Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - mania

Strony: [1] 2 3 ... 40
1
Urzędy / Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
« dnia: Styczeń 17, 2019, 10:33:03 »
Anna jeśli otrzymałaś punkt 8 to nie otrzymałaś odmowy:), Córka jak rozuzmiem orzecznie otrzymała tylko nie wymaga już Twojej stałej opieki....-i stąd brak punktu 7.. odmowa to całkowity brak Orzeczenie- mój Jerz właśnie tak został uzdrowiony.Możesz się odwoływać ale to już duża dziewczynka...

2
Nasze "cukiereczki" / Osprzęt do pompy
« dnia: Wrzesień 20, 2018, 10:04:28 »
Mam pytanie czy ktoś z Was korzysta z internetowego sklepu/ apteki w którym można zrealizować zlecenia NFZ. Ja za każdym razem muszę jechać do Warszawy - staram się aby pokrywało się to z wizytą u lekarza ale ostatnio apteka wkłuć nie miała. Znalazłam sklep Medital- przesyłka przy kwocie ponad 300pln teoretycznie darmowa. Korzysta ktoś? a może polecacie jakiś inny?Jaki jest czas realizacji?. nie mam ochoty tracić 3-4h na wyjazd do Warszawy a koszty dojazdu też wyższe więc może to jest sposób.

PS
Nie usuwajcie mi Meditalu nie nie reklama:))

3
Cukrzyca a inne choroby / Odp: przewlekła pokrzywka
« dnia: Wrzesień 14, 2018, 09:08:35 »
Super. Napewno wszystko pójdzie zgodnie z planem. Moja uparła się na ratownictwo medyczne i jest bardzo podekscytowana że to już za chwilę.

4
Glukometry / Odp: Używanie igieł (lancetów)
« dnia: Wrzesień 14, 2018, 09:06:34 »
Hej. Osoba z cukrzyca często wykonuje kilka- kilkanaście pomiarów w ciągu jednego dnia, więc większość osób używa jednego lancetu wiele razy. Mój syn używa nakłuwacza w który wkładany jest bębenek z 6 igłami i staramy się zmieniać igłę  codziennie- a nie co pomiar. Wielokrotne stosowanie tego samego lancetu skutkuje tym że "wbijasz" coraz bardziej tępą igłę - pomijając względy higieniczne. Jeśli glukometr wysyła często alrmy/błędy po prostu go reklamuj lub weź z apteki inny. pozdrawiam

5
Cukrzyca a inne choroby / Odp: przewlekła pokrzywka
« dnia: Wrzesień 06, 2018, 08:28:58 »
To  z jednej strony niedobrze. Ale może faktycznie ma to związek z tarczycą. Iwa z drugiej strony w szpitalu może szybciej zrobią komplet badań. Do pierwszego października jest  jeszcze troszkę czasu. A gdzie Kasia będzie studiować? jeśli oczywiście można zapytać :))

6
Nasze "cukiereczki" / Odp: Wakacje 2017
« dnia: Sierpień 17, 2018, 08:39:14 »
A mój Jerzyk odmówił jechania na kolonie/obóz dla dzieci z cukrzycą bo.... z kalekami nigdzie nie jedzie ::) ::)(wiem że dla niektórych jest dowód złego wychowania mojego dziecka ale dla mnie to ma drugie dno..). A ja widzę że on jednak bardzo chce się czuć jak zdrowe dziecko... które niema ograniczeń w wyborze wyjazdu. I dlatego jedzie z grupa 10 osobową zdrowych nastolatków z którymi na co dzień trenuje grę w tenisa stołowego. Wyjazd 10 dniowy .. nie wiem jak to zniosę ale dam radę bo jakie mam wyjście (oczywiście mogłabym go nie puścić ale nic z tego:))

7
Cukrzyca a inne choroby / Odp: przewlekła pokrzywka
« dnia: Sierpień 16, 2018, 13:04:10 »
To nie pozostaje nic innego niż uzbroić się w cierpliwość :( Iwa jak będziesz wiedziała co to była to daj proszę znać. Dużo zdrówka- może jak samo przyszło to i samo pójdzie czego gorąco życzę

