Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - pinczerka

Strony: [1] 2 3 ... 18
1
Sposób na cukrzycę / Odp: HbA1c
« dnia: Luty 14, 2017, 15:28:44 »
Kochani, dzisiaj odebralam wyniki i skacze ze szczęścia! Hba1c - 6,9!!!!! Czyli tak,jak chciałam - 6 z przodu!!!! Następne będą jeszcze lepsze!

2
Sposób na cukrzycę / Odp: wysokie cukry
« dnia: Grudzień 26, 2016, 23:11:44 »
Anita, co się działo? Jakie mieliście cukry? Biedna Kaja, musiały dorwać ją wyżyny na święta, wspieram :*
Ja swieta miałam 'na poziomie', choć kilka wyskokiw się zdarzyło.

3
Fundacje i stowarzyszenia / Odp: Fundacja dla osób dorosłych
« dnia: Grudzień 26, 2016, 23:08:29 »
Ja ze swej strony mogę polecić fundację 'sedeka' tam w ramach subkonta można założyć grupę OPP. sama jestem w tej fundacji i nic nie płacę, jest całkiem spoko:-)

4
Komunikaty / Odp: Daibetologia znika jako specjalizacja!
« dnia: Listopad 18, 2016, 23:59:41 »
Totalna załamka... :/
Nie wiem, co powiedzieć, brak słów...
wszystko nam, cukrzykom, zabierają... nawet dostęp do specjalistów! wwrrrrr... że jestem wkurzona to mało powiedziane...
czy da się z tym coś zrobić czy to już przesądzona sprawa?

5
Przy cukrzycy typu 1 trzy pomiary na dobę to mało.Ja np. staram się mierzyć co najmniej 8x dziennie. A ja mam pytanie:
1. Pisałaś, że nie maszpompy.Wnioskuję w takim razie,że jesteś na penach. Jakie insuliny obecnie przyjmujesz- jak często/ile jednostek/czy masz przeliczone jednostki na ww (np. czy wiesz, ile bierzesz jednostek insuliny na 1 ww na śniadanie/obiad/kolację)? Czy zmieniałaś coś w dawkach od czasu, kiedy rozpoczęły się te wahania z glikemią?
2. Napisałaś, że o godz. 12 miałaś cukier 114, a o godzinie 15.00 skok glikemii do 210 - mam pytanie, co działo się pomiędzy tymi pomiarami? Czy coś jadłaś w tym czasie? Jeśli tak, to ile podałaś insuliny? Czy był jakiś wysiłek?
3. Czy mierzysz się w nocy? Jak tak, to jaką masz wtedy glikemię? (Jeśli się nie mierzysz w nocy,to może warto, żebyś kilka nocek z rzędu poświęciła na mierzenie się, żeby zobaczyć, jak układają się cukry).
4.Zastanawia się mnie ta sprawa z kardiologiem - pisałaś, że kilkamiesięcy temu chorowałaś na ciężką postać grypy. Czy lekarz wiąże sprawę z dusznościami z tą grypą (chodzi mi o to, czy to nie są powikłania sercowe po grypie)? Opowiedz więcej o tej sytuacji z dusznościami i z wiozytami u kardiologa.
Tak naprawdę wszystko ma wpływ na cukry. Może od tego czasu, jak zauważyłaś zmiany w glikemii, to jednak też się coś zmieniło w Twoim życiu, comoże mieć wpływ na glikemię. Zastanów się na spokojnie, czy w Twoim życiu była jakaś zmiana,któramoże mieć wpływ na cukrzycę.
Pozdrówki :)

