Autor Wątek: Alkohol i inne u¿ywki  (Przeczytany 49326 razy)

Offline Becia

• 100% cukru w cukrze
Alkohol i inne u¿ywki
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 20, 2007, 23:17:06 »
Jestem strasznym wrogiem papierosów chocia¿ sama pali³am, ale to by³o 15 lat temu. M±¿ mój pali ale zawsze na balkonie, ciê¿ko mu zerwaæ z tym na³ogiem.
Przyjaciele z którymi siê spotykamy nie pal±, o nie  :598: tylko jeden plus mój ma³¿onek :wpale:
Beata, mama  15 letniego Bartosza
Pompa ACCU-CHEK Combo od 30.01.2007r, wk³ucia Rapid-D Link metalowe 6mm

Offline Kucka

• 100% cukru w cukrze
Alkohol i inne u¿ywki
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 21, 2007, 11:59:59 »
Ja nigdy nie pali³am i nie mam zamiaru :) Niestety moja mama pali ale gonie j± za to :) Z przyjació³ na 6 osób pala tylko 2 :D Wiêc nie jest tak ¿le :) Najbardziej mi sie chce ¶miaæ jak siedzimy sobie z przyjació³mi u mnie w pokoju, po czym przyjació³ka wychodzi z pokoju oznajmiaj±c nam ¿e "idzie sobie zapalic z pani± Beatk±" i siedzi z moja mama 20 minut, wypala papieroski, poplotkuja i wraca :D Ubaw mam z tego czasami niez³y :lol: Co do alkoholu to pije tylko okazyjnie- jaka¶ rodzinne imprezka czy wyj¶cie z przyjació³mi i jak ju¿ to tylko piwo albo wino :)
"¯ycie po to jest ¿eby je prze¿yæ
Trzeba komu¶ zaufaæ, w co¶ wreszcie uwierzyæ"
(Natural Dread Killaz » Uwierzyæ w siebie)

Offline Bia³a

• Bardzo Słodki
Alkohol i inne u¿ywki
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 20, 2007, 10:43:46 »
Ja te¿ nigdy nie pali³am i nie mam zamiaru. Nie cierpiê jak kto¶ pali w moim towarzystwie  8)  Niestety, niektórzy ze znajomych pal± i od czasu do czasu jestem zmuszona do "biernego palenia". Ech.

Z piciem te¿ mi ju¿ przesz³o, zreszt± teraz i tak nie mogê.
"By³o mnie s³uchaæ" - raz zdrowie rzek³o.
Chcia³am odpowiedzieæ...
lecz zdrowie uciek³o

Offline koniarra

• Super light
  • **
Alkohol i inne u¿ywki
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 20, 2008, 14:20:47 »
Wystarczy³a mi jedna impreza na trze¼wo, ¿eby siê zniechêciæ do alkoholu. To okropne, co ludzie wyprawiaj± pod jego wp³ywem. Ja potrafiê mieæ "fazê" bez picia :D  A najlepsze jest to, ¿e mo¿na tak± g³upawê w ka¿dej chwili przerwaæ, no i nie ma problemów ¿o³±dkowych :wink:

A mam pytanie odno¶nie guarany. Próbowali¶cie? Jak cukry?
Kto dosiad³ konia, ten dosiad³ wiatr...

Offline biker

• Administrator
  • Pełna Słodycz
Alkohol i inne u¿ywki
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 20, 2008, 19:30:37 »
Cytat: "koniarra"
Wystarczy³a mi jedna impreza na trze¼wo, ¿eby siê zniechêciæ do alkoholu. To okropne, co ludzie wyprawiaj± pod jego wp³ywem.

Formalnie to nie masz jeszcze prawa piæ alkoholu. :roll:
I po powy¿szym po¶cie muszê stwierdziæ, ¿e to jest dobre prawo - bo ma³olaty z zasady piæ nie potrafi±, co sama stwierdzi³a¶!
na³ogowy browerzysta

Offline koniarra

• Super light
  • **
Alkohol i inne u¿ywki
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 20, 2008, 21:14:23 »
Teraz siê z Tob± zgadzam, ale wiadomo jak to siê chce wszystkiego spróbowaæ... Wa¿ne, ¿e jak narazie to czujê wstrêt do alkoholu i stanu w jakim siê po jego spo¿yciu znajduj± ludzie, nie tylko ma³olaty ale te¿ doro¶li.

