Autor Wątek: Prawo jazdy i cukrzyca  (Przeczytany 38665 razy)

Offline gawor93

• Bardzo Słodki
Prawo jazdy i cukrzyca
« Odpowiedź #345 dnia: Wrzesień 07, 2011, 21:38:09 »
W sumie to mog³am te¿ pomyliæ, bo jak tak teraz my¶lê, to kurs trwa³ 3 miesi±ce... nie wiem czy od marca, czy od kwietnia zaczê³am. Ale badanie odby³o siê przed rozpoczêciem kursu, tak jak napisa³ biker.
Glukometr - One Touch Select Plus i Accu-Chek Performa Nano
Insuliny - Apidra SoloStar i Lantus Solostar

Pompa - Medtronic MiniMed Paradigm®

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
Prawo jazdy i cukrzyca
« Odpowiedź #346 dnia: Wrzesień 26, 2011, 21:07:50 »
no to teraz ja... jestem po badaniu... co prawda nie mam cukrzycy ale chcê siê z wami podzieliæ wra¿eniami z tego badania...
 po pierwsze przydusi³am sobie tak lewe oko, ¿e potem nic nie widzia³am :P
 potem babka cos wys³ucha³a w prawym p³ucu bo jej co¶ zapiszcza³o :shock: mo¿e mysz nie strawiona :P
a na koñcu zmierzy³a mi poziom cukru..... i siê zaczê³o..... napiszê wam tak... gdyby to badanie by³o pierwsze nie dosta³abym zdolno¶ci na bank :D bo wda³am siê z pani± dr w dyskusjê......  przed nak³uciem palca- ¶rodek opuszka-bola³o jak cholipcia.. przetar³a mi palec spirytusem i nie czekaj±c na jego wyparowanie nak³u³a palec.... krew totalnie siê rozla³a wraz ze spirytusem- rozrzedzona na maxa :P  no i pokaza³ siê wynik: 111.......
a pani dr powiedzia³a: a co wy takie wysokie poziomy macie? poprzedniczka tez mia³a taki....a norma jest 105 :shock:

no to ja jej grzecznie ¿e jestem godzinê po posi³ku i poziom dobry norma do 120.... a w ogóle  to mo¿e ten spirytus troszkê  namiesza³...

a sk±d pani ma takie wiadomo¶ci?..... no to ja grzecznie mówiê ¿e mam córkê chor±... a ona: to jak pani jej dezynfekuje palce przy pobieraniu?- moja odp: ka¿e jej myæ rêce wod± i myd³em....

pani chyba jest niepowa¿na wod±....no to ja ¿e bardzo powa¿na, a normy troszkê siê zmieni³y....

swoj± drog± czasami strach pomy¶leæ jak rodzinni lekarze prowadz± cukrzyce starszych ludzi przy takim podej¶ciu.....................
ACCU -CHEK  COMBO.... Flex Linki 8mm/60.... Humalog

Offline doroniuñka

• Słodki
Prawo jazdy i cukrzyca
« Odpowiedź #347 dnia: Wrzesień 29, 2011, 21:10:56 »
Badanie cukru na prawo jazdy :?:  Nic takiego mi nie robili :shock:
Paradigm 715,quick-set 6/60,sure-t 6/60

Offline mama-kasia

• Bezcukrowy
  • *
Odp: Prawo jazdy i cukrzyca
« Odpowiedź #348 dnia: Maj 18, 2016, 12:01:18 »
Pierwsze słyszę, żeby na prawo jazdy były wykonywane badania krwi, w sensie cukru. Podczas wywiadu tylko należy powiedzieć o cukrzycy. Chyba, że lekarz zleci jakieś dodatkowe badania pod kątem chorób, o których usłyszy. Przynajmniej tak mi się wydaje... U mnie jest ryzyko pojawienia się cukrzycy, jako spadek po mamie, dziadku i dalszej rodzinie, ale póki co lekarz nie wydał żadnych skierowań na dodatkowe badania czy powtórkę tych, które miałam. 
Teraz już wszystkim wydają terminowe prawo jazdy, ale nie uważam, że to jest bardzo zły pomysł. Wiadomo, bardziej kosztowny, ale może nieco bardziej bezpieczny dla wielu osób.

