Autor Wątek: chudniêcie  (Przeczytany 3386 razy)

Offline wo¶ka

chudniêcie
« dnia: Maj 22, 2004, 09:40:05 »
prosze Was o pomoc w bardzo konkretnej sprawie Ludzie kochani - cukry mam dobre to pewne, sikaæ nie sikam za duzo to te¿ pewne, jem regularnie (i wcale nie tak ma³o), a... chudnê. Dzi¶ ku swemu przera¿emiu zobaczy³em , ¿e wa¿ê (na golaska) 72 kg - mirze 189 cm. Toæ to ja nied³ugo zniknê. ¯ona stwierdzi³a, ¿e jem za chudo, za kalorycznie. Mo¿e to i prawda, ale bojê siê znów o cukry. Jak to jest z tymi t³uszczami. Czy nie wpadne w koñcu w anemiê (czy anemia jest ¶miertelna ?!) I jak opowiedzia³em nie jem tak ma³o - w sumie w ciagu dnia 13 kanapek chleba (takich konkretnych), 6 ziemniaków lub wymiennie 400 g frytek, lub wymiennie torebke ryzu, lub kaszy. A chudnê.... Juz pomijam chorobê, ale w tym roku bêdê siê ba³ zdj±c koszulkê na plazy. Pomó¿cie !!!!!

Offline Bia³a

• Bardzo Słodki
chudniêcie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2004, 12:33:25 »
Hmmm.... Ja to bym powiedzia³a, ¿e powodem jest za ma³a ilo¶æ insuliny.
A zreszt±... z tego powodu mo¿na by zmienic nieco nawyki i przek±siæ od czasu do czasu cos nieco bardziej kalorycznego...  :wink:
Proponujê takze badanie tarczycy :)
"By³o mnie s³uchaæ" - raz zdrowie rzek³o.
Chcia³am odpowiedzieæ...
lecz zdrowie uciek³o

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
chudniêcie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2004, 13:03:10 »
Wosieczku:) widmem nie bêdziesz nie martw siê:)ale wiesz co???? Zrób sobie badania tarczycy. Jesli lekarz wykluczy problemy z tarczyc± to trzeba wprowadziæ wiêcej wymienników:)Moze masz ich za malo:) I jeszce jedno.Broñ boze  nie straszê ciê!!!! Ale czesto u cukrzykow dochodzi do problemów z wch³anianiem,jest to celiakia:(Wtedy te¿ nie przybiera siê na wadze.Tylko siê nie stresuj:):):):)Celiakii towarzysza jeszcze czêsto luxne stolce i w ogóle problemy trawienne.Nic nie zaszkodzi porobic badania. A tak na marginesie:kiedy robi³e¶ ogóln± morfologie ostatnio???Mo¿e trzeba zrobiæ :-) Oczywi¶cie skonsultuj to z lekarzem:)Niech pokieruje ciê na konkretne badania:):):) I nic siê martw:):):)
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline boo

• Bardzo Słodki
chudniêcie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2004, 15:34:46 »
Wo¶ka nie napisa³e¶ ile wymienników zjadasz dziennie, mo¿e rzeczywi¶cie jest ich za ma³o. Przy twoim wzro¶cie powiniene¶ wa¿yæ 86-97 kg, a twoja dieta powinna mieæ 2700-3900 kalorii - dobowe zapotrzebowanie energetyczne zale¿ne jest od pracy jak± wykonujesz. Powiniene¶ wiêc zjadaæ 25-36 wymiennikow na dobê. Je¶li chodzi o t³uszcze, to spowalniaj± one opró¿nianie ¿o³±dka, a tym samym powoduj± wolniejszy wzrost poziomu cukru. Powodem, dla którego chory na cukrzycê powinien ograniczyæ t³uszcze jest to, ¿e wystêpuje u niego zwiêkszone ryzyko zachorowania na mia¿d¿ycê.
Nie mo¿na powstrzymaæ ptaków smutku od przelatywania nad Twoj± g³ow±, lecz mo¿na powstrzymaæ je od budowania tam swoich gniazd...

Offline wo¶ka

chudniêcie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2004, 22:08:44 »
Cytat: "boo"
Wo¶ka nie napisa³e¶ ile wymienników zjadasz dziennie, mo¿e rzeczywi¶cie jest ich za ma³o. Przy twoim wzro¶cie powiniene¶ wa¿yæ 86-97 kg, a twoja dieta powinna mieæ 2700-3900 kalorii - dobowe zapotrzebowanie energetyczne zale¿ne jest od pracy jak± wykonujesz. Powiniene¶ wiêc zjadaæ 25-36 wymiennikow na dobê.