W¶ród przeciwskazañ do stosowania guarany wymieniona jest cukrzyca. Wiecie co¶ wiêcej na ten temat? W sumie to na rzeszowskiej uczelni na fizjoterapii cukrzyca te¿ zalicza siê do przeciwskazañ do studiów... Macie jakie¶ do¶wiadczenia z guaran±?

Offline biker

• Administrator
  • Pełna Słodycz
Alkohol i inne u¿ywki
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 21, 2008, 16:51:05 »
Cytat: "koniarra"
nie tylko ma³olaty ale te¿ doro¶li.

Tacy "niedoro¶li" doro¶li nie powinni byæ dla nikogo przyk³adem - chyba ¿e negatywnym, czyli jak nie nale¿y postêpowaæ. :wink:

Macie jakie¶ do¶wiadczenia z guaran±?

Osobi¶cie jedynie pijam kawê z guaran±. Zwyk³± (czyli ziarnist±) dla smaku i lekkiego pobudzenia, a t± paskudn± Prime z guaran± tylko wtedy, gdy potrzebujê ponadstandardowej energii przez kilka godzin. Tyle to mi pomaga.
Ale pewnie my¶lisz o jakim¶ intensywniejszym spo¿ywaniu tej guarany...?
na³ogowy browerzysta

Offline koniarra

• Super light
  • **
Alkohol i inne u¿ywki
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 25, 2008, 17:59:12 »
W³a¶nie nie chodzi mi o guaranê w kawie, ale tak± zwyk³±, w proszku. Podawaæ na ni± insulinê? Nie mam na opakowaniu tabelki z wêglowodanami...

Offline qba

• Bezcukrowy
  • *
Alkohol i inne u¿ywki
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 19, 2008, 14:10:48 »
Czyli mozna to tak rozumiec, ze powiedzmy pojde na impreze, najem sie "jak dzika swinia" i wypije kilka piw i bede mial cukier w normie?

Offline JAjola

• Słodki
Alkohol i inne u¿ywki
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 19, 2008, 16:01:43 »
Eeeee,nie tak to siê chyba nie da  :D ,
nie da siê tak naje¶æ jak dzika ¶winia bez ¿adnych konsekwencji  ,no chyba,¿e to bêdzie impreza ca³onocna  i wszystkie te kalorie nadprogramowe zostan± spo¿ytkowane
poprzez nadprogramowy ruch  :D

qba, a jak wypijesz kilka piw to bêdziesz w stanie upojenia alkoholowego i ciekawe czy bêdzie Ciê wtedy interesowa³ poziom cukru  :D
U¶miechnij siê ,jutro na pewno bêdzie lepiej.

Offline qba

• Bezcukrowy
  • *
Alkohol i inne u¿ywki
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 19, 2008, 21:19:22 »
JAjola, oczywiscie w pelni sie z toba zgadzam :D

a czy np. jest taka mozliwosc ze powiedzmy jestem 200 km od domu i nie wzialem insuliny to napije sie alkoholu i wszystko bedzie mniej wiecej w normie  :razz: ? Oczywiscie wiem, ¿e lepiej zg³osiæ siê do szpitala itd, ale ...

Offline matimartyna

• Bardzo Słodki
Alkohol i inne u¿ywki
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 19, 2008, 22:05:37 »
qba nie myl picia alkoholu z piciem piwa. To dwie ró¿ne sprawy.

Cytat: "qba"
najem sie "jak dzika swinia" i wypije kilka piw i bede mial cukier w normie?

Nie bêdziesz mia³. Piwo podnosi cukier przeciêtnie potrzebujesz 2ww na 1 piwo.

Alkohol czysty obni¿a ale z nim trzeba uwa¿aæ, bo pó¼niej cukier idzie do góry.
Pompa Accu-Chek Combo, wkłucia teflonowe lub metalowe.

