Autor Wątek: Czy to cukrzyca?  (Przeczytany 2492 razy)

Offline lalka

Czy to cukrzyca?
« dnia: Marzec 22, 2011, 13:47:32 »
Proszê o poradê poniewa¿ syn ma takie wyniki
 glukoza - 95(na czczo);158 po 1 godz.; 104 po 2 godz.
 insulina- 33,3(na czczo);260 po 1 godz.; 172 po 2 godz norma do insuliny to-24,9
Lekarka podejrzewa cukrzycê utajon± jak to w takim przypadku siê leczy? Czy te wyniki wskazuj± na cukrzycê jak to mo¿na leczyæ w jego przypadku? Czy jest glukometr który mierzy i insulinê i glikozê?
p.s.
syn ma 17 lat i wiele,wiele chorób jest m.in. po 2-óch udarach.

Offline nAGER

• Słodki
Czy to cukrzyca?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2011, 14:27:14 »
glukoza - 95(na czczo);158 po 1 godz.; 104 po 2 godz.

Tutaj siê zgadza, bo to normalne, ¿e po posi³ku cukier podskoczy, nawet je¿eli nie chorujê siê na cukrzycê.

260 po 1 godz.;

Tutaj co¶ jest nie tak.

Co to znaczy "lekarka podejrzewa"? Lekarz jest od tego, ¿eby pomóc, zaradziæ lub wys³aæ do innego specjalisty, który jest w stanie oceniæ, co jest przyczyn± takich wyskoków.
Nerwowa reakcja na krytykê wcale nie k³adzie jej kresu - wrêcz przeciwnie, rodzi w oceniaj±cym przekonanie, ¿e ma racjê w tym, co mówi.

Offline lalka

Czy to cukrzyca?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2011, 14:35:35 »
Nienapis³am ale to by³y krzywe: cukrowa razem z insulinow±.

Offline Natasha

• Light
Czy to cukrzyca?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2011, 10:02:32 »
Krzywa cukrowa nie wskazuje na cukrzycê.

Wklejam fragment wypowiedzi Pani Diabetolog z innego w±tku:
"nieprawid³ow± glikemiê na czczo rozpoznaje siê, je¶li glikemia na czczo wynosi od 100 do 125 mg/dl; nieprawid³ow± tolerancjê glukozy rozpoznaje siê, gdy glikemia w 2. godzinie testu doustnego wynosi 140-199 mg/dl; cukrzycê rozpoznaje siê gdy glikemia na czczo wynosi co najmniej 126 mg/dl lub w 2. godzinie testu doustnego - co najmniej 200 mg/dl"

Je¿eli chodzi o krzyw± insulinow± to niestety nie znam norm i nie pomogê w tej kwestii.

Pzdr.
Accu-Chek Spirit (Roche); Rapid-D Link

Offline aneta987

• Pełna Słodycz
Czy to cukrzyca?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2011, 13:54:13 »
Natasha niby masz racjê i zapewne w wiekszosæi przypadków tak jest ale u Maæka krzywa cukrowa wysz³a idealnie cukier po 1godz.140 po 2 110 a na czczo nie przekracza³ nigdy 110 najczê¶ciej by³ pon. 100 a juz mia³ cukrzycê . Jak to powiedzia³ lek. ostatnio ze cukrzyca nie robi sie z dnia na dzieñ czasem nawet ta 1 rozwija sie przez d³uzszy czas i chyba tak by³o w przypadku mojego synka.

[ Dodano: Sro Mar 23, 2011 1:57 pm ]
I jeszcze jedno wkurza mnie ze jak krzywa cukrowa wyjdzie ok to lek. zaprzestaj± dalszej diagnostyki. Na szczê¶cie ja upiera³±m sie przy swoim ze jednak mia³ wysokie cukry po jedzeniu , ale tak w³a¶ciwie do zrobienia Hb przekona³ ich wyskok poziomu do 180 a gdyby tak wtedy nie skoczy³ mu poziom i wysz³a bym do domu tak jak lek. sugerowali  :evil: .
Paradigm 722, wk³ucia Quick-set 6mm

Offline Natasha

• Light
Czy to cukrzyca?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2011, 20:15:47 »
Sama lekarzem nie jestem i dlatego w³a¶nie zacytowa³am s³owa Pani Diabetolog - podawa³a normy dla dwóch przypadków, dla nietolerancji glukozy i dla cukrzycy.

Pzdr.

[ Dodano: Sro Mar 23, 2011 8:22 pm ]
Wiêc je¿eli ju¿, to raczej normy "niby maj± racjê".
Accu-Chek Spirit (Roche); Rapid-D Link

Offline aneta987

• Pełna Słodycz
Czy to cukrzyca?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2011, 21:24:05 »
Wiem Natasho, ale chcia³am zauwa¿yæ ¿e czasem bywa inaczej. I to inaczej jest u nas do tej pory tzn s± syt., nad którymi lekarka rozk³ada bezradnie rece  :shock:
Paradigm 722, wk³ucia Quick-set 6mm

Offline GoMiś

• Bezcukrowy
  • *
Odp: Czy to cukrzyca?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 02, 2016, 23:05:00 »
Nie słyszałam nigdy o cukrzycy utajonej.
Problem może być gdzie indziej.Jeżeli syn ma 17 lat to na pewno okres dojrzewania trwa.
Ja bym zrobiła inne jeszcze  badania: na tarczycę ,nadnercza.
I koniecznie  zdrowa dieta.
Poziomy mogą  być.
Piszesz,że po dwóch udarach. Leki też mogą być przyczyną , że wyszły takie wyniki.
Fajnie by było wiedzieć Hba1C i C-peptyt.