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #349 dnia: Maj 18, 2016, 21:33:43 »
robiłam prawo jazdy 3 lata temu i miałam  podczas badań mierzony cukier.... i wymianę zdań z lekarką, która powiedziała mi , ze mam cukrzycę... poziom miałam 111 po zjedzonej drożdżówce :).....
ACCU -CHEK  COMBO.... Flex Linki 8mm/60.... Humalog

Offline iwa2

• Słodki
« Odpowiedź #350 dnia: Luty 10, 2017, 20:56:25 »
Moja córka w czerwcu kończy 18 lat i chce się wcześniej zapisać na kurs prawa jazdy. Może wiecie , czy do lekarza , który wydaje zaświadczenia potrzebne jest zaświadczenie od diabetologa czy może być od lekarza rodzinnego?
Pozdrawiam Iwa2
Pompa Accu Chek Combo FlexLink

Offline blaacktree6

• Bezcukrowy
  • *
« Odpowiedź #351 dnia: Luty 26, 2017, 20:32:17 »
Chyba nie trzeba mieć zaświadczenia, przynajmniej jak ja robiłam (2 lata temu) to nikt nic o tym nie wspominał

Offline sss222

• Bezcukrowy
  • *
« Odpowiedź #352 dnia: Marzec 05, 2017, 09:00:05 »
Mam pytanie, a właściwie prośbę. Zna ktoś z Was przychodnie medycyny pracy i lekarza, który bedzie mi w stanie wystawić prawo jazdy na jakikolwiek dłuższy okres czasu? Za pierwszym razem, jeszcze w rodzinnym mieście, dostałem na rok, następne dwa przedłużenia na 2 lata. Teraz nadszedł czas kolejnej wizyty i kolejnych wydanych pieniędzy, a mam wrażenie, ze do tej pory wszystko odbywało się na zasadzie "przepisania" pierwszej decyzji. Także jeżeli macie jakieś doświadczenia w tym temacie i jeżeli jest to w ogóle możliwe, to proszę dajcie znać.

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #353 dnia: Marzec 07, 2017, 20:41:52 »
Z tego co się orientuję to w przypadku cukrzycy wystawiają właśnie na czas określony,a le zobacz tu:

http://cukrzycapolska.pl/prawo-jazdy/
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline iwa2

• Słodki
« Odpowiedź #354 dnia: Marzec 09, 2017, 17:44:17 »
Moja Kasia miała opinie diabetologa ,że cukrzyca wyrównana , dobrze prowadzona , a lekarz orzecznik dał  na 5 lat .
Pozdrawiam Iwa2
Pompa Accu Chek Combo FlexLink

Offline Mia

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
  • Mac OS X 10.10.5 Mac OS X 10.10.5
  • Browser:
  • Safari 10.1.2 Safari 10.1.2
« Odpowiedź #355 dnia: Sierpień 11, 2018, 11:39:03 »
Mat zdecydował się zrobić prawko. Lekarz orzecznik nie potrzebował żadnego zaświadczenia od diabetologa czy rodzinnego. Pozwolenie wydał na 5 lat.
AC Spirit Combo, Rapid-D Link (metalowe) 6mm

Pozdrófka, Mia

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 68.0.3440.106 Chrome 68.0.3440.106
« Odpowiedź #356 dnia: Sierpień 14, 2018, 07:38:24 »
Mia super - dodatkowy kierowca w rodzinie to skarb. Moja Zuśka (w grudniu kończyła 18) zrobiła na samochód i na motor - A1. zarobiła i kupiła sobie motor bo ja jej powiedziałam że motor " po moim trupie- w sumie to było dość ryzykowne). My jej kupiliśmy jak tylko zdała prawko (za 1 razem) 20 letnią korsę i dzieciak już z 3 tys.km przejechał :)))).
paradigm 722 sure-t 6mm