Autor Wątek: dieta wysokokaloryczna  (Przeczytany 1381 razy)

Offline herva

• Bezcukrowy
  • *
dieta wysokokaloryczna
« dnia: Październik 24, 2017, 14:31:15 »
Dzień dobry!
Piszę z zapytaniem - czym mam żywić mojego cukrzyka? Ma rozpoznany stan przecukrzycowy i przejął się tym na tyle, że zrezygnował z coli i większości słodkości, chipsów a nawet białego pieczywa i ciast. Ale razem z tymi zmianami zaczął bardzo chudnąć, bo nie uzupełnia sobie tych kalorii w inny sposób.  Pracuje ciężko fizycznie jako górnik i nie ma możliwości rano (no w sumie aż do pory obiadowej) zjeść porządnego posiłku (a przynajmniej tak się tłumaczy że w domu przed wyjściem ani w pracy nie ma czasu). Staram się żeby obiady były porządne (zwykle zupa + kasza, jakieś mięso + warzywa, które zajmują 1/2 talerza), o kolacje i śniadania do pracy dba sobie sam (zwykle kanapki z szynką z pieczywa żytniego, z nasionami, dużo warzyw).
Nie wiem czym mu uzupełnić dietę, bo nie chce jeść nic białego (tzn sera, jogurtu, jajek itp), bo nie lubi.  Na mięso już mi brakuje pomysłów - nawet jeśli naszykuję więcej to nie je go więcej.
Czy ma ktoś jakiekolwiek informacje jak przygotować dietę wysokokaloryczną dla cukrzyka? W internecie wyszukuje mi tylko niskokaloryczne :(

PS Chciałbym dodać, że byłoby idealnie gdybym nie musiała gotować osobno dla niego i dla siebie, a ja nie mam problemów z cukrem, choć przydałoby się pozbyć upartych 5kg.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2017, 14:36:02 wysłana przez herva »