Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - iwa2

Strony: [1] 2 3 ... 6
1
Cukrzyca a inne choroby / Odp: przewlekła pokrzywka
« dnia: Listopad 05, 2018, 18:40:57 »
Z badania wyszły larwy glisdy ludzkiej >:(. Lekarz powiedział,że po trzech dawkach silnych leków już to dziadostwo wytruli. Brała także sterydy, a pokrzywka nadal występuje , ale sporadycznie i obrzęki też. Przyczyną może być także tarczyca, ale ma w normie .Lekarze rozkładają ręce i odsyłają nas od jednego do drugiego. Najważniejsze ,że jest naprawdę dużo lepiej niż było, wiec może nadejdzie taki dzień ,że wszystko będzie dobrze. :)

2
Cukrzyca a inne choroby / Odp: przewlekła pokrzywka
« dnia: Wrzesień 16, 2018, 18:21:35 »
Kasia już jest w domu , ale w dalszym ciągu nie wiemy co jej jest. Znaleziono u niej jaja jakiegoś robaka , ale także test z surowicą autologiczną wyszedł dodatni, więc zrobiono jeszcze jakieś badania, wyniki w przyszłym tygodniu. Na "robaka" dostała już leki i  zastosowano na pokrzywkę leki sterydowe więc poziomy cukru szaleją. Pokrzywka na razie się zmniejszyła, ale zobaczymy na jak długo i czy zniknie całkiem. Lekarz powiedział ,że ten test na surowicę jest ważny , ale trzeba sprawdzić czy nie wyszły zakłamania przez leki na tarczycę. Mam nadzieję ,że będzie dobrze. Dziwi mnie to ,że badanie na pasożyty robiła trzy razy wcześniej i nic nie wyszło, a teraz tak.

3
Cukrzyca a inne choroby / Odp: przewlekła pokrzywka
« dnia: Wrzesień 09, 2018, 10:38:23 »
Kasia idzie na studia do Jeleniej Góry , marzył jej się Kraków , ale ze względu na jej choroby odpuściła sobie, a do Wrocławia się nie dostała. Licencjat zrobi w Jeleniej Górze "filologia angielska w biznesie '', a potem jak będzie dobrze to amerykanistyka w Krakowie. Teraz czekamy z nadzieją do poniedziałku moze wreszcie się dowiemy co jej dolega.

4
Cukrzyca a inne choroby / Odp: przewlekła pokrzywka
« dnia: Wrzesień 04, 2018, 17:07:38 »
W dalszym ciągu nic nie wiemy. Nasz diabetolog powiedział ,że wyniki są dobre , skoczyło jej tylko FT3( choruje na chorobę grey-basedowa) i kazał znowu podawać Thyrozol . Od poniedziałku idzie do szpitala na oddział alergologii i będą szukać przyczyny pokrzywki. Ja jestem załamana i Kasia też, od października zaczyna studia i wyjeżdża  :( :( :( .


5
Cukrzyca a inne choroby / Odp: przewlekła pokrzywka
« dnia: Sierpień 17, 2018, 18:16:33 »
Dzięki Mania . W poniedziałek jeszcze mamy wizytę u arelgologa, zobaczymy co powie. :(

6
Cukrzyca a inne choroby / Odp: przewlekła pokrzywka
« dnia: Sierpień 14, 2018, 19:11:42 »
Też podejrzewałam wodę. Przez pewien czas myła się filtrowaną i przegotowaną wodą i nic to nie dało.Kilka  dni było lepiej , mniejsza pokrzywka w dzień i spokojne noce, aż do dzisiaj o 3 w nocy nagły wzrost poziomu cukru i mocna pokrzywka. Więc , już nie wiem czy to od NR bo jest dalej na insulinie Apidra i Levemir.W dzień pokrzywka zbledła i nowa nie wystąpiła, ciekawe co będzie w nocy? Nasz diabetolog też nie widział jeszcze takiej reakcji na NR i jest zdziwiony.W czwartek zrobili jej różne badania imunologiczne w klinice , ale wyniki będę znała dobiero pod koniec miesiąca jak wróci z urlopu nasz lekarz. Przez telefon nikt mi ich nie poda , a i tak musi je zinterpretować nasz lekarz.

