Forum Diabetica

Ogólne => Urzędy => Wątek zaczęty przez: kwiatek w Maj 23, 2016, 11:52:01

Tytuł: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: kwiatek w Maj 23, 2016, 11:52:01
Dzień dobry.
Przed awarią w tym dziale była kopalnia wiedzy o orzeczeniach. Liczyłem, że przed batalią jaką przyjdzie mi stoczyć już w lipcu lub sierpniu uzbroję się w wiedzę przede wszystkim z Waszych doświadczeń. A tu klops. Trudno. Chciałbym Was zapytać o odwołanie od pierwszej decyzji jaką wydaje Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności, jeżeli ten nie przyzna punktów 7 i 8. A mamy na to duuużą szansę, bo moja córka jest już u progu dorosłości i samodzielności - kończy 9 lat!  (dlatego forma - córka, a nie córeczka czy cukiereczek)  Czy odwołanie kieruje się od razu do Wojewódzkiego Zespołu.., czy wcześniej wnioskuje się o ponowne rozpatrzenie wniosku w Powiatowym Zespole.., ale przez inny skład orzekający? Pamiętam, że były o tym jakieś informacje, ale szczegółów nie pamiętam. Z góry dziękuję za każdego posta.
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Kasiach w Maj 23, 2016, 12:51:03
Ja miałam komisję w styczniu i dostałam wszystkie punkty na 2 lata. Co prawda z zapowiedzią, że to po raz ostatni. A moja Kornelka też ma 9 lat.
 
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Mia w Maj 23, 2016, 18:36:49
Odwołanie pisze się do Wojewódzkiego Zespołu, ale za pośrednictwem Powiatowego. Nie chcę martwić, jednak w większości przypadków Wojewódzki Zespół podtrzymuje opinię Powiatowego. Jeśli tak się stanie, zostaje wniosek do Sądu Pracy i przekonanie biegłego sądowego.
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: anna6830 w Wrzesień 14, 2016, 10:51:05
Witam .Jestem tu ,czytam  Wasze posty i zastanawiam się jakie szanse ma moja 11 letnia corka by otrzymac w listopadzie wszystkie punkty.Prosze o posta czy jest ktos komu zabrano swiadczenia  w 2016 roku.Ktos kto pobiera  500 plus i  otrzymuje na dzieci,dziecko swiadczenie  za opieke.Tak sie składa ,ze moja słodycz .ma cukrzyce  od dwoch lat i w tym roku wykryto celiakie.Dochodza do mnie rozne wieśći .Jedną z nich jest to ,ze dali 500 a zabieraja swiadczenie .Trudno mi to zrozumiec.Wiki jest bardzo upartym dzieckiem.Są dni gdzie cuker jest ok ,ale noc często nie przespanaOkres buntu i dojrzewanie...
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Misioza w Wrzesień 19, 2016, 14:15:06
Nam zabrano gdy córka miała 12 lat.A ma cukrzycę,celiakię i niedoczynność tarczycy.Skończyliśmy w sądzie i wygraliśmy,ale droga do zwycięstwa była długa.Nie rezygnuj tylko walcz.
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: anna6830 w Wrzesień 19, 2016, 17:58:15
Pewnie, że się nie dam. Nie ukrywam, że mam wszystkiego dość. Ciagle pod gorę. Nie mam czasu na nic. Moje życie się przestało liczyć tylko w kółko jeżdżenie po lekarzach. Takie jest życie dla cukrzykow i dla nas rodzicow.Dziekuje za posta.Napisz mi prosze o co pytali  w sadzie...Czym się bronić.pozdrawiam
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: anna6830 w Wrzesień 19, 2016, 18:03:40
Jeszcze jedno ile lat choruje Twoja corka.Bo moja 2 lata na cukrzyce . Celiakia kwiecień tego rokuW tym roku juz była dwa razy w szpitalu.
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Misioza w Wrzesień 29, 2016, 09:38:11
Mamy po odwołaniu do wojewódzkiej stopień umiarkowany !
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: anitapa w Wrzesień 29, 2016, 16:55:37
brawo
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Anula5 w Październik 07, 2016, 21:59:13
Mamy po odwołaniu do wojewódzkiej stopień umiarkowany !
Misioza, super! Mi niestety się nie udało, a też się odwoływałam. Dodam, że oprócz cukrzycy mam strasznie zepsuty wzrok i zmiany na siatkówce...właśnie od cukrzycy. Ale co tam ;) Lekki podtrzymany. W sądzie i tak bym nigdy nie wygrała, więc dałam sobie spokój ;) Masakra co się teraz dzieje... Wszystko zabierają :(
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: pinczerka w Październik 08, 2016, 21:43:50
Ojej, Anulka, ale to przykra wiadomość... :(
ja też miałam przygody z odwoływaniem się co do st. niepełnospr. - bezskutecznie... na razie pogodziłam się z tym, że mam lekki stopień. Może trzeba będzie nie mieć rąk, nóg, być ślepym, dializowanym itp.,żeby w końcu zrozumieli, że jednak każdy cukrzyk powinien mieć od ręki stopień umiarkowany, i to jeszcze na długo przed powikłaniami >:( >:( >:( >:(... wrrr
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: acia_05091987@o w Październik 26, 2016, 13:06:46
My mamy orzeczenie do końca października, w tej chwili oczekujemy na informację kiedy mamy komisję. Przez wszystkie lata choroby Bartosza a to już prawie 14 dostawaliśmy wszystkie potrzebne punkty, raz musieliśmy się odwoływać. Chciałabym bardzo dostać jeszcze na ten ostatni rok, ale czy sie uda, zobaczymy.
