Autor Wątek: HbA1c  (Przeczytany 522241 razy)

Offline Kangoo

• Bardzo Słodki
  • słodki staż: tyle co WOŚP + kilka miechów ;-)
HbA1c
« Odpowiedź #2775 dnia: Styczeń 27, 2014, 07:09:30 »
Cytat: "Szybki kot"
...Fakt, kiedy¶ (10 lat temu) nie by³o d³ugodzia³aj±cej insuliny, zastrzyków by³o masê.
ja zachorowa³em 22 lata temu i odk±d pamiêtam by³y d³ugodzia³aj±ce insuliny, jak zachorowa³em by³em na monotardzie i actrapidzie, obie by³y odzwierzêce, a monotard by³ insulin± d³ugodzia³aj±c±, potem korzysta³em z actraphanu, który by³ mieszank± insuliny d³ugodzia³aj±cej i krótko, z tego co pamiêtam chyba w stosunku 70/30, który nastêpnie zamieni³em na mixtard najpierw 60/40 potem 50/50. A gdzie¶ tak ko³o 1997 roku przeszed³em na intensywn± insulinoterapiê i korzysta³em z d³ugodzia³aj±cego insulatardu i krótkodzia³aj±cego actrapidu. Tak¿e mogê zapewniæ, ¿e dziesiêæ lat temu a nawet wcze¶niej by³y d³ugodzia³aj±ce insuliny ;)

Offline slodka_cykada

• Słodki
HbA1c
« Odpowiedź #2776 dnia: Styczeń 27, 2014, 08:43:25 »
Co do Protaphanu - teoretycznie jest w Polsce dostepny, pytajcie w aptekach..
Insuliny: Protaphane, Actrapid, NovoRapid
Glukometry: Accu Chek Performa Nano
Peny: NovoPen4, FlexPen NovoNordisk

Offline Lua

• 100% cukru w cukrze
HbA1c
« Odpowiedź #2777 dnia: Styczeń 27, 2014, 11:11:42 »
Je¿eli to to samo co Insulatard to u nas siê kompletnie nie sprawdzi³. Przeszli¶my na Lantusa i by³o zdecydowanie lepiej z tym, ¿e to by³o 8 lat temu.
Pompa Paradigm 722, wk³ucia Quick set 6mm i Easy set 6mm.
Pozdrawiam Lua

Offline slodka_cykada

• Słodki
HbA1c
« Odpowiedź #2778 dnia: Styczeń 27, 2014, 14:13:41 »
Jedno i drugie to insulina ludzka, rDNA. Moze roznia sie skladem substancji pomocniczych.
Jaki mielsice problem  z insulatardem?
Ja tez mialam poczatkowo problem z Protaphanem, ale wynikalo to raczej z blyskawicznie rosnacego zapotrzebowania na insuline po krotkiej remisji. Odmomentu, gdy udalo nam sie skoordynowac tempo wszelkich procesow zyciowych Tymka z dzialaniem tej insuliny, ustawieniem odpowiedniej dawki, nie ma problemu.. Ta koordynacja zajela troche czasu, organizm musial sie przyzwyczaic. Podobnie do NovoRapidu.. Testowalam tez Levemir i Apidre - obu insulin organizm Tymka 'nie lubi' wiec dalam spokoj.

Offline lenka3

• Słodki
HbA1c
« Odpowiedź #2779 dnia: Styczeń 27, 2014, 21:20:10 »
bardzo dziêkujê Cykado wszystko zrozumia³e ale Lenka chodzi do przedszkola i niestety taki system nie ma szans u niej. Na razie zostaniemy tak jak jest a w maju mamy wizyte to zapytam Pani doktor o jakie¶ inne insuliny ni¿ mamy ;) pozdrawiam
accu-chec combo, Humalog, flexlink 6mm/30cm

lenka

S³odki-Bezglutek najwspanialsza córeczka na ¶wiecie!

