Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - lestek27

Strony: [1] 2 3 ... 12
1
Pompy insulinowe / Odp: Sensory Enlite
« dnia: Listopad 01, 2017, 16:18:51 »
Misioza jesteśmy z pompy bardzo bardzo zadowoleni.
Zdecydowaną większość nocy przesypiamy czego zasługą jest Smart Guard. Oczywiście czasem się budzę bo to już tak trochę z przyzwyczajenia ale patrzę tylko na zegarek żeby sprawdzić cukier i zasypiam z powrotem. Nightscout w przedszkolu to nieoceniona rzecz. Co prawda żona jednak koczuje na korytarzu ale widzi na telefonie co się dzieje i reaguje odpowiednio wcześnie. Ogólnie jakość życia mocno się poprawiła po zmianie pompy z VEO na 640G.

2
Pompy insulinowe / Odp: Sensory Enlite
« dnia: Październik 26, 2017, 16:28:08 »
Zabezpieczamy całość plastrem IV3000 i dodatkowo zakładamy opaskę elastyczną (w przypadku zakładania na ramie) Funny Flex.  Jak puszczam sensor na drugi cykl to już nie zaklejam plastrem IC3000 bo nie wiadomo jak długo pociągnie a plaster to jedna 5zł. Teraz spróbujemy Tejpy do zabezpieczania sensoró. Zobaczymy jak się sprawdzą.

3
Pompy insulinowe / Odp: Sensory Enlite
« dnia: Październik 16, 2017, 13:07:01 »
Tu chyba nikt nie reanimuje :P Tylko uśmierca ;-)

Witam
Ja reanimuję czyli daję im drugie życie. Praktycznie każdy jest przeze mnie reanimowany.
Robię to w następujący sposób.
1. Wyłączam na pompie funkcję sensora
2. Zdejmuję transmiter i wkładam do ładowarki. Ładuję do pełnego naładowania - aż skończy migać zielona dioda
3. Wyjmuję transmiter z ładowarki po naładowaniu - dioda miga kilka razy
4. Uruchamiam funkcję sensora na pompie
5. zakładam naładowany transmiter - dioda miga kilka razy
6. Czekam aż pompa odnajdzie transmiter i zapyta czy uruchomić stary czy nowy sensor
7. Uruchamiam jako nowy sensor

Gotowe
My jedziemy prawie po dwa cykle sensora. Czasem w ostatnim dniu lub przedostatnim zaczyna oszukiwać.
Wtedy zmiana na nowy

Pozdrwaim

4
Pompy insulinowe / Odp: Sensory Enlite
« dnia: Wrzesień 18, 2017, 14:19:07 »
My jesteśmy mega zadowoleni. Zdecydowana większość nocy jest przespana. Dużo mniej spadków dzięki Smart Guard. sensory pracują praktycznie po dwa cykle więc i oszczędność jest.  Hemoglobina 5,9. Oczywiście zdarzają się i wysokie i niskie poziomy ale wyrównanie wygląda znacznie lepiej. Teraz jest nieco gorzej bo córka poszła do zerówki a tam jedzenie jest takie sobie. Makarony, ryż itp rozgotowane, pieczywo pszenne. To wszystko masakrycznie wybija cukier do góry i trudno to opanować. Aktualnie poszukujemy metody na te posiłki bo jak jest w domu to poziomy ładne a tylko pójdzie do przedszkola to są wysokie.
Mam nadzieję że znajdziemy metodę i się poprawi.

5
Pompy insulinowe / Odp: Sensory Enlite
« dnia: Wrzesień 06, 2017, 14:26:23 »
Używamy bez przerwy sensorów Enlite ale do tej pory reklamowaliśmy 2szt. Jeden bardzo często gubił sygnał a drugi po dwóch dniach zaniżał cukry coraz bardziej. Ciągle było 50 a z krwi 120 lub podobnie. Na reklamowane teraz czeka się ok miesiąca. My zamówiliśmy już ponad tydzień temu paczkę 5szt i jeszcze nie dotarła. Ostatni już założony więc nie wiem jak to będzie. Mam nadzieję że na dniach dotrą.
Ja bym obstawiał że coś z transmiterem nie tak. Przecież gdyby sensor był do kitu a transmiter ok to pompa by go odnalazła ale sensor pokazywał by głupoty lub (np ISIG na poziomie 5-9). Jak bateria w transmiterze nowa to coś z nim musi być nie tak.
Trzeba dzwonić do nich i do skutku próbować zareklamować. Choć wiem że na transmitery też czeka się sporo.

6
Sposób na cukrzycę / Odp: wysokie cukry
« dnia: Lipiec 10, 2017, 08:05:27 »
U nas baza poszła nawet trochę do góry.bo rano ciągle wzrastał poziom cukru. Ogólnie poziomy nawet ok. Czasem tylko wkurza nocny wzrost nie specjalnie reagujący na korekty.