7
Cukrzyca a inne choroby / Odp: przewlekła pokrzywka
« dnia: Sierpień 11, 2018, 22:23:53 »
Wszystkie leki i kosmetyki mamy odstawione. Od słońca jest inna wysypka i ją wysypuje nawet jak siedzi w domu .Odstawialiśmy na klika dni po kolei : owoce, pieczywo mleko i pokrzywka dalej występowała.Od 8 lat moja córka była na NovoRapidzie  i nic się nie działo, aż do teraz.  Próbowałyśmy przejść na Humalog , ale było gorzej doszło do obrzeków na twarzy. Obecnie  jest na penach  Lewemir i  Apidra i jest trochę lepiej, ale wysypka dalej występuje. Byłyśmy u dermatologa i arelgologa i żadne leki nie pomagają. Mamy jeszcze do przetestowania nową insulinę Fiasp ale zobaczymy jak będzie dalej na Apidrze.

8
Cukrzyca a inne choroby / przewlekła pokrzywka
« dnia: Sierpień 04, 2018, 19:33:02 »
Od kwietnia moja córką ma przewlekłą pokrzywkę. Byłyśmy u arelgologa i dermatologa i nie wiedzą z jakiego powodu,żadne leki jej nie pomagają. Pokrzywka występuje na całych nogach, rękach , czasem na tułowiu i na twarzy. Próbowałyśmy odstawić owoce, pieczywo, nabiał , ale nic nie pomaga. Pomyślałam, że może dostała uczulenia na insulinę? W pompie ma Novo Rapid. Czy może ktoś miał podobną sytuację ?

9
Pompy insulinowe / Odp: Kolejna pompka?
« dnia: Kwiecień 11, 2018, 18:03:37 »
Misioza , jak Kasia kończyła 18 lat , skierowano nas do lekarza na ul. Pasteura , który prowadzi jej cukrzycę i tarczycę. Nam to odpowiada , tylko szkoda ,że nie możemy się starać o pompę.

10
Pompy insulinowe / Odp: Kolejna pompka?
« dnia: Marzec 05, 2018, 17:12:13 »
Nas z uwagi na tarczycę skierowali na ul.Pasteura , a nie na ul. Dobrzyńską. Mogła zapisac się do obu przychodni , ale mieszkamy poza Wrocławiem i częściej musiałaby przyjeżdżać do Wrocławia, a w tym roku matura. Zobaczymy gdzie pójdzie na studia, może zmieni przychodnię.

11
Pompy insulinowe / Odp: Kolejna pompka?
« dnia: Marzec 02, 2018, 20:15:00 »
Mojej Kasi przydałaby się nowa pompa , ale teraz leczy się w przychodni dla dorosłych ,a ta  nie ma podpisanej umowy z NFZ o przydział pomp.

12
Sposób na cukrzycę / Odp: HbA1c
« dnia: Styczeń 24, 2018, 20:17:46 »
Nasza ostatnia 6,1 , myślałam że będzie gorzej   ;D


13
Nasze "cukiereczki" / Odp: Świąteczne wpadki
« dnia: Grudzień 30, 2017, 18:20:51 »
U nas też było różnie , ale raczej  było dobrze  :)

14
Sposób na cukrzycę / Odp: Prawo jazdy i cukrzyca
« dnia: Marzec 09, 2017, 17:44:17 »
Moja Kasia miała opinie diabetologa ,że cukrzyca wyrównana , dobrze prowadzona , a lekarz orzecznik dał  na 5 lat .

15
Sposób na cukrzycę / Odp: Badania kontrolne cd
« dnia: Marzec 02, 2017, 18:23:52 »
Mojej Kasi od roku robili badania na Hashimoto , miała złe wyniki ,ale leków nie podawali bo czekali na objawy, a teraz jest masakra nadczynność tarczycy, brak siły , wysokie ciśnienie i wysokie tętno. Nasz lekarz powiedział,że to się unormuje, ale kiedy?

Strony: [1] 2 3 ... 6