Autor Wątek: Pomoc w badaniach  (Przeczytany 374 razy)

Offline diabites

• Bezcukrowy
  • *
Pomoc w badaniach
« dnia: Maj 01, 2017, 19:44:26 »
Witam serdecznie,
Może trochę nietypowo, bo nie znalazłem na tym forum podobnych wpisów, nie wiedziałem zatem w którym dziale umieścić ten post. Ale do rzeczy...

Szukam osób, które chciałyby wziąć udział w "badaniach" odnośnie wpływu wysiłku fizycznego na poziom cukru we krwi u osób chorych na cukrzycę. Przymierzam się do pisania pracy magisterskiej i nasunął mi się taki temat po obserwacjach mojej rodziny, w której jest kilku diabetyków, gdzie w zależności od wykonywanych czynności w ciągu dnia regulują wysiłkiem fizycznym zapotrzebowanie na insulinę. Jednak w moim otoczeniu nie ma na tyle osób, abym mógł przeprowadzić ankietę, statystyki itd.
Przeglądając fora zauważyłem, że wiele osób z cukrzycą także wdraża treningi fizyczne, aby zmniejszyć poziom cukru we krwi.

Moja koncepcja na ukazanie wpływu wysiłku fizycznego na poziom cukru we krwi i zapotrzebowanie na insulinę u diabetyków to podzielenie badania na trzy okresy, gdzie w pierwszym okresie badany nie zmienia stylu życia, wykonuje normalne czynności i nie wdraża dodatkowych ćwiczeń. Mierzy przez ten czas poziom cukru i zapisuje ile potrzebował dawek insuliny. Po określonym czasie wdrożymy codzienny trening - np. spacery, bieganie, czy jazda na rowerze. I na koniec zastąpimy tą aktywność zestawem ćwiczeń wykonywanych w domu. Stale zapisując wyniki pod koniec będę mógł zestawić między sobą poszczególne etapy i osoby w celu ułożenia statystyk, oceniając jak wysiłek wpływa na poziom cukru i jaki rodzaj aktywności obniża go najbardziej.

Temat jest nieco naglący, gdyż muszę dać znać promotorowi do końca tygodnia, czy jestem w stanie uzbierać odpowiednią liczbę osób, abym mógł realizować ten temat - potrzebuję do tego minimum 20 -30 osób. Jeśli znajdują się tutaj osoby chcące spróbować wdrożyć aktywność i zaobserwować zmiany jakie ta aktywność przyniesie, lub może uprawia regularnie sport i chciałaby pomóc dostarczyć potrzebne dane, proszę o kontakt pod postem, lub na mój adres email.

Pozdrawiam,