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Misioza w Październik 26, 2016, 13:38:26
Najprawdopodobniej ustalą Wam termin na początku listopada. Jakby co (czego nie życzę oczywiście) odwołujcie się.
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: mania w Październik 26, 2016, 13:40:44
A z czym się różni umiarkowany od lekkiego?. Czy przy lekkim nadal jest zniżka na dojazdy, basen itd? Zabierają ten dodatek 153pln?
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: anna6830 w Październik 26, 2016, 16:33:45
Witajcie .Ja tez mam w listopadzie komisje i zastanawiam sie dlaczego jedni mają wszystkie punkty ,a innym nie dają.Czy cukrzyce kazdy ma inną bo chyba nie.Ja już na pierwszym podejsciu  miałam odwołanie .Ostatnie rok temu zapytano mnie'  cytuje słowa lekarza.Ona tak zawsze wyglądała.Miałam juz cos powiedziec,ale ugryzłam sie w język.Patrzac na moją córke myslał ze ma 16 lat a miała  tylko skonczone 10.Przyznał na rok.To teraz przy wzroscie 168.odrazu odrzuca.Doszłam do wnoisku ,ze lekarze nie czytaja dokumentow.I odpowiedzcie mi prosze jak mam bronic sie   Wiki wygląda jak kobieta.Tylko ,ze rozum 11 latki.
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: anitapa w Październik 26, 2016, 17:49:08
mania... przy lekkim nie ma zasiłku pielęgnacyjnego tzn 153 zł....jak z ulgami tego nie wiem...
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: pinczerka w Październik 27, 2016, 00:12:26
Dokładnie, przy lekkim nie ma dodatku 153 zł... dlatego ja tak zawsze walczyłam o stopień umiarkowany, ale nie dało rady ... :/
Natomiast jeśli chodzi o inne zniżki - ja mam teraz lekki stopień, ale jeszcze studiuję, więc np. mam darmowe przejazdy MPK we Wrocku :) oszczędzam na tym ok. 300 zł rocznie. Darmowe dojazdy można mieć przy lekkim stopniu, ale dodatkowo np. trzeba się uczyć (legitymacja szkolna) albo studiować (leg.studencka). Mimo wszystko lubię bardzo to udogodnienie,bo ja po wrocku jeżdżę jak szalona miejską komunikacją :D
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: mania w Październik 27, 2016, 07:17:25
To jeszcze jedno pytanie a "stopnie" przyznają po 16 roku? bo przed nami komisja, Jerz w czerwcu skończył 14 lat.
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Kasiach w Październik 27, 2016, 07:25:19
My już dwa razy miałyśmy komisję. I dwa razy dostałyśmy wszystkie punkty. Pierwszy raz w wieku 5 lat, a drugi w wieku lat 9. Dostałyśmy teraz na 2 lata, z zapowiedzią, że wszystkie punkty to po raz ostatni. U nas w mieście w komisji orzeka lekarz pediatra-nefrolog, który wie jaką chorobą jest cukrzyca. A z tego co słyszę od Was wielu orzekających w komisji lekarzy o cukrzycy nie wie nic!
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: lestek27 w Październik 27, 2016, 08:15:34
Powiedzcie czy na tą komisję dostaje się wezwanie czy samemu trzeba złożyć ponowny wniosek?
O ile się nie mylę to w lutym przyszłego roku czeka nas po raz drugi komisja i nie wiem czy mam sam zacząć coś działać czy po prostu dostajemy wezwanie na konkretny dzień i po sprawie?
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: mania w Październik 27, 2016, 09:02:39
Lestek W Polsce jesteś :) tu nikt za Ciebie/dla Ciebie nic nie zrobi. Musisz zrobić ksero dokumentacji
z potwierdzeniem zgodności z oryginałem, wypełnić ten sam wniosek co rok temu+ zaświadczenie od lekarza (dokładnie tak samo jak poprzednio). I robisz to miesiąc przed ukończeniem ważności poprzedniego orzeczenia. I czekasz na wezwanie na komisję.
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: mania w Październik 27, 2016, 10:37:43
Anna Twoja córka wygląda na starszą a mój Jerz to chyba na "upośledzonego" (przepraszam nie chce tu nikogo urazić). Przed wejściem do Pani orzecznik (która nie ma  pojęcia o cukrzycy, ale za to 20 lat temu na naukach kościelnych uczyła mnie jak korzystać z kalendarzyka- i chyba nie dość skutecznie bo mam 3 dzieci - sorry za dygresję ale nie cierpię tej kobiety:) obowiązkowa jest wizyta u Pani psycholog. I pani psycholog pyta czy Jerz (12 lat) jest samodzielny- wiec ja że nie do końca bo nie zmienia wkłuć... nie mierzy się w nocy..nie do końca potrafi "manewrować' dawkami... a Pani psycholog mówi- nie o to pytam.. pytam czy sam potrafi się ubrać :) :) :)zjeść, korzysta z toalety :) :) :).tu ja dostałam głupawki i poprosiłam Jerza aby odpowiedział... jeśli potrafi :) :) :)A Pani dr pytała ile waży i mierzy :o :o i .. koniec komisji.
