Autor Wątek: HbA1c  (Przeczytany 522702 razy)

Offline slodka_cykada

• Słodki
HbA1c
« Odpowiedź #2625 dnia: Sierpień 01, 2013, 10:22:51 »
Jasmin, czesciej mierzyc!
Moj juz prawie 4-latek nie jest typem wyczynowego sportowca, ale kiedy idziemy na plac zabaw z kulkami i zjezdzalniami, to wlacza turbo i czasem sprawdzam go co pol godziny,a cos na zab podaje w takich okolicznosciach prawie co godzine. I zawsze jest w okolicach 90..
Jesli Twoje dziecko jest takie zywe zawsze, to byc moze trzeba zredukowac baze?? Posilkowe tez bym zmniejszyla, jesli wiesz,ze za chwile bedzie szalec..
Insuliny: Protaphane, Actrapid, NovoRapid
Glukometry: Accu Chek Performa Nano
Peny: NovoPen4, FlexPen NovoNordisk

Offline Jasmin

• Super light
  • **
HbA1c
« Odpowiedź #2626 dnia: Sierpień 01, 2013, 10:50:53 »
Oj S³odka Cykado mierzymy siê i to bardzo czêsto :) Za to te¿ siê bojê, ¿e mi siê dostanie bo nawet jest to czasem 15 pomiarów na dobê :( Bazê mamy zredukowan± do 1,25j. Pomiêdzy 8 a 13 nie ma w ogóle nic w bazie. Posi³ki liczone skrzêtnie i raz jest po posi³ku ok a raz nisko. To samo, o tej samej godzinie je i cukier raz ok a raz za nisko. Wydaje mi siê, ¿e w jej przypadku problemem jest produkcja jej w³asnej insuliny.  Choruje dopiero 5 miesi±c - chocia¿ czasem mam wra¿enie, ze ta cukrzyca to jest z nami ju¿ ca³e ¿ycie :(
Paradigm 722, Quick-set 6/60, Humalog

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
HbA1c
« Odpowiedź #2627 dnia: Sierpień 01, 2013, 13:43:33 »
Cytat: "Jasmin"
Za to te¿ siê bojê, ¿e mi siê dostanie bo nawet jest to czasem 15 pomiarów na dobê
u nas najwiêcej to 12 razy jak mega do d... cukry...
Veo...Quick-set 9mm/60cm.... Humalog

Offline manna

• Słodki
HbA1c
« Odpowiedź #2628 dnia: Sierpień 01, 2013, 14:57:27 »
U nas to srednio 10-12 razy na dobê. Ale zdarza siê, ¿e znacznie wiêcej. Jak jest infekcja albo co¶ siê dzieje niewyt³umaczalnego dla mnie, albo jak M³oda siê jako¶ dziwnie zachowuje i bojê siê, ¿e to z cukrów wynika. Wydaje mi siê, ¿e u takich ma³ych dzieci czêstsze pomiary s± raczej logiczne. Starsze dziecko potrafi samo zakomunikowaæ, rozpoznaæ, ¿e co¶ siê dzieje, wiêc nie trzeba siê przejmowaæ ka¿dym dziwnym zachowaniem np.

[ Dodano: Czw 01 Sie, 2013 ]
Cytat: "slodka_cykada"
...nie ma go przeciez na codzien, nie ma tez mojej intuicji i mojej wiedzy). No i sie zgodzil..

Co¶ w tym jest. Dobrze, ¿e jest ta intuicja... Ju¿ parê razy dziêki temu zrobi³am co¶, czego pewnie kto¶ podchodz±cy do zagadnienia stricte ksi±¿kowo by nie zrobi³, ale w efekcie okaza³o siê dobrym posuniêciem.
http://namalowane-swiatlem.blogspot.com/

Paradigm 722, Humalog, quick-set 6/60

Offline Jasmin

• Super light
  • **
HbA1c
« Odpowiedź #2629 dnia: Sierpień 01, 2013, 16:40:10 »
I po wizycie. Nie by³o tak ¼le. Wyniki hemoglobiny maj± byæ jutro - u nas pobieraj± krew z ¿y³y do badañ. Oczywi¶cie mamy M³od± tyle nie k³uæ (matka wariatka ;). Najwy¿ej co 2 godziny (nawet jak podamy korektê to nie sprawdzaæ po godzinie czy spada- bo wcale nie musi) no chyba, ¿e co¶ nas w miêdzyczasie niepokoi.  I doktorka powiedzia³a, ¿e tendencje ¶wiatowe co do hipo siê zmieniaj± tzn , ¿e naukowcy zaczynaj± twierdziæ, ze gorszy jest wysoki cukier ni¿ ni¿szy. No ciekawa teza. Powiedzia³a mi, ze jak mamy hipo (u nas ok 50-60) to jest to cukier zdrowego cz³owieka. Wiadomo, ¿e wy³apujemy i reagujemy a nie pozwalamy aby dalej dziecku spada³o wiêc to nic z³ego. Ciekawe co poka¿e nasze HbA1c...

