Autor Wątek: Orzeczenie o niepełnosprawności  (Przeczytany 8603 razy)

Czerwiec 10, 2018, 22:52:04
Odpowiedź #75

adam

• *
  • Information Offline
  • Bezcukrowy
Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 10, 2018, 22:52:04 »
Witam wszytskich, aktualnie jesteśmy z corą po komisji = pierwszej po ukonczeniu 16 lat, decyzja- lekki stopien niepełnosprawności do 2022, w zasadzie poza cukrzycą brak innych chorób, aktualne badania w każdym razie nic nie wykazują. Natomiast sama cukrzyca jest chwiejna, nasza diabetolog to opisała we wniosku, podając,ze wymaga opieki i pomocy, Hb1Ac - 8-9, w opinii psychologa z PPP z 2015 dziecko wymaga kontroli, cukrzyca od 11 lat. I mam pytanie czy w takim przypadku jest sens się odwoływać od orzeczenia lekkiego, czy jest szansa na umiarkowany, kiedy komisje przyznają ten stopień. Bo powiem, że komisja to dość stresujące doświadczenie, jak nie wiadomo kto coś pisze, pyta, a potem Cię oceniają, jakby znali wszystko od podszewki. Prosze o pomoc, bo nie wiemy co robić.   

Czerwiec 11, 2018, 09:01:12
Odpowiedź #76

Mia

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Mega Nałóg
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 11, 2018, 09:01:12 »
Nie wiem, jak bardzo jesteście zdecydowani na walkę, bo że to będzie walka to jasne. No i też nie wiadomo jaki wynik.
Mój syn dostał 2 lata temu - od razu - stopień umiarkowany. I wiem, że nie tylko on. Zastanawia mnie dlatego, czym się orzecznicy kierują przyznając taki a nie inny stopień, wytyczne chyba przecież mają takie same.... :-\
W tym roku czekamy na kolejną komisję i obawiam się, że nas również czeka przeprawa....
AC Spirit Combo, Rapid-D Link (metalowe) 6mm

Pozdrófka, Mia

Czerwiec 11, 2018, 10:30:29
Odpowiedź #77

mania

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 11, 2018, 10:30:29 »
My na komisji byliśmy rok temu i Jerz najpierw został uzdrowiony.. brak orzeczenia:)) a po odwołaniu do wojewódzkiej dostał na rok- dokładnie do dnia ukończenia 16 lat. 5 czerwca skończył 16 lat i własnie będę składać o następne orzeczenie. Tylko po naszych zeszłorocznych doświadczenia chcę aby w ogóle dostał :) a o umiarkowanych nawet nie myślę:)
paradigm 722 sure-t 6mm

Czerwiec 11, 2018, 22:19:49
Odpowiedź #78

adam

• *
  • Information Offline
  • Bezcukrowy
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 11, 2018, 22:19:49 »
Te uzdrowienia w komisjach to rzeczywiście cuda jakieś. A jak Mia dostawaliście umiarkowany, to tylko z powodu cukrzycy ? Bo jak słyszałem i tez tu na forum, to  w komisjach papier papierem ma poganiać inny papier i wtedy to oni maja co czytać i dają więcej... No i czy komisja wojewódzka szybko działa czy trzeba będzie długo czekać aż się zbierze, a potem podejmie decyzję? I czy jest opcja- stopień lekki i konieczny opiekun  czy jak lekki to bez opiekuna ? Bo zasiłek pielęgnacyjny to dopiero od umiarkowanego? 

Czerwiec 12, 2018, 18:42:03
Odpowiedź #79

Mia

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Mega Nałóg
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 12, 2018, 18:42:03 »
Syn nie ma żadnych współwystępujących chorób. Na wniosku zaznaczyłam, że chcemy uzyskać zasiłek pielęgnacyjny.
W orzeczeniu w pkt 7 i 8 mamy wpis "nie dotyczy" - to się pojawiło po ukończeniu 16 r.ż. Nasza dokumentacja to w zasadzie wypisy szpitalne i wyniki corocznych badań szpitalnych w formie karty informacyjnej – nic niezwykłego.
Co do komisji wojewódzkiej - oni mają chyba 30 dni na odpowiedź pisemną, potem wyznaczają termin komisji - nie pamiętam ile mają na to czasu. Ja w 2012r. odwoływałam się, jednak sprawa ostatecznie wylądowała w sądzie. W końcu uzyskaliśmy pozytywny dla nas wyrok, ale trwało to ponad pół roku, nie mówiąc ile nas to nerwów kosztowało :o
AC Spirit Combo, Rapid-D Link (metalowe) 6mm

Pozdrófka, Mia

Wczoraj o 22:00:49
Odpowiedź #80

emkaa

• Information Offline
  • Pełna Słodycz
« Odpowiedź #80 dnia: Wczoraj o 22:00:49 »
Witajcie Kochani po dłuuuuugiej nieobecności mojej na forum.Zajrzałam aby znaleźć coś pocieszającego a tu same złe wieści w wątku o orzecznictwie  :'( U nas od 16 do 20 roku życia umiarkowany a teraz cudowne ozdrowienie i lekki ..z łaski.Bo po co ci orzeczenie.Ale pozwolenia na prawo jazdy nie wydam boooo  >:(Pracować możesz na otwartym rynku pracy a że nie masz jak dojechać (4 busy na dobę ostatni o 16,00)ani na uczelnię ani do pracy ,samochód w garażu a pozwolenia na kurs nie da.Ostatnia sytuacja :skierowanie do szpitala ale przyjmą za 2 miesiące.Ty matka nic nie mów bo córka już dorosła i może mówić sama.Owszem ,tylko jak z bólu ma się 400 cukru i mówi się nieskładnie ,to każą przyjechać za 2 miesiące ale jak matka wytłumaczy ,to przyjmują natychmiast.A w uzasadnieniu orzeczenia piszą że nie wymaga wsparcia.Paranoja,Zamierzamy się odwołać.Postaram się poinformować o efektach.
*pozdrawiam  Marzena

Dzisiaj o 09:52:08
Odpowiedź #81

emkaa

• Information Offline
  • Pełna Słodycz
« Odpowiedź #81 dnia: Dzisiaj o 09:52:08 »
Adam ,warto się odwołać (masz takie prawo)Moja córka dostała pierwsze po 16 roku życia umiarkowany na 4 lata.Teraz jej dali lekki i właśnie pisze odwołanie.Nie ma jednoznacznych kryteriów.Wszystko zależy od tego co powiesz czy napiszesz.U mojej córki nie ma uszkodzeń narządowych (bo jednak to jest najważniejsze dla orzecznika) ale mamy szereg innych dolegliwości spowodowanych chorobą podstawową które powodują duże uciążliwości i ograniczenia zdrowotne.I dodatkowe wydatki.Poza tym mieszkamy na wsi ,mamy utrudniony dojazd do lekarzy,przychodni itp.Opisz wszystkie wasze uciążliwości ,może się wysoka komisja przychyli do prośby ;) Pozdrawiam i życzę powodzenia.
*pozdrawiam  Marzena