Autor Wątek: KISIEL  (Przeczytany 13672 razy)

Offline Mia

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
KISIEL
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 15, 2004, 20:15:46 »
Jesli chodzi o kisiel, to moje dziecko nie uznaje. Podobnie jest, zreszta, z budyniem.
AC Spirit Combo, Rapid-D Link (metalowe) 6mm

Pozdrófka, Mia

Offline KAMILA

• Light
KISIEL
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 19, 2004, 15:23:38 »
Ja mojemu dziecku kupujê kisiel i budyñ bez cukru. Niektóre s³odzone s± s³odzikami a te co nie s± s³odzone to ja sama trochê dos³adzam s³odzikiem. Narazie mu smakuj± i cukry mu nie skacz±. Ale w przedszkolu nie ka¿e mu je¶æ budyniu albo kisielu bo jak wiadomo w przedszkolach robia normalne tzn. s³odzone cukrem.  :D
By yourself, no matter what they say!

Offline kicia

• Pełna Słodycz
KISIEL
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 25, 2005, 18:24:27 »
ja ostatnio wpad³am w budyniow± maniê :D
"Aby pokochaæ jak±¶ rzecz, wystarczy sobie powiedzieæ, ¿e mo¿na j± utraciæ."

Gilbert Keith Chesterton

Offline agusiaa

• Super light
  • **
KISIEL
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 16, 2007, 19:36:17 »
a ja kupujê przewa¿nie kisiel do kubeczka '' Dr Otker'' (sorrki, ale nie wiem jak to siê pisze-> mówi siê Etker:)  :lol:  :lol:  :lol:  Jest smaczny, z owocami, a przedewszystkim s³odzony  :grin: z tym, ¿e jeden kubek ma a¿ 2,7 WW, liczmy, ¿e 3 :] a taka czekolada na gor±co do picia równie¿ z tej firmy tyle samo WW, s± ró¿ne smaki - waniliowy, clasic i orzechowy  8) na wodzie 2,7 WW, a na mleku 3,7 :D Ja wolne na mleku... <mniammm> !
Aga ;)

Offline mamablizniaczek

• Bardzo Słodki
KISIEL
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 27, 2007, 22:46:29 »
Kamila, ile liczysz wêglowodanów na 100 gr ki¶lu bez cukru? Chodzi mi o gotowy do spo¿ycia.
A ile na 100 gr budyniu bez cukru?
Paradigm 754 VEO,
wk³ucia metalowe Sure-T

Offline Przemo

• Light
KISIEL
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 12, 2007, 09:44:50 »
Jak zab³adzê do mamu¶ki  na obiad to robi zawsze budyñ bez cukru i dos³adza s³odzikiem. Pychota :)
Hmm jak nie bêdziesz trzymaæ g³owy wyprostowanej i walczyæ z przeciwno¶ciami to ju¿ jeste¶ skazany...
Skazany na zapomnienie...

Offline mamablizniaczek

• Bardzo Słodki
KISIEL
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 12, 2007, 10:24:21 »
Przemo:
 ile wêglowodanów liczysz na 100 gr takiego budyniu?
Paradigm 754 VEO,
wk³ucia metalowe Sure-T

Offline natalia353

• Super light
  • **
KISIEL
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 22, 2008, 21:18:56 »
Ja podam Ci przepis na domowy kisiel:):):)
Kisiel b³yskawiczny
Sk³adniki: 1/2 szklanki soku z czarnej porzeczkilight (bez cukru) , kilka (10 szt.) owoców czarnej lub czerwonej porzeczki, du¿a truskawka, 1/4 pomarañczy, p³aska ³y¿eczka m±ki ziemniaczanej, s³odzik.
¦wieze owoce umyc pod biezaca woda, porzeczki oddzielic od szypulki. Mro¿one owoce rozmroziæ, pozostawiaj±c na sitku lub przelewaj±c wrz±tkiem. Pomarañcze umyæ myd³em i szczotezk±, op³ukaæ, wytrzeæ i pokroiæ na plasteerki. M±kê ziemniaczan± dok³adnie rozprowadziæ niewielk± ilo¶ci± wody. Sok podgrzaæ, nie dopuszczaj±c do wrzenia i zdj±æ garnek z ognia. Kiesiel przestudziæ, doprawiæ ¶rodkiem s³odz±cym do smaku, wlaæ do salaterek lub pucharków:D Na wierchu dooko³a anczymnia u³o¿yæ owoce porzeczek, na ¶rodku wachlarzykowato plasterki pomarañczy, na nich po³o¿yæ truskawkê i gotowe..!!:)

Warto¶æ od¿ywcza: energia 138,6 kcal (577,6 kJ), bia³ko o,9 g, t³uszcz o,5 g, wêglowodany 32,4 g (3,2 WW), cholesterol - mg :mrgreen:

A teraz przepis na kisiel wi¶niowy..:):)
Kisiel wi¶niowy
Sk³adniki: 25 ¶rednich wi¶ni (ok.100 g), 1/4 ¶redniego banana, szklanka wody, s³odzik lub ³y¿ka cukru, ³y¿eczka m±ki ziemniaczanej.

¦wie¿e wi¶nie umyæ pod bie¿±c± wod±, usun±æ pestki. Zagotowaæ 3/4 szklanki wody- z cukrem,, je¶li am byc u¿yty. M±kê rozprowadziæ w 1/4 szklanki zimnej wody. Banan obraæ, zmiksowaæ. Do wrz±cej wody wrzuciæ wi¶nie, gotowaæ oko³o 5-10 min. Wlaæ roztwór m±ki ziemniaczanej, utrzymywaæ wrzenie, a¿ kisiel zgêstnieje i od rau zdj±æ garnek z ognia. Dodac zmiksowany banan. Je¿eli nie u¿ywano cukru, doprawiæ kisiel ¶rodkiem s³odz±cym, wlaæ do pucharków lub salaterek, sch³odziæ, przystroiæ pozostalymi wi¶niami:D:D
Warto¶æ od¿ywcza:energia 205,2 kcal (859,5 kJ), bia³ko 2,0 g, t³uszcz 0,3 g, wêglowodany 50,2 g (5,0 WW), cholesterol ) mg.
Warto¶æ od¿ywcza kisielu bez cukru: energia 169,2 kcal (708,8 kJ), bia³ko 2,0 g, t³uszcz 0,3 g, wêglowodany 41,2 g (4,1 WW), cholesterol 0 mg.

Jesli bed± jakies bledy to przepraszam, bo przepisywalam rêcznie:**

Offline Kejti9507

• Super light
  • **
KISIEL
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 25, 2008, 21:49:26 »
Mmmm.... A¿ mi ¶linka cieknie  :D  :D  Kochammm kisiel :**** Ale jak ju¿ zrobiê to potrafiê zje¶æ ca³y talerz :P Wiêc narazie siê ograniczam xD
"Dzieliæ siê rado¶ci± to dwa razy tyle rado¶ci, dzieliæ siê smutkiem to po³owa smutku."