Autor Wątek: Pizza  (Przeczytany 38801 razy)

Offline Monika

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
Pizza
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 19, 2012, 11:24:11 »
ja na pizze tez podaje przed³u¿ony, w³asnie troche prostego i reszte w przed³u¿onym na 5 godzin. Zazwyczaj jest ok.

Cytat: "agnieszka1975ka"
natomiast z kebabem w bu³ce absolutnie sobie nie radzimy

mam niestety ten sam problem, dlatego zrezygnowa³am z jedzenia ;) jak uda Wam sie go rospracowaæ, dajcie znaæ ;)
Pozdrawiam Monika  :smile:

Offline olivka

• Słodki
Pizza
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 19, 2012, 13:05:45 »
ja identycznie jak Monika ,1 ww w prostym(chyba ,ze jest wysoki cukier przed jedzeniem wtedy daje wiecej prostego) ,reszta od razu na przedluzony 4-6 godz w zaleznosci od tego ile zje . nawet jak po 2 ,3 godz jest nisko nigdy nie wylaczam przedluzonego tylko daje ewentualnie troszke soczku lub owoc a przedluzony leci. na urlopie czesto jedlismy pizze i bylo ok.
na kebaba daje tylko prostego i jest dobrze ,ale moje dziecko nie je kebaba duzo ok 1,5 ww .
Paradigm 554 ,wklucia Quick-set 6mm
novorapid

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
Pizza
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 19, 2012, 13:45:28 »
no to kiedy¶ spróbujê tak jak piszecie... ale z tego co pamiêtam i tak nam wybija³o.... no trudno....
Veo...Quick-set 9mm/60cm.... Humalog

Offline EVITA

• 100% cukru w cukrze
Pizza
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 19, 2012, 23:31:39 »
pizza ogólnie jest ciê¿kim posi³kiem - dos³ownie i w przeno¶ni  ;)

Ale ja ak samo jak Mawgosia podajê od razu przed³u¿ony na 6-8 h i w prostym liczê WW ale jednak trochê odejmujê. Generalnie udaje mi siê trzymaæ cukier po pizzy do max 180.
Jestem mam± s³odziutkiego synka Kacperka - lat 11
Pompa Paradigm 715 wk³ucia Quick-set 6mm

Offline pansa1

• Pełna Słodycz
Pizza
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 20, 2012, 08:15:54 »
Cytat: "EVITA"
przed³u¿ony na 6-8 h

:shock:  o rany to ile posz³o tego przed³u¿onego? Jak Wy obliczacie przed³u¿one? nie ilo¶æ insuliny +2 god¼.
Pompa Paradigm 722 wk³ucia metalowe 6mm

Offline EVITA

• 100% cukru w cukrze
Pizza
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 20, 2012, 10:03:07 »
Cytat: "pansa1"
nie ilo¶æ insuliny +2 god¼.

nie bardzo rozumiem?

Maj±c do¶w. w jedzeniu pizzy wiem, ¿e 3 porz±dne kawa³y pizzy(du¿a pizza) zjedzone przez mojego syna wywalaj± nawet do 6-8h.
Obliczaj±c insulinê liczê WW oraz WBT. Wiem, ¿e na 1 WBT w przypadku Kacpra podajê po³owê tego co na 1WW.
Poniewa¿ pizza jednak wch³ania siê bardzo powoli odejmujê insulinê z bolusa prostego aby po 2h nie dochodzi³o do hipo i puszczam od razu przed³u¿ony na 6h a i tak cukier potrafi byæ dobry po 2, 4 i 6 h a gdzie¶ tam po 8 podejdzie do góry.

W przypadku bolusów przed³u¿onych my¶lê, ¿e sukcesem jest doj¶cie ile nasze dziecko potrzebuje na 1 WBT. Ja dosz³am na przyk³adzie 2 parówek z szynki - maj± 2 WBT i teraz wiem ile podawaæ.
Ale pizza jest daniem specyficznym i my¶lê, ¿e ka¿dy ma inne sposoby na jej okie³znanie.

