Autor Wątek: HbA1c  (Przeczytany 522253 razy)

Offline kochaniee89

• Super light
  • **
HbA1c
« Odpowiedź #2685 dnia: Wrzesień 06, 2013, 10:37:23 »
CYKADO  o kurczaki 5.0 to moje marzenie...  Jak osiagneliscie taki wynik bez czestych hipo? Ja sie boje u kacperka utrzymywac np 90 wole jak ma 130.  Wogole wole jak ma wyzszy niz nizszy. Moze to moj blad i powinnam nie bac sie tych 90. bo ostatnia jego hemoglobina byla 7,8 co tu robic..
Insulina : Novorapid
Glukometr: Contour TS
Pompa Medtronic: Paradigm 722, Sure-t 6mm

Offline manna

• Słodki
HbA1c
« Odpowiedź #2686 dnia: Wrzesień 06, 2013, 14:50:02 »
Cytat: "kochaniee89"
CYKADO  o kurczaki 5.0 to moje marzenie...  Jak osiagneliscie taki wynik bez czestych hipo? Ja sie boje u kacperka utrzymywac np 90 wole jak ma 130.  Wogole wole jak ma wyzszy niz nizszy. Moze to moj blad i powinnam nie bac sie tych 90. bo ostatnia jego hemoglobina byla 7,8 co tu robic..

Ja mam dokladnie tak samo :( Jak widze, ze np. 2 godziny po podaniu jest ok 90-100, to podaje jej "na wszelki wypadek" 0,5ww co najmniej. Czasami, jak sie okazywalo, niepotrzebnie :/ Ale tez boje sie bardziej niskich.
http://namalowane-swiatlem.blogspot.com/

Paradigm 722, Humalog, quick-set 6/60

Offline joanna ostrowsk

• Pełna Słodycz
HbA1c
« Odpowiedź #2687 dnia: Wrzesień 06, 2013, 18:44:36 »
S³odka Cykado! Wynik imponuj±cy,gratulujê! :)  :)  :) Przy okazji przypominam, ¿e te same wyniki mog± byæ inne w ró¿nych laboratoriach i ró¿nych krajach (za R. Hanasem),ale nawet gdyby to by³o 6,0 u nas, to i tak cudowny wynik!
Pompy: Paradigm 722,wk³ucia Quick-set 6/60 i Paradigm 715
Glukometr Accu-Chek Performa Nano

Offline slodka_cykada

• Słodki
HbA1c
« Odpowiedź #2688 dnia: Wrzesień 06, 2013, 20:55:05 »
Hipo mamy pod kontrola dzieki baaardzo czestym pomiarom. Jakby ktos z Was zobaczyl nasz kalendarz, w ktorym zapisuje wyniki, to by sie pewnie zdziwil, ale jest tam wszystko.
Bardzo mocno pracowalam nad cukrami po jedzeniu po  godzinie. One tez maja byc prawidlowe. No i sa, ale za tym idzie koniecznosc podawania czestych drobnych przekasek - a to 10 winogron, jabluszko, brzoskwinia itp.. Sniadanie rozbijam na dwie czesci, po godzinie od podania bazy i posilkowej insulina zaczyna dzialc jak burza,a wiec podaje wtedy najwiecej jedzenia. I sprawadzam, sprawdzam do znudzenia..
Umiarkowany wysilek fizyczny prawie codziennie (byloby czesciej i bardziej intensywnie, ale Tymek duzo chorowal tego lata).

Wysokie cukry nie maja prawa u nas trwac dluzej niz 4 godziny. A nawet w takiej sytuacji jestem juz porzadnie zmartwiona. Najczesciej zbijam w ciagu 1.5 - 2 godzin. Wysoko u nas to znaczy 230, 280 max. Raz w ciagu kilkum iesiecy pojawilo sie 340, podczas choroby.  Krekty maja dzialc szybko i niezawodnie. Jesli nie dzialaja, to stawiam na odbicie, ale ostatnio na szczescie dzialaja.
Nie zalezy mi na 5.0. Chce, zeby zawsze bylo do 7.2, 7.4. Ale nie zamierzam teraz spoczac na laurach, po prostu dalej robie to samo..  
Pozdrawiam cieplo!

[ Dodano: Pi± 06 Wrz, 2013 ]
Wynik Hba1c uzyskujemy po 5 minutach po pobraniu kropli krwi z placa. Z wrazenia znow zapomnialam zerknac na ten sprzet, bo chetnie bym o nim pocztala. NAstepnym razem.. A jak to u Was wyglada? Czy zawsze krew zylna, czy tylko palec?
Insuliny: Protaphane, Actrapid, NovoRapid
Glukometry: Accu Chek Performa Nano
Peny: NovoPen4, FlexPen NovoNordisk

Offline EVITA

• 100% cukru w cukrze
HbA1c
« Odpowiedź #2689 dnia: Wrzesień 07, 2013, 08:05:05 »
Zawsze krew ¿ylna w laboratorium
Jestem mam± s³odziutkiego synka Kacperka - lat 11
Pompa Paradigm 715 wk³ucia Quick-set 6mm

Offline slodka_cykada

• Słodki
HbA1c
« Odpowiedź #2690 dnia: Wrzesień 07, 2013, 08:09:01 »
Evita, czyli klucie zyly co 3 m-ce.. Tymek by chyba nie dal rady, nienawidzi tego.
Raz zrobilam z zyly przzy okazji innych badan, zeby zobaczyc jaki bedzie wynik z krwi zylnej.
Teraz widze,z e nie ma stresowac dzieciaka, bo wyniki w obu przypadkach jak najbardziej pozadane.

