Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - adam

Strony: [1]
1
Urzędy / Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
« dnia: Czerwiec 11, 2018, 22:19:49 »
Te uzdrowienia w komisjach to rzeczywiście cuda jakieś. A jak Mia dostawaliście umiarkowany, to tylko z powodu cukrzycy ? Bo jak słyszałem i tez tu na forum, to  w komisjach papier papierem ma poganiać inny papier i wtedy to oni maja co czytać i dają więcej... No i czy komisja wojewódzka szybko działa czy trzeba będzie długo czekać aż się zbierze, a potem podejmie decyzję? I czy jest opcja- stopień lekki i konieczny opiekun  czy jak lekki to bez opiekuna ? Bo zasiłek pielęgnacyjny to dopiero od umiarkowanego? 

2
Urzędy / Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
« dnia: Czerwiec 10, 2018, 22:52:04 »
Witam wszytskich, aktualnie jesteśmy z corą po komisji = pierwszej po ukonczeniu 16 lat, decyzja- lekki stopien niepełnosprawności do 2022, w zasadzie poza cukrzycą brak innych chorób, aktualne badania w każdym razie nic nie wykazują. Natomiast sama cukrzyca jest chwiejna, nasza diabetolog to opisała we wniosku, podając,ze wymaga opieki i pomocy, Hb1Ac - 8-9, w opinii psychologa z PPP z 2015 dziecko wymaga kontroli, cukrzyca od 11 lat. I mam pytanie czy w takim przypadku jest sens się odwoływać od orzeczenia lekkiego, czy jest szansa na umiarkowany, kiedy komisje przyznają ten stopień. Bo powiem, że komisja to dość stresujące doświadczenie, jak nie wiadomo kto coś pisze, pyta, a potem Cię oceniają, jakby znali wszystko od podszewki. Prosze o pomoc, bo nie wiemy co robić.   

Strony: [1]