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
HbA1c
« Odpowiedź #2630 dnia: Sierpień 01, 2013, 18:02:45 »
Kaja ma jutro Hb a wyniki  w poniedzia³ek te¿ jestem ciekawa jaki bêdzie wynik... idziemy prywatnie bo nasza rodzinna stwierdzi³a ¿e po to jest lekarz specjalista by wypisywaæ  takie zlecenia- mimo ¿e nasz diabetolog wyra¼nie napisa³ nam na zleceniu   do rodzinnej: paski, insulina, Hb..... a ona potwornie boi siê NFZ....wiêc zap³acê i bêdê mieæ znowu na troszkê spokoju:) albo i nie:)

Offline aniasolt

• Słodki
HbA1c
« Odpowiedź #2631 dnia: Sierpień 01, 2013, 18:10:17 »
Natalia ma Hb w poniedzia³ek, jestem bardzo ciekawa tego wyniku...
Ania - mama Natalki

Accu-Chek Combo, Rapid-D Link 6mm, Novorapid

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
HbA1c
« Odpowiedź #2632 dnia: Sierpień 01, 2013, 18:50:45 »
Cytat: "aniasolt"
Natalia ma Hb w poniedzia³ek
to ale siê bêdziemy licytowaæ w poniedzia³ek:) :P

Offline Jasmin

• Super light
  • **
HbA1c
« Odpowiedź #2633 dnia: Sierpień 01, 2013, 19:46:38 »
Antipa a gdzie bêdziesz robiæ badania? Chodzi mi o nazwê laboratorium...

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
HbA1c
« Odpowiedź #2634 dnia: Sierpień 01, 2013, 19:59:28 »
Antipa a gdzie bêdziesz robiæ badania? Chodzi mi o nazwê laboratorium...
u nas ....w laboratorium szpitalnym lub przy o¶rodku jest punkt pobierania a  wysy³aj± do Wrze¶ni....
a dlaczego pytasz? mieszkasz w pobli¿u Grodziska?

Offline Jasmin

• Super light
  • **
HbA1c
« Odpowiedź #2635 dnia: Sierpień 01, 2013, 20:19:36 »
Nie, mieszkam w Krakowie. Ale pracujê w firmie o profilu medycznym dlatego pytam :)

[ Dodano: Pi± 02 Sie, 2013 ]
No i mamy wynik -5,7. Trochê nisko ale jak ju¿ pisa³am nasza w³asna insulina siê czasem odzywa. Pani w gabinecie powiedzia³a, ¿e najlepsze by by³o 6,0. No có¿ :) Nastêpnym razem. A teraz czekam do poniedzia³ku na wyniki w kierunku celiaki bo niestety mamy podejrzenie :(

Offline slodka_cykada

• Słodki
HbA1c
« Odpowiedź #2636 dnia: Sierpień 02, 2013, 22:14:18 »
" Oczywi¶cie mamy M³od± tyle nie k³uæ (matka wariatka ;) . Najwy¿ej co 2 godziny (nawet jak podamy korektê to nie sprawdzaæ po godzinie czy spada- bo wcale nie musi) no chyba, ¿e co¶ nas w miêdzyczasie niepokoi."

To jest teoria, a praktyka pokazuje nam na codzien, ze mamy do czynienia z nieprzewidywalna choroba, w ktorej zagrozenie hipoglikemia powinno u rodzicow budzic szczegolna czujnosc.
Wiemy rowniez, dzieki doswiadczeniom forumowiczow korzystajacych z sensorow, ze wylapywanych hipo jest o wiele mniej niz jest ich faktycznie, a wiec podziekowalabym pani doktor za to teoretyczne, rutynowe podejscie. Czasem sobie mysle,ze byloby lepiej nie dostac zadnej wskazowki niz wlasnie taka, jak w cytacie.