7
Pompy insulinowe / Odp: Pompa 640G
« dnia: Maj 31, 2017, 09:46:53 »
Niestety. Jak to zwykle bywa w tym kraju. Miało być pięknie a wyszło jak zwykle.
Nawet lekarze już mówili i co niektórzy ciągle mówią że będzie refundacja. Nasza pani dr z dużą pewnością mówiła że refundacja będzie lada dzień. Brak słów. Niestety chyba niektórym nie pasowało to że dzieci mogą mieć lepiej. Ale główną robotę zrobiła chyba firma konkurencyjna.

8
Pompy insulinowe / Odp: Pompa 640G
« dnia: Maj 18, 2017, 18:55:19 »
Też słyszałem o tej awaryjności ale z tego co wiem ciągle ulepszają ją i poprawiają wady. My użytkujemy dopiero ok 3 tygodnie więc za krótko by coś mówić o awaryjności ale jedno jest pewne. Zdecydowanie lepiej śpimy i nie raz już uchroniła córkę przed hipo. Ogólnie jak na razie jest super. Oby tak dalej. No i Nightscout jest rewelacyjny. Będąc w pracy widzę na zegarku telefonie czy komputerze co się dzieje. To jest bezcenne zwłaszcza jak we wrześniu mała pójdzie do zerówki.

9
Pompy insulinowe / Odp: Pompa 640G
« dnia: Maj 14, 2017, 11:14:37 »
No i my również mamy 640-tkę. Dla dziecka super sprawa. Tak więc od ponad 2 tygodni trochę lepiej śpimy.

10
Urzędy / Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
« dnia: Kwiecień 25, 2017, 23:21:55 »
Witam. Ostatnio stawaliśmy na komisji i dziś dotarła decyzja. Córka dostała  punkty 6, 7, 8 na 1 rok. Wszystko byłoby ok tylko córka ma niespełna 6 lat i zastanawiam się co się ma zmienić w ciągu tego roku? Mam ochotę wybić wszystkie zęby lekarzowi orzecznikowi. Jak myślicie. Odwoływać się co do tego okresu czy odpuścić? Bo to znów za kilka miesięcy składać papiery trzeba itd. Koleżanki córka rok młodsza dostała na 2 lata miesiąc wcześniej u tego samego lekarza. Chora też na CT 1

11
Pompy insulinowe / Odp: Pompa 640G
« dnia: Marzec 21, 2017, 16:57:22 »
Lestek, Anita wysłałam Wam PW? doszło ... bo ma problem z komputerem?

Mania jak tam pompa się sprawuje?
Zadowoleni jesteście? Nie ma z nią problemów?

12
Sposób na cukrzycę / Odp: Jak często badacie ketony w moczu
« dnia: Luty 17, 2017, 11:30:11 »
My badamy zazwyczaj wtedy kiedy pojawi się cukier 200 i więcej. Czasem bywa tak że jest przez krótki czas powyżej 200 a ketonów ani cukru w moczu nie ma.

13
Jestem pewien co do wkłuć. Prawie zawsze zakładam je ja więc nie da się nie wiedzieć jakie zakładam. Wiem że zawsze w takich przypadkach stosuje się metodęzmiany wkłuć i insuliny lub jednej rzeczy z tych dwóch. Do tego oczywiście zmiana miejsca wkłucia. Pani dr powiedziała też że nie ma wcale pewności że to pomoże i że nie wiadomo czy gdybyśmy nic nie zmienili to mogłoby się już coś takiego nie pojawić. Mówiła też że miała też jeden przypadek kiedy osoba musiała wrócić do penów bo na pompie pojawiały jej się zaniki (tu zaznaczyła że to najgorsza z możliwych opcji) Obserwujemy dalej miejsca wkłuć. Wczoraj pierwszy raz założyłem na rękę. Płaczu było sporo ale wyjścia nie ma. Jedna noga już dostała swoje, druga też, na pośladku sensor, na drugim zanik więc odpada to zostają ręce.

14
Córka choruje od 2 lat. Najpierw krótko pełny potem 7 miesięcy remisji potem znów ok 3 miesiące pełny i od maja zeszłego roku pompa. Pani dr doradziła żeby na lato dać spokój  z rękami i nogami bo odsłonięte  a brzuch to nie bo szczupła córa jest tylko dawać jeden miesiąc w jeden pośladek a drugi w drugi i tak robiliśmy. Jakoś niedawno zauważyliśmy ten zanik jak już przeszliśmy na nogi. Teraz będziemy rotować. Ręce nogi i jeden pośladek - ten zdrowy i czekamy czy będą efekty po laserach.

15
Moja 5 letnia córka korzysta z pompy i na pośladku pojawił się jej zanik podskórnej tkanki tłuszczowej.  Stosowaliśmy Novorapid.  Po wizycie u Pani dr zalecono zmianę wkłuć na teflonowe a insulinę na Humalog.  Wygląda to po prostu jak wgłębienie w skórze. Jakby zapadło się ciało.  Jesteśmy świeżo po 10 zabiegach laserem.  Efekty podobno można zaobserwować po ok 2 tygodniach od zakończenia zabiegów.

Strony: [1] 2 3 ... 12