Autor Wątek: Wpływ zielonego jęczmienia na cukrzycę  (Przeczytany 2112 razy)

Offline kuba130

• Bezcukrowy
  • *
Wpływ zielonego jęczmienia na cukrzycę
« dnia: Luty 23, 2017, 17:41:33 »
Witajcie,

Natrafiłem wczoraj na dość ciekawe informacje na temat wpływu zielonego jęczmienia na cukrzycę: http://naturaonline.pl/mlody-jeczmien-zielony/

A mianowicie, w artykule przedstawiono badania, których celem było zbadanie wpływu zielonego jęczmienia na cukrzycę. Czy ktoś spotkał się z takim połączeniem? Można prosić o jakieś informacje?

Pozdrawiam

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
Odp: Wpływ zielonego jęczmienia na cukrzycę
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2017, 11:13:02 »
Ktoś kto ma T2 może spróbować.Natomiast co do T1 to mam wątpliwości,ale swojego czasu też próbowaliśmy różnych sposobów...np.cynamon ;-) Trochę pomagał,ale każdy reaguje inaczej.Jeśli nie masz "atrakcji" po jęczmiennych produktach mam na myśli bóle brzucha,biegunki itp) to spróbuj.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2017, 00:16:38 wysłana przez Misioza »
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline gluko

• Bezcukrowy
  • *
Odp: Wpływ zielonego jęczmienia na cukrzycę
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2017, 22:26:27 »
Myślę, że te badania o których wspominasz wynikały z tego, że jęczmień ogólnie ma właściwości które regulują pracę organizmu i go regenerują, chlorofil znany jest z tego, że przywraca równowagę i uzupełnia braki.

Jeżeli jednak chodzi o zaawansowaną cukrzycę, nie będzie on miał większego wpływu, co najwyżej drobne wsparcie. Przy lekko podwyższonym poziomie cukru na pewno warto spróbować i skonsultować to z dietetykiem, jeżeli jednak już mówimy o rozwiniętej cukrzycy, nie liczyłbym na cuda.

Tak, czy inaczej, warto stosować jęczmień dla wzmacniania kondycji całego organizmu - byle regularnie, dużo osób stosuje w kratkę i potem narzeka na brak efektów. Warto też wiedzieć, że są różne formy w jakich dostaniesz, nie tylko rozsławiony proszek (który moim zdaniem jest niesmaczny). Wklejam obszerny artykuł o jęczmieniu: https://naturalnemetody.pl/mlody-zielony-jeczmien/, który mi się przydał.