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Kasiach w Październik 27, 2016, 14:23:34
I Lestek pamiętaj, że jeżeli dziecko nie leżało w szpitalu - poza tym pobytem przy rozpoznaniu cukrzycy - to też trzeba dołączyć ten pierwszy wypis ze szpitala. Przed drugą komisją moja Nelka nie leżała w szpitalu, więc myślałam, że nie mam nowych dokumentów to nic nie daję. A tu niespodzianka trzeba dać wszystkie "stare" papiery.
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: mania w Październik 27, 2016, 14:56:44
Kasiach u nas nie trzeba:) chcą dokumenty z ostatniego roku - maksymalnie 2 do tyłu. U nas jest taki schemat ksero z wizyt z poradni - wizyty; marzec, czerwiec, wrzesień,  grudzień + 1 wypis ze szpitala - z badań kontrolnych które robimy co roku + koniecznie ksero poprzedniego orzeczenia (dołączone do wysyłanych do ZUS dokumentów). Zresztą w tym wypisie za każdym razem jest informacja pacjent leczony od 2005 roku .
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: anitapa w Październik 27, 2016, 15:14:19
mania... do 16 roku życia mamy te papiery co do tej pory, a od 16 dostaje się stopnie....
ja na komisje zabieram tylko aktualne papiery od lekarza, ewentualnie ostatni wypis ze szpitala i tyle... podobnie jak TY , mania, stwierdziłam na ostatniej komisji, ze mimo, że córka ma 12 lat i jest samodzielna w wielu czynnościach , to nie zmieni sama wkłucia, nie poda samej sobie glukagonu, nie zmierzy sobie cukru w nocy- bo zwyczajnie śpi twardym snem...i dostała orzeczenie na 4 lata z punktami na tak :)
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Kasiach w Październik 28, 2016, 07:09:32
O widzisz Mania co kraj to obyczaj :) u nas nie trzeba nic z wizyt w poradni
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: mania w Październik 28, 2016, 07:36:25
Widzisz Kasiach, Pani dr która u nas ma chyba dożywocie na 'stołku" orzecznika chce duuuuzo dokumentów. jak na poprzedniej komisji zapytała czy Jurek był 1 raz w szpitalu a był 2 po podpinaliśmy sensor to zażyczyła sobie tego drugiego wypisu. Więc tłumacze że on nic nie wnosi a ona ze złożyłam niekompletna dokumentację a ma 2h na dostarczenie oryginału... i mnie wywaliła z gabinetu. Na szczęście miałam go w domu wiec wpadłam po kilku minutach dosłownie rzuciłam to jej na biurko i powiedział że mam nadzieje że teraz jest już w stanie stwierdzić że Jerz ma cukrzycę. Mi na punktach nie zależy.. chciałam tylko przedłużyć orzeczenie.. a to chyba powinno iść z automatu. W tym roku wysłałam dokumenty we wrześniu bo mi się pomyliło że mamy orzeczenie do października a mamy do listopada. I w tym tygodniu dostałam polecony z inf. ze mam uzupełnić dokumentację o wizyty po 26.6 ...bo w wysłanej dokumentacji na czerwcu kończyła się karta z poradni.. a ja byłam jeszcze we wrześniu, ale już po tym jak im wysłałam dokumenty. Więc wysłałam wczoraj polecony do Warszawy z prośbą  o przygotowanie wypisu z 1 wizyty... istny dom wariatów.. a jak bym nie miała tej wizyty to Jerzowi orzeczenie się nie należy ???/
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Kasiach w Październik 28, 2016, 13:00:36
Jak to trudno zgadnąć co orzecznik będzie potrzebował. Ja jak składałam po raz drugi to zaniosłam tylko zaświadczenie od diabetologa. I kazali mi donieść ten pierwszy wypis. Myślałam, że mają wszystko w aktach, ale gdzie tam. Biurokracja i tyle. 
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: anna6830 w Listopad 04, 2016, 14:12:07
Czesc wszystkim.Własnie przygotowuje sie do komisji.Co mowic by ich przekonac ,ze Wiki musi miec opiekę..
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: anitapa w Listopad 04, 2016, 20:16:05
ja rok temu sama zaczęłam, ze bardzo zależy mi na punkcie 7 i 8 ponieważ córka mimo samodzielności : nie odczuwa niskich cukrów, nie poda sobie glukagonu w przypadku skrajnej hipoglikemii, panicznie boi się robić samodzielnie wkłuć i dlatego wkłucia zmieniam ja, ma kłopoty z wyliczeniem wymienników białkowo-tłuszczowych, nie mierzy poziomu cukru w nocy-bo po prostu śpi twardym snem
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: anna6830 w Listopad 06, 2016, 16:18:03
Anito bardzo dziekuje.Trudno powiedziec czym oni sie kierują.Prawda jest taka ,ze te dzieciaki nie są wstanie same podołać wszystkiemu.Zastanawiam sie także  ,dlaczego jednym przyznają na rok,a innym od razu na kilka lat.Nie zrozum mnie prosze żle .Ja co roku borykam sie z komisją i mam zwyczajnie dosć tego poniżania.Tu gdzie mieszkam odpowiadac trzeba na pytania,a wiec Ty miałas szczeście.Do  10 musze złozyc calą nową dokumentacje.Przez rok troche sie nazbierało.Zobaczymy pod koniec listopada co z tego wyniknie.Bede napewno trzymac sie Twoich rad.Pozdrawiamy Ciebie i Twoja corkę.
