Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Ula74

Strony: [1] 2 3
1
Komunikaty / Odp: 13 lat forum 14 lat diabetici :D
« dnia: Grudzień 28, 2016, 23:32:35 »
Diabeticę znam od 7 lat :)
Była dla mnie wsparciem na początku drogi z cukrzycą :)
Dziękuję wszystkim dzięki,którym to Forum istnieje :)

2
Do tej pory też korzystałam z aplikacji Medtronic,ale wczoraj zainstalowałam sobie Vitascale i bardzo mi się podoba:-)
Czy Wasze dzieci korzystają z tego typu aplikacji?

3
Dziecko z cukrzycą w szkole i przedszkolu / Odp: Szkoła...
« dnia: Wrzesień 21, 2016, 13:20:04 »
Kilka miesięcy temu pisałam tu o moich obawach w związku z nową szkołą,gimnazjum Oli,jednak już po pierwszych kilku dniach okazało się ,że wszystko jest super,nauczyciele otwarci na współprace,dzieci(Ola chodzi do klasy tylko z jedną koleżanką z podstawówki,pozatym wszyscy nowi) bardzo fajnie przyjęły wiadomość o cukrzycy,pani wychowawczyni na godzinie wychowawczej przeprowadziła z klasą pogadankę o cukrzycy,pierwszy całodniowy wyjazd już zaliczony(z dobrym cukrem po powrocie :) .Miałyśmy trochę problem z cukrami w porannych godzinach szkolnych,diabetolog powiedziała,żebym na kilka godzin zwiększała bazę Oli i od dwóch tygodni unormowała się średnia na glukometrze 105 ,co mnie bardzo cieszy,bo w tym okresie dojrzewania tak trudno często o dobre poziomy.Hba1c z ostatniej wizyty 7,7,ale i tak się cieszymy,bo przed wakacjami 8,2.Także jesteśmy pełne optymizmu i dobrych myśli w tym nowym roku szkolnym :)

4
Hyde Park / Odp: Zakończenie roku szkolnego...
« dnia: Czerwiec 21, 2016, 11:01:38 »
Gratuluję wszystkim wspaniałych wyników i osiagnięć :)
Moja Ola też wzorowo kończy szóstą klasę,też jestem dumna,że tak świetnie sobie radzi,jest aktywna ,pełna energii , zapału do pracy i z optymizmem podchodzi do życia :) :) :)

5
Pompy insulinowe / Odp: stały monitoring
« dnia: Maj 24, 2016, 23:06:45 »
To nie jest tak ,że się ciągle patrzy na pompę;-)no może przy pierwszym założonym sensorze;-)
Alarmy,powiadomienia  sygnalizują co się dzieje z cukrem i można potem przeanalizować wiele czynników wpływających na jego wysokość.
Mnie sensory nie zamęczyły alarmami,ale i tak z nich nie korzystamy,tak jak wcześniej pisałam Ola nie chce dodatkowych wkłuć ,pozatym brzydkie ślady zostawały na skórze po ich zdjęciu.

6
Pompy insulinowe / Odp: stały monitoring
« dnia: Maj 24, 2016, 22:20:59 »
My miałyśmy sensory do pompy medtronic przez pewien czas,fajna sprawa widzieć na pompie poziom glikemii  ,bez tak dużej ilości kłucia paluszków,ale Ola nie chce nosić sensorów,przeszkadzają jej i mówi,że woli wielokrotne kłucie niż noszenie dodatkowego wkłucia.

7
Pompy insulinowe / Odp: Pompa i peny
« dnia: Maj 13, 2016, 14:20:31 »
A my używamy contour linka i jest ok.Wkłucia Ola woli metalowe,teflonowe się zaginały i nie lubiła ich zakładać.

8
Nasze "cukiereczki" / Odp: Bransoletka/Dokument
« dnia: Kwiecień 21, 2016, 10:06:48 »
Moja córka ma taką bransoletkę ,ale nosi ją w etui na glukometr.
Bardzo się cieszyła ,gdy ja zamawiałam,a teraz nie chce nosić.

9
Sposób na cukrzycę / Odp: Mam dość
« dnia: Kwiecień 21, 2016, 09:19:39 »
Również się cieszę,że są osoby,które potrafią zrozumieć ile może się "przewalić "przez głowe w takich sytuacjach.
Zawsze właśnie proszę Olę o sms,telefon,że wszystko jest ok.To tak niewiele,a dla mnie tak dużo znaczy.

