.... Humalog

Offline Mia

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2018, 18:38:39 »
Anita, Liprolog jest produkowany przez tą samą firmę co Humalog. Pewnie nalewają nawet z jednego węża....
To jest ta sama insulina i ten sam producent, inne jest opakowanie i cena.

Apidra pewnie nadal jest taka dobra jak była...
AC Spirit Combo, Rapid-D Link (metalowe) 6mm

Pozdrófka, Mia