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: anitapa w Listopad 06, 2016, 17:59:26
może warto samemu zacząć ten temat... mamy do tego prawo..tym bardziej, ze mało kiedy w komisji jest diabetolog...a inni lekarze nie zdają sobie sprawy z zagrożeń :( trzymam kciuki
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Misioza w Listopad 13, 2016, 16:17:18
Kierują się tym,że budżet trzeba łatać,tylko dlaczego zawsze to się odbywa kosztem tych najsłabszych...?
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: anna6830 w Grudzień 02, 2016, 12:21:11
Dziewczyny..jutro sadny dzień .Komisja o godz 8.40 i do tego w sobote dziwne.Trzymajcie kciuki.
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Misioza w Grudzień 07, 2016, 22:07:43
Jak po tej komisji?
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: anna6830 w Grudzień 10, 2016, 17:33:01
Witaj Misioza , trudno powiedzieć.Nie dopuscili mnie do głosu.W tym tygodniu będzie odpowiedz.Dokładnie 15 grudnia.Dam znac napewno ..pozdrawiam. ps. Jesli bedzie taka koniecznosć to pisze odwołanie..Trzymajcie kciuki .Nie licze na dobre zakonczenie,bo byłby to prezent pod choinkę hihi.
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: anna6830 w Grudzień 12, 2016, 20:16:03
Pozdrawiam wszystkich.Udało się otrzymałam decyzję jest pozytywna.Spokoj przez  okres dwoch lat.hura.I mam prezent pod hoinkę
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: anna6830 w Grudzień 12, 2016, 20:18:40
Sorrki za błędy ,ale nie to jest najwazniejsze..Jestem szczęśliwa..
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: anitapa w Grudzień 13, 2016, 13:02:26
Super
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Kasiach w Grudzień 13, 2016, 14:21:11
Anna6830 to b.dobra wiadomość. Jak dzisiaj przeczytałam, że 1,5 roczne dziecko z cukrzycą nie dostało pkt. 7 to wrrrrrrrrr. >:(
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: mania w Grudzień 15, 2016, 14:07:15
My jesteśmy najlepsi:))) stał się cuuuuuuuud i Jerz wyzdrowiał nie dostaliśmy orzeczenia dzisiaj w ogóle??? miał ktoś tak??? i powtarzam nie brak pkt 7 czy 8 brak wszystkich łącznie z 5 : i bark orzeczenia dziecię jest zdrowe
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Kasiach w Grudzień 17, 2016, 19:21:33
Ciągle się zastanawiam co mam napisać, ale brak słów po prostu. Szok  >:( >:( >:(
Wiadomo, że my o niczym innym jak wyzdrowienie nie marzymy, ale na tą chwilę wciąż czekamy.
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: mania w Grudzień 23, 2016, 07:30:47
Odwołanie złożone. Nie uważam Jerza za osobę niepełnosprawną ( zresztą na pytanie pani dr czy czuje się jak osoba niepełnosprawna, chora, czy ma problemy z rówieśnikami, akceptacją, czy korzysta z pomocy psychologa - Jerz odpowiedział ze nie, czuje się jak zdrowy robi to co jego rówieśnicy psycholog mu nie potrzebny - i tu ja byłam dumna jak paw:) ) .. ale to nie jest dziecko które wymaga tyle samo pomocy co jego rówieśnicy bez cukrzycy. Te dzieci żyją tylko tak  jak ich rówieśnicy bez cukrzycy dlatego że ich rodzicie "nie żyja "jak inny rodzice. To rodzica trzeba by zapytać czy już chodzi do psychologa czy dopiero zamierza- zwłaszcza takiego którego dziecko choruje 10,15 lat...Jeśli w tym chorym kraju nie mogę dostać insuliny za darmo to niech mi dają 153 zł zasiłku
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: anitapa w Grudzień 24, 2016, 00:33:20
to jest chore....moj mąż z ironią mówi, że  trzeba dać przecie na Rydzyka a nie na hospicja czy bezpłatne leki dla cukrzyków....
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Misioza w Grudzień 26, 2016, 18:31:59
Ja już nawet nie komentuję....Brakuje emotikon ....ale widać jak jest u nas w kraju. Mania pobiliście rekord.Jerz jest zdrowy.Odepnij pompę i niech bryka :P
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: anitapa w Grudzień 26, 2016, 23:12:37
mania nawet nie wiesz jak ci zazdroszczę tego uzdrowienia :).... a na poważnie to  nie jest nawet śmieszne....każdy powinien dostawać te śmieszne 153 zł... by mieć na insulinę, lancety i paski... kurde...
