Autor Wątek: kapusta młoda  (Przeczytany 3970 razy)

Offline jaga

• Super light
  • **
kapusta młoda
« dnia: Maj 28, 2005, 14:11:39 »
uwielbiam, kiedy zaczynaj± sie m³ode warzywa mniam. szczególnie lubie m³od± kapustê uduszon± ze szczypiorkiem i koperkiem a do tego ziemniaki puure lub m³ode posypane koperkiem i polane maslem pychota :P  :P  :P  :P
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2016, 22:13:45 wysłana przez marder »
S³owa s± czym¶ wiêcej ni¿ tym co mówisz i tym co piszesz, s³owa s± tym czym jeste¶.

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
kapusta m³oda
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2005, 00:50:22 »
Ja te¿ bardzo lubiê,szczególnie po zimie :D Szkoda tylko,¿e moja Tysia nie lubi kapusty pod ¿adn± postaci±...
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline Aga

• Bardzo Słodki
kapusta m³oda
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2005, 22:03:13 »
My m³od± kapustkê lubimy drobno pokrojon± (posiekan±) z sol±, pieprzem skropion± cytrynk± i oczywi¶cie oliw± z oliwek  do polenty i gulaszu  :P po prostu pycha
Tylko mi³o¶æ jest wieczna i przekracza granice czasu

Offline emh

• Pełna Słodycz
kapusta m³oda
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2005, 20:10:22 »
A mój sposób na kapustê, to: drobniutko pokrojona, posolona, popieprzona, plus pomidor, plus ogórek (morderstwo wit. C, pamiêtam!!!), plus cebulka, plus papryczka, ewentualnie plus kukurydza z puszki. Polane oliw± lub sosem z jogurtu. Idê do kuchni! Ewa.
NIKT NIE JEST NIKIM!!!     /Luigi Giussani/

Szczê¶cie - wieczna pomy³ka, jakiej ulegaj± ludzie, uto¿samiaj±c j± ze spe³nieniem pragnieñ. L. To³stoj

Offline Agniesia

• Słodki
kapusta m³oda
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2005, 22:18:55 »
Nie ma nic lepszego od dobrze przyrz±dzonej kapusty... no mo¿e tylko dobrze przyrz±dzone pomidorki :). Moja mama robi ¶wietn± kapustkê... problem polega na tym, ¿e nie wiem jak ona to robi, bo mi jako¶ nie wychodzi.
Nie poddawaj siê, bierz ¿ycie jakim jest i pomy¶l, ¿e na drugie nie masz szans.

Offline emh

• Pełna Słodycz
kapusta m³oda
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2005, 12:57:16 »
Agniesia podpytaj mamê. Zobaczymy czy nam wyjdzie. :)
A ja ostatnio zajadam siê sa³atk± z sa³aty. :) Sa³ata+pomidor+ogórek+rzodkiewka+ry¿ na sypko+gotowane siekane piersi z kurczaczka(+ewentualnie wariacje na temat: fasola z puszki, kukurydza, ...). Taka sympatyczna jednogarnkowa przek±ska. Je¶li nie dodamy ry¿u bêdzie niemal bezwêglowodanowa. Z tym, ¿e ja solê, pieprzê i dodajê z ³y¿kê jogurtu naturalnego.

Szczê¶cie - wieczna pomy³ka, jakiej ulegaj± ludzie, uto¿samiaj±c j± ze spe³nieniem pragnieñ. L. To³stoj

Offline julola

• Słodki
kapusta m³oda
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 03, 2005, 21:15:14 »
A ja niestety albo stety ;) nie cierpiê ¿adnej zieleniny, a kapustkê tylko kiszon± ewentualnie bigosik. Tylko ja siê z rodziny wyrodzi³am podobno po dziadku :D

Offline Mia

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
kapusta m³oda
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 06, 2005, 12:43:59 »
A ja bardzo lubiê 'na zdrowo' surówkê z mlodej kapusty z marchewk± i rzodkiewk± i odrobin± majonezu oraz 'na niezdrowo'.... zasma¿an±.... mmmmmhmmmm
AC Spirit Combo, Rapid-D Link (metalowe) 6mm

Pozdrófka, Mia

Offline emh

• Pełna Słodycz
kapusta m³oda
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 08, 2005, 11:24:37 »
Moja ¶.p. babcia robi³a ¶wietn± s³odk± m³od± kapustkê: dusi³a j± z cynamonem. Niestety jak ¿yjê, nie uda³o mi siê uzyskaæ takiego w³a¶nie smaku jaki jej wychodzi³ za ka¿dym razem. Nigdy nie by³am przy przyrz±dzaniu owego przysmaku i przepis znam tylko z opowie¶ci. Mo¿e dlatego, ¿e to improwizacja nigdy nie jest tak, jak powinno? Czy kto¶ z Was zna sposób na duszon± kapustkê w cynamonie? Jakby co, to ja tu czekam... :D Ewa.

Offline boo

• Bardzo Słodki
kapusta m³oda
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 09, 2005, 01:38:37 »
Z cynamonem? Ewciu dawaj tu ten przepis - poeksperymentujemy...
Nie mo¿na powstrzymaæ ptaków smutku od przelatywania nad Twoj± g³ow±, lecz mo¿na powstrzymaæ je od budowania tam swoich gniazd...

Offline emh

• Pełna Słodycz
kapusta m³oda
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 09, 2005, 13:18:55 »
No w³a¶nie problem w tym, ¿e nie znam tego przepisu. Tylko tak próbowa³am odtworzyæ metod± prób i b³êdów. Normalnie siekana kapusta, odrobina sma¿onej w kostkê kie³baski, i to wszystko doprawione cynamonem i sol±, i duszone do miêkko¶ci. Podejrzewam, ¿e babcia sypa³a jeszcze cukier... No i co te¿ jeszcze innego kombinowa³a z t± kapust±, to ja ju¿ nie zgadnê! Kombinujcie, eksperymentujcie. Dajcie znaæ o wynikach.

Offline MarzenkaH

Odp: kapusta m³oda
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 15, 2016, 14:46:30 »
Nie słyszałąm o takim przepisie :) ale moze warto wyprobowac :)

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
Odp: kapusta młoda
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 15, 2016, 20:46:07 »
wpisałam w google i pojawiło sie mnóstwo przepisów kapusty z cynamonem... osobiscie nigdy nie robiłam, u nas przeważnie jest z jabłkiem i podsmażaną cebulą :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2016, 22:14:05 wysłana przez marder »
Veo...Quick-set 9mm/60cm.... Humalog

Offline MarzenkaH

Odp: kapusta młoda
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 22, 2016, 12:21:47 »
U mnei natomiast młodą kapustę zazwyczaj się robi z mięsem podsmażanym i koncentratem :)