Offline pansa1

• Pełna Słodycz
Pizza
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 20, 2012, 18:52:25 »
Nas uczyli, wed³ug wzoru dr Pankowskiej, ¿e na ka¿de 100 kcal z WBT dajemy tyle co na 1 WW, a czas ustawiamy-tyle co insuliny+2 god¼. Czyli jesli zjad³ pizzy ze 300 kcal (2,1 jednostki) to ustawaimy 2j na 4 god¼. Nie wiem czy jasno to opisa³am?  :roll:
Pompa Paradigm 722 wk³ucia metalowe 6mm

Offline EVITA

• 100% cukru w cukrze
Pizza
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 20, 2012, 20:10:14 »
Cytat: "pansa1"
100 kcal z WBT dajemy tyle co na 1 WW,

czajê  ;)  i ja co¶ takiego pamiêtam jeszcze ze szpitala. Potem gdzie¶ na akademii by³a mowa o tym, ¿e to czêsto jest za du¿o i po³owa tego co na WW mo¿e siê sprawdzaæ.

Faktycznie, je¶li damy n 1 wbt tyle co na 1 WW to jako¶ b. du¿o insuliny nie bêdzie w tym przed³u¿onym, ale znowu jak dajemy na 10wbt to ju¿ poka¼na porcja :?:

Offline Becia

• 100% cukru w cukrze
Pizza
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 20, 2012, 22:06:25 »
Mój Bartosz nie lubi pizzy i na wczasach skusi³ sie i zjad³ ma³y kawa³eczek. Napiszcie mi ile ww zawiera 100g pizzy i ile w przybli¿eniu kawa³ek pizzy. Anita napisa³a ¿e poprosi³a o zwa¿enie pizzy, super nawet do g³owy by mi to nie przysz³o  :grin:
Beata, mama  17 letniego Bartosza
Pompa ACCU-CHEK Combo od 30.01.2007r, wk³ucia Rapid-D Link metalowe 6mm

Offline olivka

• Słodki
Pizza
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 20, 2012, 22:37:57 »
ja licze 2,5 ww na 100 gr pizzy.zawsze waze.na wczasach rowniez chodze z waga :D
Paradigm 554 ,wklucia Quick-set 6mm
novorapid

Offline bounty123

• Bezcukrowy
  • *
Pizza
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 21, 2012, 23:11:41 »
To wyobra¼cie sobie, co dzia³o siê na oddziale diabetologicznym w Prokocimiu , jak z dwoma innymi rodzinkami wymy¶li³y¶my, ¿e po pod³±czeniu pompy przetestujemy bolus przed³u¿ony w³a¶nie pizz±, za pozwoleniem pani z zespo³u.Jakie zapachy siê roznosi³y po oddziale  :D Kuba po przeliczeniu wyszed³ obronn± rêk±.  :razz:
Po ka¿dym dniu trzeba postawiæ kropkê, odwróciæ kartê i zaczynaæ na nowo.

Offline Szybki kot

• Bardzo Słodki
Pizza
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 22, 2012, 14:47:52 »
Ja obliczam WW pizzy na oko. Có¿ po paru latach praktyki ma siê wagê w oku ;) Moje dziecko ma ju¿ prawie 180 cm wzrostu, 15 lat i zjada gdzie¶ pizze miêdzy 10 a 12 WW. Pizza nale¿y do ulubionych dañ, jednak je tylko pizze bez miêsa, najczê¶ciej z ananasem.

Pozdrawiam serdecznie.
Paradigm 722, Quick-set, Novorapid

Offline elap

Pizza
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 22, 2012, 14:53:11 »
bounty123,
Witam!
U kogo leczycie siê w Przychodni w Prokocimiu. Chêtnie zmieni³abym swojego lekarza, a do Krakowa najbli¿ej.
Je¶li kochasz wiêcej, to boisz sie mniej.

Offline agnieszka1975ka

• Bardzo Słodki
Pizza
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 22, 2012, 16:36:19 »
my u doktor Nazim
Pompa ACCU-CHEK Spiryt, wk³ucia Rapid-D Link metalowe 6mm

Offline bounty123

• Bezcukrowy
  • *
Pizza
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 22, 2012, 18:03:54 »
Znam dr. Nazim,ale my chodzimy na wizyty do dr. Stelmach. Jestem bardzo zadowolona. Dr. Ciechanowska jest tez bardzo mila-ogolnie lubie ta poradnie.
Po ka¿dym dniu trzeba postawiæ kropkê, odwróciæ kartê i zaczynaæ na nowo.