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: mania w Grudzień 27, 2016, 07:27:53
Widzisz Anita bo jest tak jak napisałaś na Świątynię opatrzności Bożej są miliony na np. in vitro nie ma. Ale jest w tym logika jak dasz dziecku insulinę to 1. go nie uzdrowisz, 2. jeszcze będzie miało jakieś skutki uboczne. a jak pomodlisz się o jego uzdrowienie to 1. raczej go nie uzdrowisz- nie słyszałam o takich przypadkach:)  a skutków ubocznych nie ma :)))))
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Misioza w Styczeń 03, 2017, 18:22:07
Mania ty jak zawsze trafisz w samo sedno :D
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: anna6830 w Styczeń 09, 2017, 19:01:15
Cześć dziewczyny.Przykro mi gdy czytam takie posty.Jestem jedna z uzdrowionych.Odpowiedz sobie na pytanie ile razy byłaś prosiłaś .Te chorobsko nie zysła Bog tylko ludzie ktorzy nie potrafią zyc tak jak uczy nas Pismo swiete...Sorrki nie jestem jedna z nawiedzonych.Tylko czytam pismo swiete i czynie to co katolik powinien czynic...Jestem szcześliwą osoba mimo wielu zawirowan.Pogodziłam sie z tym ,ze moja corka jest chora.Bog dał jej zycie i kazdemu z nas .dlatego zabierze wtedy kiedy uzna to za stosowne.Jestem Wam wdzieczna za pomoc ktorą mi udzieliłyscie.To ile i kiedy otrzyma zalezy od komisji a nie od Boga.Bog jest miłosierny i łaskawy.Wiara czyni cuda..ja tego cudu miłosierdzia otrzymałam.Musicie tylko uwierzyc ze tak sie stanie..cytuje Proscie a będzie Wam dane'Pozdrawiam serdecznie..
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: mania w Styczeń 10, 2017, 09:10:01
Anna- przepraszam że uraziłam Twoje uczucia religijne. Mój cud ..nie miał podłoża religijnego w tych postach nie było nic o religii ..tylko ten ostatni odnosił się bezpośrednio do finansowania Kościoła przez Państwo. A myślę że Jezusowi byłoby bliżej do modlenia się w skromnym bieszczadzkim kościele niż do Świątyni Opatrzności bo chyba podchodzi to pod przykazanie "Nie będziesz miał cudzych Bogów przede mną. A te pieniądze spokojnie mozna przeznaczyc na coś innego. i tyle.Ale cóż Kościół  chyba wychodzi z założenia im większe i bardziej świecące tym lepsze. Zresztą Kościół to tylko instytucja a Bóg to Bóg - jeśli ktoś wierzy lub nie. I koniec tematu bo to nie miejsce ...a my się chyba nie zrozumiałyśmy.Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: anna6830 w Styczeń 17, 2017, 16:55:16
Witaj Mania .Jak zwykle sie wygłupiłam.Masz zapewne racje,ze zle zrozumiałam.Kazdy z nas ma prawo wyboru.Jestem wierzaca i praktykujaca.Zawsze stane w obronie wiary.Nie zartowałam ,piszac zostałam uzdrowiona.Doswiadczyłam cudu..dlatego tak mnie to zabolało.Wiesz mi nie chciałam Cię zdenerwowac.Gorąco pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: anna6830 w Styczeń 17, 2017, 17:04:27
Czesc dziewczyny.Mam pytanko czy zasiłek pielegnacyjny wzrosnie w tym roku.. otrzymałam decyzje,ze od stycznia bede otrzymywac swiadczenie  o 100 zł większe..
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: anitapa w Styczeń 18, 2017, 08:01:26
Pielęgnacyjny 153 zł bez zmian tylko świadczenie z tytułu rezygnacji z pracy wzrosło o 100 zl, podwyżki mają być do 2018 roku by wynosiło najmniejsza płacę
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: mania w Styczeń 18, 2017, 11:41:21
W przyszły piątek jedziemy na wojewódzką. Mam obowiązkowo zabrać wszystkie dokumenty których nie dołączałam do powiatowej??? mam poprzednie orzeczenie i może jeszcze z jedno.... stare wypisy ze szpitala... mam to brać??? Do powiatowej poszedł wypis z badań z  zeszłego roku i odpis karty od diabetologa- od "początku" diagnozy - bo taki jest układ karty. wczoraj mówię do Jerza- koniec z radosnym wejściem i tekstami w stylu- jestem zadowolony z życia, robią to co rówieśnicy itp. Witek stwierdził że na miejscu Jerza by wszedł i westchnął'"Moje zycie nie ma sensu" a poważnie poproszę o jakieś konstruktywne uwagi/podpowiedzi od tych co juz komisje wojewódzka mają za soba - dla przypomnienia- my nie chcemy punktów 7,8 tylko orzeczenie:)
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: anitapa w Styczeń 18, 2017, 20:41:20
Mania to powiedzieć właśnie to, że chcesz tylko orzeczenie, prostu z mostu, bo syn na to właśnie orzeczenie zasługuje, niestety jego trzustka jest niesprawna i to zalicza go do dostania orzeczenia
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: mania w Luty 22, 2017, 07:02:40
Zapomniałam się pochwalić Jurek już nie jest zdrowy:) dostaliśmy dokładnie do dnia 16 urodzin.
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: anitapa w Luty 22, 2017, 12:22:03
Kaja dostała do 16 roku życia na komisji dwa lata temu, po raz pierwszy orzeczenie był wystawiony na cztery lata i to ze wszystkimi punktami na tak :)
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Malalcia w Luty 24, 2017, 09:58:43
Mania gratulację. Dobrze, że się udało.
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Becia w Marzec 02, 2017, 09:05:12
My stawaliśmy na komisję w listopadzie, syn 15 lat i już pkt 7 nie dostaliśmy.
