Autor Wątek: wysokie cukry  (Przeczytany 6882 razy)

Offline lestek27

• Light
  • Paradigm VEO, Sure-T
Odp: wysokie cukry
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 26, 2017, 12:20:21 »
No i d...... blada. Podany bolus cukier przed 105,  odczekane 5 min, po 15 min od podania bolusa 99 i strzałka w dół,  po kolejnych ok 20 min już 116 i strzałka w górę. I tak stopniowo coraz wyżej aż 2 godz od podania bolusa 214 ze strzałki w górę.  Dodam że po drodze było też 177 i dwie strzałki w górę. Po tych 214 po kilkunastu minutach już 204 i bez strzałek, a następnie stopniowo ze strzałką w dół. Po 2,5 godz od bolusa jest 149 i strzałka w dół. Nie wiem na jakim poziomie się zatrzyma ale gdybym tak podał korektę przy tych 200 to już bym poił córkę sokiem. Mamy trochę małą bazę procentowo bo ok 19% i tak sobie myślę że może tu jest coś na rzeczy? Podając tak samo Novorapid prawdopodobnie byłoby ładnie i płasko bo śniadanie wielokrotnie przetestowane.  Czy to Humalog taki do d.... czy wkłucie teflonowe? Bo niestety obie rzeczy zostały jednocześnie zmienione.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2017, 12:22:31 wysłana przez lestek27 »

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 26, 2017, 13:35:41 »
Lestek myślę że to jednak humalog... podobno potrzeba czasu aby organizm się przestawił. Różnica między zasadą działania wkłuć jest żadna więc to na pewno nie wkłucie- co najwyżej mogłaby mieć córka uczulenie na teflon a wtedy cukry wyższe i stan zapalny w miejscu wkłucia.  Jerz miał najpierw wkłucia teflonowe ale miałam dość zaginanych wkłuć i przestawiliśmy go na metalowe... po czym kilka lat temu pojechał pierwszy raz na kolonie i tam mu założyli teflon i nie chciał już wrócić do metalowych. dla mnie różnica między jednym wkłuciem a drugim jest taka że jak nosił metalowe to zapisywałam w kalendarzu kiedy mu zmienić a teraz wkłucie czasami samo prosi się o zmianę >:(
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline lestek27

• Light
  • Paradigm VEO, Sure-T
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 26, 2017, 13:44:04 »
Co w takim razie sugerujesz? Czekać aż organizm się przyzwyczai? Czy może jeszcze coś innego?

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 26, 2017, 14:07:38 »
Ja bym poczekała bo tak naprawdę nie masz chyba wyjścia.
Może Anita coś napisze.. nie wiem czy u Kai była zmiana wkłuć, insuliny czy obu na raz? Bo jeśli tylko insuliny to następne wkłucie można założyć metalowe i zobaczyć ... wtedy łatwiej wyłapać z czym jest problem.
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 26, 2017, 22:03:28 »
U nas była zmiana i wkłuć i insuliny... Szczerze nie pamiętam jak wyglądały pierwsze tygodnie po zmianie, bo to było 6-7 lat temu....Trzeba obserwować , a potem jak nadal tak będzie to albo podawać insulinę pół godziny przed jedzeniem, albo zmienić przelicznik lub na godzinę posiłku zwiększyć bazę...Czyli po prostu eksperymentować, niestety
ACCU -CHEK  COMBO.... Flex Linki 8mm/60.... Humalog

Offline lestek27

• Light
  • Paradigm VEO, Sure-T
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 26, 2017, 22:23:40 »
Po obiedzie było super. Zobaczymy czy jutro będzie trochę lepiej czy znów to samo. Bazę już zwiększyliśmy bo i tak pani dr mówiła że trochę małą.

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 04, 2017, 00:12:33 »
Jak cukry na wakacjach? U nas infekcje :( wiec pod górkę...Czy zmniejszacie dawki i bazę podczas wakacji? Czy zostajecie na starym schemacie?
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline lestek27

• Light
  • Paradigm VEO, Sure-T
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 10, 2017, 08:05:27 »
U nas baza poszła nawet trochę do góry.bo rano ciągle wzrastał poziom cukru. Ogólnie poziomy nawet ok. Czasem tylko wkurza nocny wzrost nie specjalnie reagujący na korekty.

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 12, 2017, 22:46:20 »
a u nas pfu pfu... od momentu brania tabletek z hormonami- zalecenie ginekologa, cukry idealne....normalnie czasami nievwierze patrząc na glukometr. :)
ACCU -CHEK  COMBO.... Flex Linki 8mm/60.... Humalog