Offline EVITA

• 100% cukru w cukrze
HbA1c
« Odpowiedź #2691 dnia: Wrzesień 07, 2013, 08:15:01 »
My po prostu nie mamy innej mo¿liwo¶ci.
Kacper kiedy¶ te¿ tylko z palca chcia³, ale doktor równie¿ twierdzi ¿e z krwi ¿ylnej wynik jest bardziej wiarygodny.
Teraz to ju¿ kawa³ ch³opa i nawet nie mrugnie przy pobieraniu krwi :wink: , ale jak Kasi robiê wyniki ogólne raz na jaki¶ czas to jest masakra ...
Gdzie¶ tu forum by³a dyskusja na ten temat ......
Jestem mam± s³odziutkiego synka Kacperka - lat 11
Pompa Paradigm 715 wk³ucia Quick-set 6mm

Offline slodka_cykada

• Słodki
HbA1c
« Odpowiedź #2692 dnia: Wrzesień 07, 2013, 08:21:34 »
Moze chodzi o brak sprzetu po prostu,a nie o wiarygodnosc wynikow..

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
HbA1c
« Odpowiedź #2693 dnia: Wrzesień 07, 2013, 09:45:24 »
Kaja w poradni zawsze mia³a Hb robione z palca ... teraz robiê jej z ¿y³y- z normalnego pobrania krwi.....
Veo...Quick-set 9mm/60cm.... Humalog

Offline lenka3

• Słodki
HbA1c
« Odpowiedź #2694 dnia: Wrzesień 08, 2013, 15:24:15 »
Lena te¿ zawsze z ¿y³y nie lubi tego strasznie, ostatnio p³aka³a ju¿ wchodz±c do gabinetu a jak pani wbi³a ig³ê to mówi :nawet nie bola³o :) a chyba ca³y szpital j± s³ysza³ :D
accu-chec combo, Humalog, flexlink 6mm/30cm

lenka

S³odki-Bezglutek najwspanialsza córeczka na ¶wiecie!

Offline manna

• Słodki
HbA1c
« Odpowiedź #2695 dnia: Wrzesień 08, 2013, 21:24:39 »
Cytat: "slodka_cykada"
Hipo mamy pod kontrola dzieki baaardzo czestym pomiarom. Jakby ktos z Was zobaczyl nasz kalendarz, w ktorym zapisuje wyniki, to by sie pewnie zdziwil, ale jest tam wszystko.
Bardzo mocno pracowalam nad cukrami po jedzeniu po  godzinie. One tez maja byc prawidlowe. No i sa, ale za tym idzie koniecznosc podawania czestych drobnych przekasek - a to 10 winogron, jabluszko, brzoskwinia itp.. Sniadanie rozbijam na dwie czesci, po godzinie od podania bazy i posilkowej insulina zaczyna dzialc jak burza,a wiec podaje wtedy najwiecej jedzenia. I sprawadzam, sprawdzam do znudzenia..

U nas te ³adne dni wygl±daj± b.podobnie. Podaje jedzenie "na raty" po trochu co jaki¶ czas - wtedy ³adne poziomy sie zachowuj±, nie ma wyskoków. Ale mierze wtedy czêsto,ak jak piszesz. Obawiam sie tylko,ze to nie jest rozwi±zane dlugodystansowe. Bo w przedszkolu czy w szkole nie wiem czy uda sie tak ca³y dzieñ wokó³ jedzenia zorganizowaæ. Na razie nasze ¿ycie wokó³ jedzenia sie krêci - na ka¿dy spacer zabieram ze sob± rozmaite przek±ski,kanapki,owoce,pude³ka i pudeleczka z jedzeniem. ;) Widzê,ze dziêki temu zaczynam powoli trochê choæ panowaæ nad tym. Trochê :/
http://namalowane-swiatlem.blogspot.com/

Paradigm 722, Humalog, quick-set 6/60

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
HbA1c
« Odpowiedź #2696 dnia: Wrzesień 19, 2013, 23:48:56 »
5,0 to za niska hb :( I nie jest to tylko moje zdanie.Diabetolodzy w Polsce te¿ tak powiedz±.
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline asiakrzysiek1

• Bardzo Słodki
HbA1c
« Odpowiedź #2697 dnia: Wrzesień 20, 2013, 09:07:12 »
u nas wynik 6,5 cieszê sie bardzo bo cukry naprawdê w ostatnim czasie nie by³y super
A¶ka

Accu-chek Combo, Flex link 6/60, Novorapid

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
HbA1c
« Odpowiedź #2698 dnia: Wrzesień 20, 2013, 10:37:15 »
bardzo ³adny...:)
Veo...Quick-set 9mm/60cm.... Humalog

Offline aniasolt

• Słodki
HbA1c