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Misioza w Marzec 02, 2017, 11:07:01
Beciu trzeba było się odwołać.
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: mania w Marzec 02, 2017, 14:12:48
Miska Jurek pkt. 7 nie dostał w wieku 12 lat i ja uważam że to ok. dostał 8 . Moim zadaniem 15 latek nie potrzebuje opieki 24h potrzebuje wsparcia 24h ale nie Twojej bezpośredniej obecności. ale to moje zdanie:)
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Misioza w Marzec 07, 2017, 20:43:24
To zależy,bo nam dali. Ale 8 i 7 to jak jedno,jeden z drugiego wynika, jak dobrze pamiętam  ::)
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Karolina Borysiewicz w Kwiecień 22, 2017, 12:03:34
Dzień dobry, witam wszystkich członków forum, także borykam się z problemem cukrzycy 1 typu u mojej córeczki, która zachorowała mając niepełne 5 latek, w tym roku kończy 7 lat. Stając na komisję za pierwszym razem, dwa miesiące po zdiagnozowaniu tego cholerstwa, oczywiście dostaliśmy decyzję że dziecko nie wymaga stałej opieki..., od decyzji odwołaliśmy się i przyznano nam na dwa lata, na tamtą chwilę można powiedzieć że byłam "zielona" jakimi prawami na co dzień rządzi się cukrzyca...Po dwóch latach 24 godzinnego monitoringu w maju stajemy na komisję i na samą myśl przechodzą mnie ciarki, udowadniania szanownej komisji że dziecko 7 letnie wymaga stałej opieki, nie muszę Wam chyba opisywać dlaczego, skoro sami jesteście rodzicami dzieci z cukrzycą.Wertuję internet, fora, różne materiały, ale niestety nie mogę znaleźć nic przydatnego w sformułowaniu pisma,które chcę dołączyć do wniosku o powołanie komisji.Jeśli ktoś z Was posiada jakieś materiały dlaczego akurat nasze dzieci wymagają stałej opieki proszę o pomoc.
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: lestek27 w Kwiecień 25, 2017, 23:21:55
Witam. Ostatnio stawaliśmy na komisji i dziś dotarła decyzja. Córka dostała  punkty 6, 7, 8 na 1 rok. Wszystko byłoby ok tylko córka ma niespełna 6 lat i zastanawiam się co się ma zmienić w ciągu tego roku? Mam ochotę wybić wszystkie zęby lekarzowi orzecznikowi. Jak myślicie. Odwoływać się co do tego okresu czy odpuścić? Bo to znów za kilka miesięcy składać papiery trzeba itd. Koleżanki córka rok młodsza dostała na 2 lata miesiąc wcześniej u tego samego lekarza. Chora też na CT 1
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Kasiach w Kwiecień 26, 2017, 07:32:37
Trudno doradzać Lestek. Ja dla pięcioletniej córki pierwsze orzeczenie dostałam na 3 lata. Orzecznik powiedział, że to maksymalny okres na który może dać. Drugie orzeczenie ten sam orzecznik dał na 2 lata, ale z zaznaczeniem, że to po raz ostatni. Chodzi oczywiście o punkty 7 i 8. Ja miałam pozytywne orzeczenia, więc nie miałam żadnych dylematów. Ale jednak chyba trzeba się odwoływać, walczyć o swoje. My wiemy, że 6-letnie dziecko potrzebuje stałej opieki, a lekarze widać nie.
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: mania w Kwiecień 26, 2017, 13:59:12
Lestek wydaje mi się że nigdzie nie ma napisane na jaki  okres czasu ma być wydane orzeczenie i kwestionowanie tego nic Ci nie da. Po prostu za rok dołączysz zaświadczenie od lekarza prowadzącego+ ksero karty z poradni (wizyty za ostatni rok) i powtórnie staniesz na komisję. W sumie może za rok PIS nam wprowadzi nowe standardy :) bo na razie widzę że tną gdzie mogą czyli pewnie dlatego że masz punkty 7 i 8 masz tylko na rok.
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Kasiach w Kwiecień 26, 2017, 14:14:38
Maniu masz rację. Orzeczenie jest z odpowiednimi punktami, a to chyba w tym momencie najważniejsze dla rodziców małego dziecka. A co będzie za rok to czas i kolejna komisja pokaże.
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: mama Mateusza w Maj 04, 2017, 10:46:45
Misioza, czy możesz podpowiedzieć jak pisać odwołanie?
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Misioza w Czerwiec 04, 2017, 19:47:16
Przeprasza,że dopiero teraz piszę :-\mam trochę problemów....Jeśli to aktualne napisz do mnie maila na admin@diabetica.pl


Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: anitapa w Wrzesień 22, 2017, 08:17:15
a wiecie , że od 1 października  OPS  opłaca składki społeczne tylko do 20 lat pracy....a nie do 25  :(....
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Misioza w Wrzesień 25, 2017, 10:14:04
ooo a przepis gdzieś jest Anitko?