6
Sposób na cukrzycę / Odp: Mam dość
« dnia: Listopad 09, 2016, 17:15:30 »
Anitka,cieszę się,że tutaj napisałaś. :) Lepiej trafić nie mogłaś!
Ja też przytulam i pamiętam w modlitwie,bo dla mnie modlitwa to mega ważna część dnia i zawsze daje powera do działania.
Rozumiem, żemasz tego wszystkiego,co jest związane z cukrzycą, dość. Mnie też czasami dopada taka chandra, że nie chce mi się liczyć, ważyć,myśleć o każdym posiłku i każdym cukrze... fajnie sobie pozwolić na takie humory,jak ja sobie pozwalam na takie humory, ponarzekam, wyżalę się- to z reguły szybko mi przechodzi. :)
Ja akurat mam tak,że żadna pogoda na mnie nie działa. W sensie, żemój nastrój nie zależyod pogody. Cieszę się,kiedy świeci słońce, ale lubię też i deszcz, i śnieg, i wtedy, jak jest zimno. :) Ostatnio jak padał deszcz, to ubrałam się i poszłam biegać - rewelacyjne uczucie.

Wcześniej poruszaliście wątek opieki nad dzieckiem z cukrzycą.Ja jak zachorowałam,miałam 15 lat, więc w zasadzie szybko przejęłam zarządzanie nad cukrzycą w swoje ręce. Na początku mama przychodziła do mnie w nocy na mierzenie, ale szybko ja się nauczyłam sama wstawać, sama mierzyć, sama liczyć posiłki, sama zakładać wkłucia i robić to wszystko, co z pompą i w ogóle z cukrzycą jest związane. Ale pamiętam, żemoja mama wspaniale liczyła wszelkie wypieki i dzięki niej wiedziałam,ile jem, bo ja jak robiłam jakieś ciasta, to nigdy nie chciało mi się ich ważyć i liczyć, a moja mama robiłato wspaniale :) Na pocieszenie dodam, że jak dzieci Wasze wkroczą w etap studiowania, to właściwie Wasza opieka się kończy. ;) Ja wyjechałam z Kudowy do wrocka i wiele nocy spędziłam sama, sama się budząc, sama się mierząc, sama ogarniając w nocy zarówno cukry niskie i wysokie. Jakoś chyba moi rodzice nie przejmowali się tą moją cukrzycą. Ale dzięki temu jestem ekspertem od swojej choroby ;) Mimo wszystko - jedyne, czego nienawidzę w cukrzycy, to nocy.Każda noc mnie przeraża, każdej nocy się budzę,mierzęitp. Mam na szczęśćie z moją wspóllokatorką taki system, że ona rano do mnie zagląda i sprawdza - dosłownie, bez przesadzania - czy żyję. to daje mi względne poczucie bezpieczeństwa.

7
Urzędy / Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
« dnia: Październik 27, 2016, 00:12:26 »
Dokładnie, przy lekkim nie ma dodatku 153 zł... dlatego ja tak zawsze walczyłam o stopień umiarkowany, ale nie dało rady ... :/
Natomiast jeśli chodzi o inne zniżki - ja mam teraz lekki stopień, ale jeszcze studiuję, więc np. mam darmowe przejazdy MPK we Wrocku :) oszczędzam na tym ok. 300 zł rocznie. Darmowe dojazdy można mieć przy lekkim stopniu, ale dodatkowo np. trzeba się uczyć (legitymacja szkolna) albo studiować (leg.studencka). Mimo wszystko lubię bardzo to udogodnienie,bo ja po wrocku jeżdżę jak szalona miejską komunikacją :D

8
Sposób na cukrzycę / Odp: niskie cukry...
« dnia: Październik 12, 2016, 17:03:05 »
. u nas ostatnio w nocy z łóżka spadł ... pies ;)
Uwielbiam Cię czytać! Padłam ze śmiechu!
Anitko, współczuję,bo pewnie stres był ogromny... Twój post przypomniał mi,że jednak cukrzyca to taka choroba 'od dnia do dnia',w sensie,że codziennie trzeba zaczynać od nowa i codziennie może nas coś zaskoczyć...
ja np.jak jestem we wrocku (mieszkam całe szczęście z koleżanką,która rano domnie zagląda i sprawdza, 'czy żyję'), to codziennie budzę się w nocy, nawet po kilka razy. czy mam dobry cukier przed snem czy niedobry,to i tak się budzę. to jest strasznie męczące na dłuższą metę, ale przynajmniej są zachowane pozory jakiejś kontroli wnocy, czyli wtedy, kiedy ma się niestety najmniejsząkontrolę nad swoim cukrem, swoim ciałem i w ogóle...
ale zgadzam się również z manią - kiedyś nie było glukometrów domowych i ludzie sobie radzili. teraz przy tych wszystkich cudach techniki tomożna powiedzieć, że diabetycy żyją jak pączki wmaśle w porównanie do tej prehistorii sprzedkilkudziesięci lat :D