Offline slodka_cykada

• Słodki
HbA1c
« Odpowiedź #2780 dnia: Styczeń 27, 2014, 21:53:03 »
Lenka, rozumiem :) Ja ze swojej strony nie znam tych Twoich insulin, wiec nie moge bardziej pomoc. Ale gdybym np. musiala Tymka natychmiast (lub za tydzen) poslac do przedszkola, to mysle, ze zostawilabym Protaphane, ale obnizylabym baze, podala normalnie NovoRapid rano i  zobaczyla jak zachowa sie organizm w nowych warunkach. Czasem obnizamy do 14 P, gdy maz wraca do domu po miesiacu nieobecnosci,a  ja wykorzystuje czas dla siebie godzinami poza domem. On wtedy prosi,z eby zmniejszyc.. Tymek wtedy troche mniej je lub dluzej niz trzeba etc.. wiadomo. Podsumowujac - zosatwilabym Protaphane do przedszkola, ale obnizyla te baze  o kilka jednostek. Zamierzenie lekarza lekarza po rozpoznaniu cukrzycyc u Tymka bylo takie, zeby dostawal tylko Protaphane 2x/dobe, ale przy restrykcyjnej diecie.. To da sie zrobic. Ja chcialam jednak wiecej wolnosci, wiecej owocow, czekolady etc. i to ja poprosilam o zielone swiatlo na dodatkowe insliny. Wiesz, tutaj wlasciwie wiele osob jedzie na tym Protaphanie. Moze warto rozwazyc, zdecyduj sama :) Pozdrawiam

Offline Kangoo

• Bardzo Słodki
HbA1c
« Odpowiedź #2781 dnia: Styczeń 28, 2014, 07:04:23 »
Cytat: "slodka_cykada"
...Jaki mielsice problem  z insulatardem?...

na insulatardzie zdecydowanie trudniej by³o mi utrzymaæ cukry w ryzach, czê¶ciej zdarza³y mi siê hipo lub hiperglikemie, nad ranem raz mia³em 80 a raz 200 mimo podobnych (wrêcz identycznych) warunków, po zmianie na lantus wszystko siê zmieni³o oczywi¶cie na lepsze, w moim przypadku (choæ z tego co s³ysza³em to wiêkszo¶æ tak ma) zmiana na lantusa z insulatardu to by³o jak niebo a ziemia

Offline slodka_cykada

• Słodki
HbA1c
« Odpowiedź #2782 dnia: Styczeń 28, 2014, 09:22:07 »
I my mamy lantusa na uwadze, ale mi chodzi rowniez o to, zeby robic jak najmniej iniekcji w ciagu doby - przy lantusie ilosc iniekcji sie zwiekszy, bo bedzie trzeba podawac insuline posilkowa.. Dlatego trzymamy sie Protaphanu.

Kangoo, czyli insulatard trzymal Cie cala dobe? Czy podawales dawke nocna i miales spadki?

Offline Kangoo

• Bardzo Słodki
HbA1c
« Odpowiedź #2783 dnia: Styczeń 29, 2014, 07:09:58 »
Cytat: "slodka_cykada"
Kangoo, czyli insulatard trzymal Cie cala dobe? Czy podawales dawke nocna i miales spadki?

insulatard bra³em dwa razy dziennie rano i wieczorem, lantusa te¿ tak biorê, jednak porównuj±c lantusa z insulatardem, to na lantusie w i po nocy moje cukry s± znacznie bardziej przewidywalne powiedzmy w 95% przypadków ;), na insulatardzie codziennie by³o inaczej, gdy k³ad³em siê z cukrem np. 140 i raz rano mia³em 80, innym razem 280. Podobnie by³o w ci±gu dnia czê¶ciej zdarza³y mi siê nie wyja¶nione sytuacje spadków lub wzrostów. Na lantusie te¿ nie jest perfekcyjnie, ale takie sytuacje maj± miejsce znacznie rzadziej. Tak¿e dla mnie przesiadka z jednej insuliny na drug± to ogromna ró¿nica, oczywi¶cie na plus.

Offline slodka_cykada

• Słodki
HbA1c
« Odpowiedź #2784 dnia: Styczeń 29, 2014, 09:00:16 »
Grunt, zes zadowolony :) U nas nie ma takich wahan, cukier rzedu 280 to chorobowa rzadkosc., ale wiesz - dzieciak dopilnowany na maksa..

Offline aniasolt

• Słodki
HbA1c
« Odpowiedź #2785 dnia: Luty 07, 2014, 14:42:59 »
nasza naj¶wie¿sza hemoglobina - 6,4!! :) jestem zadowolona, ostatnia to 6,7
Ania - mama Natalki

Accu-Chek Combo, Rapid-D Link 6mm, Novorapid

Offline asiakrzysiek1

• Bardzo Słodki