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: wiesia967 w Październik 26, 2017, 13:33:44
Witam moja córka cukrzyca typu 1 wiek 16 lat i dodatkowa choroba od 5 lat młodziencze zapalenie wielu stawów ,kontole u kardiologa i oczywiscie wzrok na metr widzi a bez okularów nic bylismy na komisji dostalismy umiarkowany ,do tej pory miałam zasiłek opiekunczy gdy córka zachorowała musiam zrezygnowac z pracy obecnie mam sama problemy zdowotne które w tej chwili nie moge podjac prace ze wzgledu mojego zdrowia i cały czas jezdzimy na kontole ,obecnie nic mi sie nie nalezy ani zasiłek dla bez robotnych  ,ale i tak musiałam sie zarejestrowac zeby miec lekarza w opiece kazali mi sie odwoływac bo powiedzieli ze córke uzdrowili na komisji ale nie wiem czy to jest sens jak narazie jestem bez srodków do zycia
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Misioza w Październik 28, 2017, 20:27:21
Wiesiu koniecznie odwołuj się!!!! Należy jej się i koniec.Nie rezygnuj! W razie problemów pisz do federacji :

zobacz tu:

http://diabetycy.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=656:nowy-projekt-federacji&catid=37:aktualne&Itemid=741
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: wiesia967 w Listopad 07, 2017, 12:18:02
Witaj dziekuje za odpowiedz mam napisac do fedreacji ale kąkretnie do kogo proszę o pomoc
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Misioza w Listopad 13, 2017, 22:51:37
Do szefowej - Moniki Zamarlik :-)
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: adam w Czerwiec 10, 2018, 22:52:04
Witam wszytskich, aktualnie jesteśmy z corą po komisji = pierwszej po ukonczeniu 16 lat, decyzja- lekki stopien niepełnosprawności do 2022, w zasadzie poza cukrzycą brak innych chorób, aktualne badania w każdym razie nic nie wykazują. Natomiast sama cukrzyca jest chwiejna, nasza diabetolog to opisała we wniosku, podając,ze wymaga opieki i pomocy, Hb1Ac - 8-9, w opinii psychologa z PPP z 2015 dziecko wymaga kontroli, cukrzyca od 11 lat. I mam pytanie czy w takim przypadku jest sens się odwoływać od orzeczenia lekkiego, czy jest szansa na umiarkowany, kiedy komisje przyznają ten stopień. Bo powiem, że komisja to dość stresujące doświadczenie, jak nie wiadomo kto coś pisze, pyta, a potem Cię oceniają, jakby znali wszystko od podszewki. Prosze o pomoc, bo nie wiemy co robić.   
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Mia w Czerwiec 11, 2018, 09:01:12
Nie wiem, jak bardzo jesteście zdecydowani na walkę, bo że to będzie walka to jasne. No i też nie wiadomo jaki wynik.
Mój syn dostał 2 lata temu - od razu - stopień umiarkowany. I wiem, że nie tylko on. Zastanawia mnie dlatego, czym się orzecznicy kierują przyznając taki a nie inny stopień, wytyczne chyba przecież mają takie same.... :-\
W tym roku czekamy na kolejną komisję i obawiam się, że nas również czeka przeprawa....
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: mania w Czerwiec 11, 2018, 10:30:29
My na komisji byliśmy rok temu i Jerz najpierw został uzdrowiony.. brak orzeczenia:)) a po odwołaniu do wojewódzkiej dostał na rok- dokładnie do dnia ukończenia 16 lat. 5 czerwca skończył 16 lat i własnie będę składać o następne orzeczenie. Tylko po naszych zeszłorocznych doświadczenia chcę aby w ogóle dostał :) a o umiarkowanych nawet nie myślę:)
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: adam w Czerwiec 11, 2018, 22:19:49
Te uzdrowienia w komisjach to rzeczywiście cuda jakieś. A jak Mia dostawaliście umiarkowany, to tylko z powodu cukrzycy ? Bo jak słyszałem i tez tu na forum, to  w komisjach papier papierem ma poganiać inny papier i wtedy to oni maja co czytać i dają więcej... No i czy komisja wojewódzka szybko działa czy trzeba będzie długo czekać aż się zbierze, a potem podejmie decyzję? I czy jest opcja- stopień lekki i konieczny opiekun  czy jak lekki to bez opiekuna ? Bo zasiłek pielęgnacyjny to dopiero od umiarkowanego? 
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Mia w Czerwiec 12, 2018, 18:42:03
Syn nie ma żadnych współwystępujących chorób. Na wniosku zaznaczyłam, że chcemy uzyskać zasiłek pielęgnacyjny.
W orzeczeniu w pkt 7 i 8 mamy wpis "nie dotyczy" - to się pojawiło po ukończeniu 16 r.ż. Nasza dokumentacja to w zasadzie wypisy szpitalne i wyniki corocznych badań szpitalnych w formie karty informacyjnej – nic niezwykłego.
Co do komisji wojewódzkiej - oni mają chyba 30 dni na odpowiedź pisemną, potem wyznaczają termin komisji - nie pamiętam ile mają na to czasu. Ja w 2012r. odwoływałam się, jednak sprawa ostatecznie wylądowała w sądzie. W końcu uzyskaliśmy pozytywny dla nas wyrok, ale trwało to ponad pół roku, nie mówiąc ile nas to nerwów kosztowało :o
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: emkaa w Czerwiec 18, 2018, 22:00:49
Witajcie Kochani po dłuuuuugiej nieobecności mojej na forum.Zajrzałam aby znaleźć coś pocieszającego a tu same złe wieści w wątku o orzecznictwie  :'( U nas od 16 do 20 roku życia umiarkowany a teraz cudowne ozdrowienie i lekki ..z łaski.Bo po co ci orzeczenie.Ale pozwolenia na prawo jazdy nie wydam boooo  >:(Pracować możesz na otwartym rynku pracy a że nie masz jak dojechać (4 busy na dobę ostatni o 16,00)ani na uczelnię ani do pracy ,samochód w garażu a pozwolenia na kurs nie da.Ostatnia sytuacja :skierowanie do szpitala ale przyjmą za 2 miesiące.Ty matka nic nie mów bo córka już dorosła i może mówić sama.Owszem ,tylko jak z bólu ma się 400 cukru i mówi się nieskładnie ,to każą przyjechać za 2 miesiące ale jak matka wytłumaczy ,to przyjmują natychmiast.A w uzasadnieniu orzeczenia piszą że nie wymaga wsparcia.Paranoja,Zamierzamy się odwołać.Postaram się poinformować o efektach.
