Autor Wątek: Medycyna niekonwencjonalna a cukierki !  (Przeczytany 4617 razy)

Offline tomi32

Medycyna niekonwencjonalna a cukierki !
« dnia: Listopad 11, 2004, 18:16:55 »
Chcia³em rzuciæ taki temat . Moja rodzinka w stolycy strasznie wierzy w medycynê niekonwencjonaln± , alternatywn± ( czy jeszcze inaczej - jak zwa³ tak zwa³ )  chodzi o ró¿nych bioenergoterape³tów i innych takich - czary mary .
Dyskutowa³em kiedy¶ ze znajomym - jego wife od 20 lat jest cukierkiem i opowiada³em mu ¿e rodzina mnie namawia ¿ebym skorzysta³ z takiej formu³y  ( wizyta u bioenergoterapeuty ) . Heniu ( mój znajomy ) opowiedzia³ mi ¿e wybrali siê kiedy¶ do takiego szpeca . Godzinê ich tam czarowa³ - mówili ¿e czuj± jakie¶ przep³ywaj±ce fale energii . I okaza³o siê ¿e organizm tak zareagowa³ ¿e przez jakie¶ 10 dni mia³a zero zapotrzebowania na insulinê . Ale ale ale .....
pó¿niej tak j± wziê³o ¿e wyl±dowali w szpitalu z totaln± kwasic± .
Ciekawy jestem jakie jest wasze zdanie na ten temat , czy mieli¶cie jakie¶ przypadki tego typu , piszcie i opowiadajcie .
Ja osobi¶cie nie wierzê w to . Co najwy¿ej jakie¶ zió³ka na wspomaganie ale energia itd to jako¶ mnie nie przekonuje .
Czekam na wasze zdania .

Offline Bia³a

• Bardzo Słodki
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2004, 18:25:14 »
Ja wyl±dowa³am kiedy¶ w szpitalu z kwasica po niejakich "cudownych" zió³kach...
Podziekujê  8)
"By³o mnie s³uchaæ" - raz zdrowie rzek³o.
Chcia³am odpowiedzieæ...
lecz zdrowie uciek³o

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2004, 23:42:25 »
Hm...Dobre pytanie tomi :-) Ja wierzê,ze to moze pomóc,ale wierzê tez,ze moze zaszkodziæ...Trzeba bardzo ostro¿nie podchodziæ do tego typu sposobów leczenia...Wielu dzi¶ oszustów i nie trudno ¼le trafic...Sama korzysta³am z pomocy bioenergoterapeuty i wiem ,ze moze pomóc..Ciê¿ko jest podjaæ taka decyzjê jesli chodzi o dziecko...To temat jak studnia bez dna...
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline tomi32

« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 11, 2004, 23:53:37 »
Ale wed³ug ciebie Misia - w jaki sposób mo¿e pomóc :?  napisz co¶ bli¿ej , bêdziesz próbowa³a takich metod pó¼niej - jak ma³a podro¶nie ?
no i ewentualnie skoro powiemy sobie tak - to jak trafiæ na takiego dobrego magika ;)

Offline ania:/

• Super light
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2004, 19:46:28 »
gdyby takie metody bylyby skuteczne, sadze, ze to forum nie nazywaloby sie diabetica
zawsez mozna sobie pomarzyc...  :mrgreen:

Offline Monika

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2004, 20:23:34 »
na pocz±tku choroby szuka³am takich specyfików ... i bylam sk³onna uwierzyc i wypróbowac wszystko co dawa³o chociaz znikom± nadzeje na wyleczenie ... (niestety z tego co próbowalam nic nie pomog³o- nic tez nie zaszkodzi³o) ... w tej chwili podchodze do tego wszystkiego bardzoooooo sceptycznie, z ogromnym dystansem, chyba przesta³am sie ³udzic ze kiedy¶ pozbede siê cukrzycy  :|
Pozdrawiam Monika  :smile:

Offline biker

• Administrator
  • Pełna Słodycz
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2004, 08:49:15 »
Na samym pocz±tku choroby rodzice faszerowali mnie ró¼nymi zió³kami i wozili po wszelkich "magikach". Wiêkszo¶æ nie pomog³a wcale, niektórzy na chwilê (max. kilka dni), niektórzy rzeczywi¶cie pomogli - ale na inne przypad³o¶ci...
Nie mówiê bioenergoterapeutom: nie. Wiem ¿e to dzia³a, oni naprawdê mog± pomóc - ale nie ka¿demu na wszsytko. Próbowaæ moim zdaniem mo¿na, ale trzeba podchodziæ do tego sceptycznie - je¶li kto¶ zarabia w ten sposób na luksusowe ¿ycie, to prawdopodobnie jest hochsztaplerem. A je¶li który¶ spowoduje normalnoglikemiê bez insuliny - to traktowaæ to jako remisjê. Cukry mog± wróciæ... i wróc± na pewno - czy kto¶ s³ysza³ o dziecku "cudownie" wyleczonym z cukrzycy?
na³ogowy browerzysta

Offline boo

• Bardzo Słodki
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 14, 2004, 09:03:50 »
No chyba nikt nie s³ysza³ o takim cudownym uzdrowieniu, mo¿e kiedy¶.............
Nie mo¿na powstrzymaæ ptaków smutku od przelatywania nad Twoj± g³ow±, lecz mo¿na powstrzymaæ je od budowania tam swoich gniazd...