Jasmin, biorac pod uwage remisje, wiek dziecka, jego temperament, wysilek fizyczny, sklad posilkow , ilosc podawanej insuliny, duzym ryzykiem jest trzymanie sie schematu - sprawdzac 2 godz. po posilku. Z korektami tez roznie bywa - czasem ida 3 pod rzad, bo nie ma efektu, ale potem co 20 min. cukier leci w dol, a czasem korekta po godzinie przynosi pozadany efekt,bo np. dziecko mialo duzo ruchu pare godzin wstecz i ten wysilek fizyczny nadal efektywnie wplywa na poziom cukru.
Poza tym kazdy przypadek jest inny, najwazniejsze, to byc czujnym, sluchac intuicji i nauczyc sie interpretowac sygnaly plynace od dziecka, czasem bardzo subtelne, ale wskazujace na hipo wlasnie. Pisze o tym, bo przeciez co chwile pojawia sie tu ktos nowy, zdezorientowany, nie wiedzacy jeszcze kompletnie nic..

Wazne tez, zeby nie czekac wciaz na to, co poradzi lekarz, brac sprawy w swoje rece i uczyc sie jak najwiecej.
Ja osobiscie jestem wdzieczna swojemu lekarzowi tutaj za to, ze po ktoryms na poczatku telefonie w sprawie podskakujacego nam cukru Tymka, powiedzial, ze wszystko, co robie, robie dobrze. I oby tak dalej. Niech pani wezmie sprawy w swoje rece, kombinuje, eksperymentuje, a mnie interesuja wyniki:). Mi to pomoglo sie "usamodzielnic", nie lubie podporzadkowania teoriom , lubie dzialac. Do lekarza chodzimy teraz tylk oco 3 m=ce, ze wzgledu na Hb, ale tylko i wylacznie po to. Od przekazywanych ustnie teorii lekarskich wole ksiazki. Wiecej w tym ladu i skladu.

Nie potrafie sie odniesc do tego, ze cukier 50-60 to cukier zdrowego czlowieka.. moze starsi stazem forumowicze skomentuja ;)
Pozdrawiam
Insuliny: Protaphane, Actrapid, NovoRapid
Glukometry: Accu Chek Performa Nano
Peny: NovoPen4, FlexPen NovoNordisk

Offline matimartyna

• Bardzo Słodki
HbA1c
« Odpowiedź #2637 dnia: Sierpień 02, 2013, 22:46:39 »
Cytat: "slodka_cykada"
Nie potrafie sie odniesc do tego, ze cukier 50-60 to cukier zdrowego czlowieka..

Masz ksi±¿kê Ragnara-Hanasa "Cukrzyca typu 1 u dzieci, m³odzie¿y i doros³ych? Ragnar-Hanas podaje normy cukru zdrowego cz³owieka od 72 mg/dl do 126 mg/dl.
Pompa Accu-Chek Combo, wkłucia teflonowe lub metalowe.

Offline Jasmin

• Super light
  • **
HbA1c
« Odpowiedź #2638 dnia: Sierpień 03, 2013, 09:16:02 »
Nasz lekarz nie jest z³y :) Nie narzuca nam niczego, dobrze siê z ni± wspó³pracuje. Oczywi¶cie pochwali³a, ze dobrze prowadzê dziecko, wszystko rozumiem, reagujê na ka¿dy cukier - zmiany dawek, bazy itp. Zw³aszcza, ¿e to pocz±tek choroby. Ona nie mówi, ¿e mam robiæ tak a tak - tylko mówi co wie i odpowiada na nasze pytania, sugeruje rozwi±zania. A niestety jej zdanie jest jak wszystkich - ka¿de dziecko to inny organizm i niestety rola rodziców to "eksperymentowaæ" (ja to tak nazywam - po z³o¶ci) na nim tak aby osi±gaæ najlepsze wyniki. I niestety to by³a pierwsza rzecz jak± zrozumia³am w tej chorobie :( Jeden wielki eksperyment.
Ksi±¿kê mam, czytam, wracam i sprawdzam w niej informacje. Chocia¿ wiêksz± kopalni± wiedzy (zw³aszcza co do maluszków) uwa¿am forum :) Dlatego tu jestem...

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
HbA1c
« Odpowiedź #2639 dnia: Sierpień 03, 2013, 10:15:36 »
Chocia¿ wiêksz± kopalni± wiedzy (zw³aszcza co do maluszków) uwa¿am forum :) Dlatego tu jestem...
bo to wiedza z praktyk a nie teoria:) :P