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: emkaa w Czerwiec 19, 2018, 09:52:08
Adam ,warto się odwołać (masz takie prawo)Moja córka dostała pierwsze po 16 roku życia umiarkowany na 4 lata.Teraz jej dali lekki i właśnie pisze odwołanie.Nie ma jednoznacznych kryteriów.Wszystko zależy od tego co powiesz czy napiszesz.U mojej córki nie ma uszkodzeń narządowych (bo jednak to jest najważniejsze dla orzecznika) ale mamy szereg innych dolegliwości spowodowanych chorobą podstawową które powodują duże uciążliwości i ograniczenia zdrowotne.I dodatkowe wydatki.Poza tym mieszkamy na wsi ,mamy utrudniony dojazd do lekarzy,przychodni itp.Opisz wszystkie wasze uciążliwości ,może się wysoka komisja przychyli do prośby ;) Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Misioza w Lipiec 06, 2018, 13:40:11
Powiem tak: jedne dzieci mają cukrzycę a inne cukrzycę,celiakię i niedoczynność tarczycy.Tym z cukrzycą przyznają a tym z trzema chorobami nie. I jaka tu logika .... :-\
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: marder w Lipiec 06, 2018, 18:40:13
Logika, fajna rzecz. Powiedz mi tylko, co ona ma wspólnego z orzecznikami?
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: mania w Lipiec 10, 2018, 12:14:36
My już po komisji- Jerz dostał lekki na 2 lata :o miałam nadzieje że dadzą na dłużej i będzie święty spokój.ale w porównaniu z zeszłym rokiem to i tak progres:) więc nie narzekam:))
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Mia w Lipiec 25, 2018, 20:28:34
Mat dostał umiarkowany na 2 lata.
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: Misioza w Sierpień 31, 2018, 12:58:46
Cieszę się :-) Póki co macie spokój.
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: AnnaŻy w Styczeń 15, 2019, 17:23:52
.Witam starych znajomych.Mineło  2 lata i znow  potrzebuję Waszego wsparcia.  Sprawa dotyczy cudownego uzdrowienia .Zapewne pamiętacie mnie .Anna z Chełmna. Po krotce przypomne o co chodziło .Corka Wiktoria  choruje od 2014 roku.Cukrzyca typ 1 .za pierwszym razem komisja odrzuciła .Odwolalam sie i dano mi na rok. Potem znow na rok a potem na 2 .W miedzy czasie zachorowała na  celiakie.Ma problemy ginekologiczne i wymaga kontroli brak miesiczki torbiel na jajniku. Mineło 2 lata i dzis otrzymałam odmowe.  Jesli ktos jest w podobnej sytuacji prosze pomoc mi przez to przejsc zabrano mi najwazniejsze punkty .Zostawiono tylko 8 na tak. Corka ma 14 lat w kwietniu.  Co mam robic. Czy powinnam sie odwoływac..  W tej chwili nie mam nic
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: mania w Styczeń 17, 2019, 10:33:03
Anna jeśli otrzymałaś punkt 8 to nie otrzymałaś odmowy:), Córka jak rozuzmiem orzecznie otrzymała tylko nie wymaga już Twojej stałej opieki....-i stąd brak punktu 7.. odmowa to całkowity brak Orzeczenie- mój Jerz właśnie tak został uzdrowiony.Możesz się odwoływać ale to już duża dziewczynka...
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: anitapa w Sierpień 27, 2019, 13:49:21
No to teraz trzymajcie się... Dziś Kaja miała komisje dla dorosłych, bo to już 16 latka... I lekarka zadawała jej konkretne pytania dotyczące cukrzycy, jak często ma wysokie, niskie cukry itd. Po czym stwierdziła, że przyznaje jej orzeczenie umiarkowane na 4  lata tak jak przyznaje się przy cukrzycy...😀😲😲😲😲 Muszę jeszcze za znaczyć, że Kaja nie ma żadnych dodatkowych chorób ani powikłań
Nie uwierzę,póki nie zobaczę orzeczenia....
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: anitapa w Wrzesień 09, 2019, 15:33:40
no i mamy to... UMIARKOWANY NA 4 LATA !!!
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: mania w Wrzesień 10, 2019, 14:20:04
ANITA ZAZDROSZCZE. zwłaszcza tych 4 lat. może mogę Jerza u Ciebie zameldować żeby za rok staną przed waszą komisją ? ;)
Tytuł: Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
Wiadomość wysłana przez: anitapa w Wrzesień 17, 2019, 22:03:59
mania , dawaj... ;D