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 14, 2004, 12:45:10 »
:D Oprócz tych,co s± na diecie optymalnej ,ale to skrajna dieta i tak naprawdê nie przynosi nikomu "cudownego uzdrowienia". Nie mo¿na liczyæ tylko na cuda,trzeba samemu dbaæ o siebie,uprawiaæ sporty,dbaæ o dietê. Za wiele cz³owiek oczekuje od "cudotwórców",nie dajac w zamian od siebie niczego albo niewiele...

Ja odkry³am nowy "lek" na dobre poziomy.U mojej córki emocje pozytywne czynia cuda...Naprawdê.Staram siê jej ich dostarczaæ jak najwiêcej.Dzi¶ odwiedzi nas kole¿nka z córk± i wiem,¿e w nocy bêdê j± docukrzaæ :-) Wiem te¿,ze ka¿dy jest inny :-) Ale przyznacie sami ,ze w my¶leniu pozytywnym tkwi jakas "dobra" si³a:-)
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline boo

• Bardzo Słodki
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 14, 2004, 14:19:29 »
Fakt, pozytywne my¶lenie to podstawa dobrego samopoczucia nie tylko psychicznego. Dotyczy to wszystkich, nie tylko chorych czy zdrowych...
Nie mo¿na powstrzymaæ ptaków smutku od przelatywania nad Twoj± g³ow±, lecz mo¿na powstrzymaæ je od budowania tam swoich gniazd...

Offline biker

• Administrator
  • Pełna Słodycz
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 14, 2004, 17:40:01 »
Cytat: "Misioza"
Ja odkry³am nowy "lek" na dobre poziomy.U mojej córki emocje pozytywne czynia cuda...Naprawdê.

Tak, to prawda - doskonale to widzê, gdy siê w kim¶ "zakochujê" (cudzys³ów u¿yty celowo - bo obiektywnie patrz±c na pocz±tku mo¿liwe jest tylko zauroczenie). Wtedy poziomy mam super. :)
Ale gdy przychodz± gorsze chwile zwi±zku, a szczególnie gdy zostajê zostawiony - to wtedy z cukrami jest du¿o gorzej ni¿ tragicznie. :606:

Mam powa¿ne w±tpliwo¶ci czy taka hu¶tawka nastrojów ma sens... :(
na³ogowy browerzysta

Offline Bia³a

• Bardzo Słodki
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 14, 2004, 17:41:22 »
Wniosek?
trzeba byæ szczê¶liwym!

³atwiej powiedzieæ, trudniej wykonac...
"By³o mnie s³uchaæ" - raz zdrowie rzek³o.
Chcia³am odpowiedzieæ...
lecz zdrowie uciek³o

Offline Mia

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 14, 2004, 21:43:22 »
Cytat: "Bia³a"
³atwiej powiedzieæ, trudniej wykonac...

Mysle, ze szybciej odkryta bedzie recepta na cukrzyce niz na szczesliwe zycie...
Niemniej jednak optymistom zyje sie lzej :lol:
AC Spirit Combo, Rapid-D Link (metalowe) 6mm

Pozdrófka, Mia

Offline Becia

• 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 22, 2007, 22:54:18 »
Mówi± ¿e do szczê¶cia cz³owiekowi du¿o nie potrzeba. Dla mnie najwa¿niejsze jest zdrowie i szczê¶cie rodzinne, bo có¿ mi po bogactwie je¿eli cz³owiek nie domaga.
W medycynê niekonwencjonaln± wierzê tz. wspomaganie leczenia zio³ami, leki homeopatyczne,  akupunkturê, wszelkie lecznicze masa¿e, itp.
Co do bioenergoterape³tów to naprawdê trudna sprawa, jestem teraz ostro¿na. Pamiêtam jak w telewizji lecia³y seansy z Kaszpirowskim (adin, dwa, tri...), bo¿e co za g³upota. A "Rêce które lecz±" z Nowakiem jak wodê energetyzowa³. Jaka ja by³am naiwna, siedzia³am przed ekranem i jak automat dawa³am siê ponie¶æ, istny koszmar brr..
Beata, mama  17 letniego Bartosza
Pompa ACCU-CHEK Combo od 30.01.2007r, wk³ucia Rapid-D Link metalowe 6mm

Offline JAjola

• Słodki
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 23, 2007, 11:37:21 »
Nie posz³abym na wizytê do jakiego¶ niekonwencjonalnego lekarza,gdyby mi nie poleci³ go
kto¶ wiarygodny.
Wierzê w skuteczno¶æ ,ale absolutnie nie odrzucam medycyny konwencjonalnej.
Pamiêtam jak mia³am spotkanie z tak± pani± bioenergoterapeutk±,tzn chodzi³o
o moje dziecko,ale ja by³am w tym samym pomieszczeniu i pomimo tego,¿e
siedzia³am w oddaleniu to czu³am,¿e choæ absolutnie tego nie chcê to ¶ci±gam energiê.
Po zabiegu ,a by³o nas kilka osób w tym pokoju,pani pyta ,kto j± tak ¶ci±ga³?
Przyzna³am siê ,¿e nie wiem jak to siê sta³o .To by³o takie wra¿enie drêtwienia i ciep³a.
A wtedy mia³am k³opoty z tarczyc±,a przy tym z sercem ,ale dalej to ju¿ siê leczy³am
konwencjonalnie.
 :)
U¶miechnij siê ,jutro na pewno bêdzie lepiej.