Forum Diabetica

Dieta => Ogólnie o diecie => Wątek zaczęty przez: Aga w Grudzień 20, 2004, 23:46:21

Tytuł: Zdrowe od¿ywianie
Wiadomość wysłana przez: Aga w Grudzień 20, 2004, 23:46:21
S³uchajcie zwracam siê do Was z zapytaniem jak to jest w diecie waszych pociech i waszych z WW wêglowodanowymi, bia³kowymi i t³uszczowymi. Czy zachwujecie proporcjê w posi³kach 50% wêglowodanów, 20%bia³ek i 30% t³uszczów? Ca³y czas borykam siê u Weroniki z wysokim cukrem  ( 2 h) po ¶niadaniu. Dietetyczka powiedzia³a mi ¿e ¶niadanie nie mo¿e sk³adaæ siê tylko z wêglowodanów i trzeba urozmaicaæ. Zesz³am wiêc z ulubionych p³atków i mleka sojowego (nietolerancja laktozy) i zaczê³a wcinaæ bu³eczki i chlebek z serem wedlin± i... cukry ros³y do 200 po czym spada³y przed obiadem do 80. Dwa dni temu zrobi³am eksperyment mleko sojowe p³atki i ciasto dro¿d¿owe (kupne liczone na oko) bez mas³a suche i ...szok 2 h po 103 a przed obiadem 90. My¶la³am ¿e to przypadek ale na drugi dzieñ powtórzy³am to samo i efekt ten sam wiêc juz nic z tego nie rozumiem. A jak jest u Was? A jest na novorapidzie.
Tytuł: Zdrowe od¿ywianie
Wiadomość wysłana przez: Misioza w Grudzień 20, 2004, 23:56:01
Ja zaobserwowa³am u Tysi,ze jak wprowadzam cos nowego do jedzenia,to poziomy s± wzorowe.Wystarczy,ze minie kilka dni i bywa ró¿nie...
Tytuł: Zdrowe od¿ywianie
Wiadomość wysłana przez: monia w Grudzień 21, 2004, 11:29:11
Mieli¶my to samo, ¿e po ¶niadaniu cukry strasznie ros³y, w naszym przypadku pani doktór zwiêkszy³a bolus w pompie (te¿ jeste¶my na novorapidzie) i w tej chwili nie ma problemu z p³atkami i mlekiem, cukry s± okej.
Tytuł: Zdrowe od¿ywianie
Wiadomość wysłana przez: Aga w Grudzień 21, 2004, 18:47:24
Tak ale jak zwiêksze ilo¶æ podawanej insuliny my jeste¶my na penach
 to potem przed obiadem bêdzie hipo bo juz teraz ma w granicach 80-100
Tytuł: Zdrowe od¿ywianie
Wiadomość wysłana przez: Ela w Styczeń 01, 2005, 20:55:03
Aga ja mam ten sam problem.ca³y dzieñ jest wzorowy oprucz pory po ¶niadaniu. Je¿eli nie dam drugiego ¶niadania to ok.12 jest 60-70. Je¿eli zwiêkszam insulinê to spada znowu przed obiadem. Moja pani  doktor zaleca³a przesun±æ drugie ¶niadanie lub nawet rozbiæ je na dwie czê¶ci, ale d±¿yæ do stabilizacji cukru po ¶niadaniu. Na razie przez kilka dni nic ciê niew zmienia. Jutro zwiêkszê rann± i zobaczê.Pozdrawiam Ela.
Tytuł: Odp: Zdrowe od¿ywianie
Wiadomość wysłana przez: MarzenkaH w Lipiec 19, 2017, 16:05:06
A myślałaś może żeby wykonać dziecku badanie i dobrać dietę zgodną z jego DNA? Jest to najbardziej zdrowa i skuteczna forma odżywiania się. Dostarcza odpowiednich składników odżywczych organizmowi według indywidualnych potrzeb. Dodatkowo wykrywane są podczas tego badania również nietolerancje zależne od podłoża genetycznego. Od niedawna takie badania można wykonać w Polsce na  http://genodiagdieta.pl/ (http://genodiagdieta.pl/). Wynik pokazuje czarno na białym co jest dobre dla Twojego organizmu a co nie. DNA nie kłamie :)
Tytuł: Odp: Zdrowe od¿ywianie
Wiadomość wysłana przez: Qrczak w Styczeń 29, 2018, 16:17:26
Teraz temat zdrowego odżywiania jest na czasie. Choć większość nie ma o nim jakiegokolwiek pojęcia.
Tytuł: Odp: Zdrowe od¿ywianie
Wiadomość wysłana przez: mama-kasia w Maj 26, 2020, 12:12:55
Zdrowe odżywianie jest dla nie bardzo ważne, chociaż dopiero uczę się właściwego podejścia do jedzenia. Jeszcze chyba nie do końca umiem sobie układać posiłki, bo czasami między nimi mam ochotę jeszcze na coś do jedzenia. Ale wtedy raczej staram się wybierać jakieś niskokaloryczne przekąski (jak np. te https://www.kaufland.pl/konkursy-akcje/cokolwiek-sie-zdarzy/przekaska.html (https://www.kaufland.pl/konkursy-akcje/cokolwiek-sie-zdarzy/przekaska.html)), bo przynajmniej mam wtedy większą pewność, że będzie to dobre dla mojego zdrowia i dla mojej wago :)