Autor Wątek: Pompa 640G  (Przeczytany 2430 razy)

Offline lestek27

• Light
  • Paradigm VEO, Sure-T
Odp: Pompa 640G
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 18, 2017, 18:55:19 »
Też słyszałem o tej awaryjności ale z tego co wiem ciągle ulepszają ją i poprawiają wady. My użytkujemy dopiero ok 3 tygodnie więc za krótko by coś mówić o awaryjności ale jedno jest pewne. Zdecydowanie lepiej śpimy i nie raz już uchroniła córkę przed hipo. Ogólnie jak na razie jest super. Oby tak dalej. No i Nightscout jest rewelacyjny. Będąc w pracy widzę na zegarku telefonie czy komputerze co się dzieje. To jest bezcenne zwłaszcza jak we wrześniu mała pójdzie do zerówki.

Offline Kasiach

• Super light
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 25, 2017, 12:42:25 »
Też się na nią napaliłam :D Muszę tylko porozmawiać w poradni. Mnie najbardziej przerażał koszt utrzymania, ale skoro od lipca ma być refundacja sensorów to znowu ciągle o niej myślę. A co do ceny to przedstawiciel Medtronica powiedział mi, że nie muszę mieć ich pompy, żeby dostać 25% rabatu. Czyli mając Accu Checka też zapłacę 12.750 zł. A wcześniej myślałam, że rabat jest tylko dla użytkowników pomp Medtronica.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2017, 12:47:19 wysłana przez Kasiach »
Pompa Accu Check Combo, wkłucia Rapid D-Link 6mm

Offline Kasiach

• Super light
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 30, 2017, 12:34:49 »
 :'( cgm jednak bez refundacji :'( :'(

Offline lestek27

• Light
  • Paradigm VEO, Sure-T
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 31, 2017, 09:46:53 »
Niestety. Jak to zwykle bywa w tym kraju. Miało być pięknie a wyszło jak zwykle.
Nawet lekarze już mówili i co niektórzy ciągle mówią że będzie refundacja. Nasza pani dr z dużą pewnością mówiła że refundacja będzie lada dzień. Brak słów. Niestety chyba niektórym nie pasowało to że dzieci mogą mieć lepiej. Ale główną robotę zrobiła chyba firma konkurencyjna.

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 04, 2017, 19:49:25 »
Wiecie co,wcale mnie to nie dziwi....Który to już raz z kolei? A refundacja zbiorników? Też ucichło! I tak biją pianę i ludzi podkręcają a potem jak zwykle figa.
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline Tata Mikołaja

• Super light
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 26, 2017, 11:40:24 »
Witam po długiej nieobecności. Mam pytanie a właściwie proszę ponownie o poradę. Czy na forum są rodzice dzieci leczone penami?. Mój syn ma lat 15, choruje dwa lata i trzy miesiące i nadal nie chce słyszeć o pompie. Od grudnia zeszłego roku korzystamy z libry  od której się już chyba uzależniliśmy. Na szczęście HBA1c mamy cały czas poniżej 6%. Czy przekonywać syna do pompy.

Offline Mia

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 27, 2017, 11:21:58 »
Moim zdaniem, skoro syn kategorycznie nie chce, to nie ma co go zmuszać. Tym bardziej, jeśli wyniki leczenia są dobre. Pompa jest wygodniejsza, ale ma też swoje minusy. Mój syn po zachorowaniu przez 2 lata był na penach. Pamiętam, że zdecydowałam przejść na pompę (dziecko miało 6 lat, więc nic do gadania nie miało), bo tak wszyscy zachwalali i.... po 2 m-cach miałam ochotę wywalić ją przez zamknięte okno. Około pół roku trwało u nas opanowanie leczenia pompą do wyników akceptowalnych - problemem było ustawienie dobrze bazy i przeliczników - największym problemem było to, że nie miałam zbyt dużego wsparcia lekarza, tylko sama musiałam dojść jak mam ustawić pompę. Z perspektywy czasu uważam jednak, że warto było się pomęczyć. Nasz przykład pokazuje, że przejście na inny sposób leczenia wcale nie musi być taki prosty.
Syn może kiedyś dojrzeje do pompy, a może nie.

Na szczęście HBA1c mamy cały czas poniżej 6%.
Wynik mówi sam za siebie. Świetnie sobie radzicie z penami.
Pozdrawiam i trzymam kciuki :)
AC Spirit Combo, Rapid-D Link (metalowe) 6mm

Pozdrófka, Mia

Offline Tata Mikołaja

• Super light
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 27, 2017, 13:23:26 »
Dziękuję za odpowiedz. Owszem wynik Hb może i ładny ale ile to kosztuje pracy i wysiłku to tylko rodzice wiedzą. Za dnia syn sam wylicza dawki i podaje insulinę, natomiast w nocy niestety ja prawie codziennie  dwa razy go sprawdzam i przeważnie musimy dostrzykiwać insulinę żeby rano wstał z w miarę dobrym poziomem.

Offline Mia

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 27, 2017, 16:40:02 »
Prawda, na pompie moglibyście zwiększyć bazę w nocy, ale to - niestety - nie jest tak, że już wszystko byłoby w porządku i można sobie noce odpuścić. Wręcz przeciwnie - przy pompie ilość kontrolowania poziomów wzrasta. Każde przytkanie, czy opóźnienie działania insuliny to od razu kosmiczny wzrost glikemii. Przeliczanie posiłków też wymaga większej dyscypliny i dokładności.
Nie chciałabym, abyś odbierał moje posty jako zniechęcanie do pompy, bo w - mojej opinii - terapia pompą jest trochę łatwiejsza. Jednak chyba nie ma tych korzyści aż tyle (nocne wstawanie przy pompie zostaje), żeby na siłę dziecko zmuszać do pompy. Jeśli jeszcze okaże się, że wyniki będą gorsze, to skóra okaże się nie warta wyprawki.
Powtórzę się - ja bym dała dziecku w tym przypadku wolność wyboru.
AC Spirit Combo, Rapid-D Link (metalowe) 6mm

Pozdrófka, Mia

Offline Kasiach

• Super light
  • **
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 28, 2017, 11:57:56 »
Tak, ja też uważam, że 15-latek sam powinien zdecydować. Chociaż ja teraz nie wyobrażam sobie życia bez pompy. A w nocy wstaję 2 razy. A jak coś się dzieje to częściej. Baza jest moim zdaniem dobrze ustawiona, ale zdarzają się nocne i hipo i hiper. Przez np. 5 dni z rzędu noce są ok, a 6 dnia już nie. Każdy z nas to przecież zna. I tak trzeba podać dodatkową insulinę albo poić sokiem.

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 31, 2017, 00:13:39 »
Wiesz co, jeśli tak mu jest dobrze i ma dobre wyniki,to może zostaw peny, ale dobrze by było żeby sam zaczął w nocy mierzyć sobie cukier przynajmniej teraz w czasie wakacji.Jest już na tyle duży,że powinien być bardziej samodzielny Zaproponuj mu to  :)
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,