8
Cukrzyca a inne choroby / Odp: przewlekła pokrzywka
« dnia: Sierpień 14, 2018, 07:51:46 »
Iwa2 ja wiem że pewnie to już "przerobiłyscie" ale może nie i wtedy spróbuj sobie jeszcze przypomnieć co jeszcze pozmieniałyście... proszki, kołdry na letnie, przyjaciółka kupiła zwierzaka.. itp. I tego lata częściej niż zwykle namnażają się bakterie w sieciach wodociągowych i może to od wody. Wiem ze potrafił tez mocno uczulać teflon od wkłuć ale to raczej miejscowo

9
Nasze "cukiereczki" / Odp: Wypalenie rodzica:(
« dnia: Sierpień 14, 2018, 07:45:19 »
Ja już pomału wychodze na prostą :) Zwłaszcza że ten rok był dla mnie cieżki- Zuśka matura (niechwaląc sie super zdana)- i zgodnie z planem i uporem mojego dziecka przyjęta na Ratownictwo w Białymstoku (jeszcze tylko czekamy na info czy dostanie akademik bo jak nie to będzie mieszkac w swojej corsie:), Witus po raz pierwszy miał nie opisowke tylko "prawdziwie oceny"-i tez nie zawiódł, a Jurenio :)) kończył gimnazjum (swoją drogą nie wiem jak on to robi bo testy super - przy uczeniu sie ok 0,5h dziennie) a co do ocen.. ustaliliśmy że idzie do najlepszego liceum w Socho i jak tam będzie to ja świadectwa nie komentuję. I nie komentuję ;) ;). Swoją drogą ostatanio mi powiedział że moim największym problemem jest to że nie potrafię się na niego gniewać :o :o ;) ;)

10
Sposób na cukrzycę / Odp: Prawo jazdy i cukrzyca
« dnia: Sierpień 14, 2018, 07:38:24 »
Mia super - dodatkowy kierowca w rodzinie to skarb. Moja Zuśka (w grudniu kończyła 18) zrobiła na samochód i na motor - A1. zarobiła i kupiła sobie motor bo ja jej powiedziałam że motor " po moim trupie- w sumie to było dość ryzykowne). My jej kupiliśmy jak tylko zdała prawko (za 1 razem) 20 letnią korsę i dzieciak już z 3 tys.km przejechał :)))).

11
Cukrzyca a inne choroby / Odp: przewlekła pokrzywka
« dnia: Sierpień 10, 2018, 13:13:25 »
Iwa a może to od słońca lub preparatów od słońca/innych kosmetyków. Może chlor z basenu? . Daj jej zwykłe wapno duoalergo i poczekaj. Ja co roku mimo słusznego wieku mam całe lato drobna wysypkę na czole - potóweczki:)

12
Nasze "cukiereczki" / Odp: Wypalenie rodzica:(
« dnia: Sierpień 02, 2018, 14:57:26 »
Lua sto lat :)Ja też tego forum i nocnych chatów żałuję :((

13
Urzędy / Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
« dnia: Lipiec 10, 2018, 12:14:36 »
My już po komisji- Jerz dostał lekki na 2 lata :o miałam nadzieje że dadzą na dłużej i będzie święty spokój.ale w porównaniu z zeszłym rokiem to i tak progres:) więc nie narzekam:))

14
Pompy insulinowe / Odp: Kolejna pompka?
« dnia: Czerwiec 11, 2018, 10:32:14 »
My mamy nową 640G- wymiana poprzedniej w ramach gwarancji:(

15
Urzędy / Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
« dnia: Czerwiec 11, 2018, 10:30:29 »
My na komisji byliśmy rok temu i Jerz najpierw został uzdrowiony.. brak orzeczenia:)) a po odwołaniu do wojewódzkiej dostał na rok- dokładnie do dnia ukończenia 16 lat. 5 czerwca skończył 16 lat i własnie będę składać o następne orzeczenie. Tylko po naszych zeszłorocznych doświadczenia chcę aby w ogóle dostał :) a o umiarkowanych nawet nie myślę:)

Strony: [1] 2 3 ... 40