Z tymi wymiennikami to jest ka róznie. ¦niadanie to 3 kanapki z serem, drugie ¶naiadanie 4 kanapki z wêdlin±, obiad, 6 ziemniaków i miêso, kolacja 6 kanapek i czasami kie³basa na goraco. W sumie po mojemu to 19 ww, ale dla niektórych to mo¿e byæ ich pewnie dw razy wiecej.

A w ogóle to mnie nastraszyli¶cie, jaka¶ tarczyca, jaka¶ choroba "po japoñsku"  :( Bada³em tarczycê - mia³em wynik w normie, tylko na dolnej granicy, trójglicerydy i cholesterol pon¿ej normy - to ponoæ dobrze w cukrzycy. Mia¿dzyca my¶lê mi nie grozi, czyli jak jem t³u¶ciej to po prostu pózniej mam szczyt i cukier wolniej siê wch³ania ?! czy jdobrze my¶lê, chyba w w koñcu pójdê do dietetyka.

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
chudniêcie
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2004, 22:32:36 »
Mo¿esz pój¶æ:-) ale na pewno musisz wczesniej wykluczyæ to wszystko,co ci tu napisali¶my:)

Offline boo

• Bardzo Słodki
chudniêcie
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2004, 02:40:37 »
Dietetyczka to dobry pomys³ i na pewno nie zaszkodzi. Je¶li chodzi o t³u¶ciejsze jedzenie to wygl±da to mniej wiêcej tak: jesli zjesz np. tylko gotowane ziemniaki na obiad, to wêglowodany w nich zawarte wch³on± siê prawie tak szybko jak czysta glukoza i mo¿e to byæ powodem szybkiego wzrostu poziomu cukru po posi³ku, ale ju¿ po 2-3 godzinach mo¿esz mieæ hipo z tej prostej przyczyny, ¿e wszystko co zjad³e¶ wch³onie siê podczas krótkiego okresu czasu po obiedzie. Je¶li jednak usma¿ysz te ziemniaki na t³uszczu cukier bêdzie wch³ania³ siê wolniej ni¿ jakby¶ zjad³ ¶wie¿o ugotowane.
Nie mo¿na powstrzymaæ ptaków smutku od przelatywania nad Twoj± g³ow±, lecz mo¿na powstrzymaæ je od budowania tam swoich gniazd...

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
chudniêcie
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 23, 2004, 13:29:30 »
A moze zacznij jesæ wiecej kasz:-)Gryczan±,jêczmienn±,ry¿ czarny,i w ogóle ry¿,bo on sie dlugo wchlania:)Urozmaicaj sobie diete:-) Frytki tez nie zaszkodza raz na jaki¶ czas:)Oczywi¶cie wszystko w miare mo¿liwo¶ci:-)

Offline MarzenkaH

Odp: chudniêcie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 20, 2016, 15:43:25 »
U mnie właśnie okazało się że mam hashimoto. Miałam bardzo duży problem ze zgubieniem jakichkolwiek kilogramów po ciąży, co było dziwne bo non stop ćwiczyłam i prawie nic nie jadłam. Po wielu konsultacjach nie tylko dietetycznych i chwilach załamania w końcu zlecono mi zbadanie tarczycy. Pomyślałam że jak to nie pomoże to już chyba nic. Badania wykonałam na
https://zdrowegeny.pl/badanie/nadczynnosc-niedoczynnosc-tarczycy-badanie-TSH-FT3-FT4 i szczęście w nieszczęściu wynik wyszedł pozytywny. Przepisali mi hormony i teraz waga zaczyna w końcu spadać ;)

Offline kasiula90

• Bezcukrowy
  • *
  • Windows NT 10.0 Windows NT 10.0
  • Browser:
  • Chrome 68.0.3440.106 Chrome 68.0.3440.106
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 13, 2018, 16:04:45 »
Jeśli szukacie skutecznych sposób na odchudzanie to na youtoubie można znaleźć sporo ciekawych porad :) Mnie te filmiki bardzo motywują i pomogły mi ruszyć w końcu z wagą w dół ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2018, 16:07:31 wysłana przez kasiula90 »

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
  • Windows NT 10.0 Windows NT 10.0
  • Browser:
  • Firefox 62.0 Firefox 62.0
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 17, 2018, 10:18:39 »
To super, tylko jak to się ma do poziomów cukru ? Czy coś ograniczyłaś, tzn Węglowodany?