10
Sposób na cukrzycę / Odp: Mam dość
« dnia: Kwiecień 21, 2016, 08:42:39 »
Każdy ma czasami dość,u nas to już prawie 7 lat cukrzycy.
Kiedyś mimo,że wszystko było nowe i trudne to jednak było mi łatwiej,były lepsze wyniki,teraz mimo,że się już tak nie denerwuję i wiem jak działać,to strasznie mnie ta cukrzyca wkurza,bo zabrała mojemu dziecku całą beztroskę dzieciństwa.
Kilka dni temu,po serii dobrych cukrów w dzień i w nocy,wyłączyłam budzik o 3 w nocy i od razu pech,wyrwało się w nocy wkłucie,Ola tego nie wyczuła,rano cukier 300,i jak tu się jednak nie zdenerwować?
Jednak nie ma odpoczynku od cukrzycy,nigdy niestety.

11
Dziecko z cukrzycą w szkole i przedszkolu / Odp: Szkoła...
« dnia: Kwiecień 14, 2016, 11:15:49 »
Dziękuję za podpowiedzi :)
Mania zazdroszczę tak wyluzowanego dziecka ;)
U Oli w podstawówce dzieciaki były oswojone z jej cukrzycą ,teraz wiele osób idzie do tego samego gimnazjum,mam nadzieje,że kilka osób trafi do tej samej klasy,zawszej raźniej,gdy się kogoś już dobrze zna.
Na razie chyba ja się tym wszystkim bardziej przejmuję niż moje dziecko.

12
Dziecko z cukrzycą w szkole i przedszkolu / Odp: Szkoła...
« dnia: Kwiecień 13, 2016, 12:51:53 »
Mam pytanie do rodziców trochę starszych dzieci :)Jak dzieci poradziły sobie z przejściem do gimnazjum,chodzi mi o sprawy związane z cukrzycą,czy otwarcie potrafiły o tym mówić,czy nie spotkaly się z jakąś nietolerancją wśród nowo poznanych rówiesników?W podstawówce wszystko jakoś gładko poszło z poinformowaniem wszystkich,teraz zastanawiam się jak to zrobić.

13
Dojrzewanie a cukrzyca / Odp: DOJRZEWANIE
« dnia: Kwiecień 13, 2016, 12:35:40 »
A bazy nie podnosicie wogóle?U Oli cukry bardzo wysokie się pojawiają przed miesiączką,tak ok 3 dni,jak przy chorobie .Podnosze i bazę i przeliczniki.U nas to dopiero początek można powiedzieć,bo Ola dostała pierwszą miesiączkę w styczniu tego roku.

14
Dojrzewanie a cukrzyca / Odp: DOJRZEWANIE
« dnia: Kwiecień 13, 2016, 11:59:41 »
Ja nie uważam,ze to jest brak zaufania.Uważam sprawdzanie wszystkiego za rutynę w tej chorobie.I tak mi pewnie na długo zostanie,poniewaz sama musze się z tym wszystkim uporac codziennie.Mam wrażenie,ze kiedyś mi było łatwiej,teraz ten okres dojrzewania jest taki trudny,odkąd pojawiła się u mojego dziecka miesiączka,tak się rozregulowuje wszystko,mimo zwiększania bazy w te dni,trudno nam zapanować nad cukrami.I czekam na moment,kiedy moje dziecko nie będzie ciężko wzdychać,ze znów musi zmierzyć cukier(nie wiem czy się doczekam;-)

15
Dojrzewanie a cukrzyca / Odp: DOJRZEWANIE
« dnia: Kwiecień 13, 2016, 10:37:29 »
Rano mierzę cukier,Ola dostaje kolorowe karteczki z ilością insuliny,którą ma podać na jedzonko w szkole.
Po szkole dzwonię zapytać,czy mierzyła cukier,niestety muszę jej o tym przypominać i to ja dzwonię przeważnie w ciągu dnia.
Ola ma tendencje do podawania mniejszej ilości insuliny,gdy nie ma mnie przy niej .Chociaz ostatnio poziomy w szkolnych godzinach sa zadawalające,bo tyle jej ciagle tłumaczę,że uwzględniam wiele czynników przy ustaleniu dawki na posiłki,które szykuję do szkoły.
Nie czuję się dziwnie przeglądając odczyty,dla nas to norma dnia codziennego,glukometr zawsze leży u niej na biurku.Ola wie,że codziennie wszystko sprawdzam i analizuję.

Strony: [1] 2 3