9
Fundacje i stowarzyszenia / Odp: 1% podatku dla stowarzyszenia
« dnia: Październik 12, 2016, 16:56:24 »
Ja już dostałam wszystkie dokumenty i papiery do wypełnienia :) teraz tylko wypełnić,wysłać i czekać, aż wszystko zaakceptują i dostanę swoje subkonto! :) Radość jest:)
Powiedzcie mi, ile czekaliście na utworzenie subkonta od czasu dostarczenia wszystkich papierów?
Wiem, że to kwestia indywidualna, ale powiedzcie mi (jeśli chcecie i możecie) proszę, ile mniej więcej da radę uzbierać pieniędzy przez takie subkonto?
buziaki!

10
Komunikaty / Odp: Forum czy Facebook ?
« dnia: Październik 12, 2016, 16:54:02 »
Faktycznie, jak tak się zastanowiłam,to założenie grupy na fb może dobić forum... druga sprawa - nie każdy posiada fb i nie każdy chce zakładać tam konto (i słusznie!).
Czyli bierzemy się za rozkręcanie tego,co tutaj jest :))

11
Komunikaty / Odp: Forum czy Facebook ?
« dnia: Październik 10, 2016, 18:51:04 »
Jestem za! To dobry pomysł:)

12
Fundacje i stowarzyszenia / Odp: 1% podatku dla stowarzyszenia
« dnia: Październik 08, 2016, 21:46:56 »
Pisałam do tej fundacji, o której mi mówiłaś i do drugiej - fundacji sedeka. COś mnie dzisiaj tknęło, żeby sprawdzić spam - i okazało się, że tkwi tam sobie jakby nigdy nic wiadomość od fundacji sedeka! >:( >:(już dwa dni siedzi w skrzynce,a ja czekam i doczekać się nie mogę. Dobrze, że sprawdziłam ten spam ^^
Zaproponowano mi założenie grupy OPP - jak na początek,to dobrze. Zabieram się do wypełniania formularza zgłoszeniowego, bo oferta brzmi całkiem fajnie i pozytywnie:)
Ktośmiał doświadczenia w związku z zakładaniem grupy OPP(takiego jakby subkonta) w fundacji Sedeka?

13
Urzędy / Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
« dnia: Październik 08, 2016, 21:43:50 »
Ojej, Anulka, ale to przykra wiadomość... :(
ja też miałam przygody z odwoływaniem się co do st. niepełnospr. - bezskutecznie... na razie pogodziłam się z tym, że mam lekki stopień. Może trzeba będzie nie mieć rąk, nóg, być ślepym, dializowanym itp.,żeby w końcu zrozumieli, że jednak każdy cukrzyk powinien mieć od ręki stopień umiarkowany, i to jeszcze na długo przed powikłaniami >:( >:( >:( >:(... wrrr

14
Fundacje i stowarzyszenia / Odp: 1% podatku dla stowarzyszenia
« dnia: Październik 05, 2016, 16:09:56 »
Dziękuję Anitko! :*
Już napisałam, czekam na odp :)

15
Fundacje i stowarzyszenia / Odp: 1% podatku dla stowarzyszenia
« dnia: Październik 05, 2016, 00:08:32 »
Właśnie dostałam odpowiedź,że sama pompa Minimed 640 g nie jest refundowana, ale wkłucia są! Radość  :) :) :)

Strony: [1] 2 3 ... 18