Offline emh

• Pełna Słodycz
Alkohol i inne u¿ywki
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 20, 2008, 07:51:37 »
Dok³adnie tak!
Obserwacje z w³asnego do¶wiadczenia ;) i na w³asnym organizmie. Wasze reakcje mog± byæ inne!!!
Piwo mi winduje poziom okrutnie. Wino (pó³wytrawne) jest w zasadzie obojêtne: ani nie ro¶nie ani nie spada. Wóda (czysta a nie w drinku, bo wtedy dochodzi jaki¶ soczek i wszystko bierze w ³eb) powoduje spadki. Ale poniewa¿ zwykle pije siê z zak±sk± to spadki te s± niezauwa¿alne. Ot, nie podajê insuliny do kanapki...
NIKT NIE JEST NIKIM!!!     /Luigi Giussani/

Szczê¶cie - wieczna pomy³ka, jakiej ulegaj± ludzie, uto¿samiaj±c j± ze spe³nieniem pragnieñ. L. To³stoj

Offline Aranruth

• Bezcukrowy
  • *
Alkohol i inne u¿ywki
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 22, 2008, 20:00:02 »
Popieram to co pisze omajden, pije alkohol od liceum, piwo, tanie wina, wodke, spirytus i rozne warianty, jak juz bylo wymieniane nad wszystkim trzeba miec kontrole i znac troche z autopsji, piwo dziala jak pepsi czy inny kaloryczny napoj, z wodka juz jestem ostrozny, bo tymczasowo podnosi i cukier slabo reaguje na insuline a po spaleniu alku cukier spada, takze do wodki zawsze zapijam i zagryzam i uwazam na cukier i insuline. Tanie wina podnosza cukier a potem obnizaja wiec trzeba takze uwazac z dawkami insuliny. Wszystko trzeba robic z pelna swiadomoscia i rozwaga. Za dzieciaka czulem sie jeszcze w jakis sposob ograniczony cukrzyca,  z wiekiem wyzbylem sie tej swiadomosci, kocham przelamywac wlasne slabosci, jestem asystentem masazysty i aktualnie studiuje fizjoterapie gdzie cukrzyca teoretycznie jest przeciwskazaniem. Zajmuje sie tancem z ogniem, pluje ogniem, poparzenia zablizniaja mi sie dluzej ale poza tym w niczym nie odstaje od zdrowych ludzi. Pracowalem na budowie i w hurtowni budowlanej fizycznie Mozna? Mozna. Nie czuje sie w jakis sposob niepelnosprawny. Wszystko to poznanie, oswojenie i zaakceptowanie choroby, dla mnie cukrzyca jest jak ogien i taniec z nim, najpier sie go boisz i przestrzegasz jakiegos bhp, potem ciekawosc, potem eksperymenty i juz wiesz ze mozesz go trzymac na dloni, mozesz ja podpalic, wiesz ze kontakt z samym ogniem Cie nie poparzy, juz sie go nie boisz i wiesz na jakich zasadach dziala, co wolno a czego nie z wlasnego doswiadczenia. Tak samo jest z uzywkami, poznajesz to majac juz jakis zarys i swiadomosc zagrozen i konsekwencji a potem optymalizujesz to sobie do wlasnych potrzeb i warunkow. Wszystko dla wszystkich, nie zamykajmy sie we wlasnych pokojach i swiadomosciach, nie upajajmy sie wlasnym "nieszczesciem" i "kalectwem" powiedzmy chu... Wam w d..., pokaze ze jestem taki sam jak Ty a moze nawet lepszy. Wchodzi tu tylko kwestia charakteru, nie chce, nie lubie pic to moja decyzja i tyle, a nie "chcialbym pic ale choroba mi nie pozwala". I chodzi mi  tu glownie o zycie a nie tylko o uzywki, poniewaz gdzies zobaczylem tekst w stylu "czuje sie ograniczony" i szlak mnie trafil, nie namawiam do chlania na umor zeby pokazac iz cukrzyk tez potrafi, tylko raczej do empirycznego poznania alku i jego nastepstw niz przyjmowania do swiadomosci "nie moge bo to jest zle poza tym nie moge bo mam cukrzyce", dla mnie slowo nie moge nie istnieje, bo naprawde mozemy wszystko, pracowac w kazdym zawodzie, wykonywac kazde hobby i bawic sie jak nam sie wymarzy, tylko musimy to sobie zoptymalizowac i zdac sobie sprawe ze MOZEMY!
Arigato za przeczytanie tego "eseju"

Offline Reni

• Super light
  • **
Alkohol i inne u¿ywki
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 23, 2008, 22:47:30 »
We Wrocku w Spi¿u jest pyszne piwo karmelowe, jest ono ciemne, chcia³abym je wypic(ma³e, 300ml), ile powinnam na nie przeliczyc WW? :roll: