Autor Wątek: PRZYJAZNE PRZEDSZKOLA  (Przeczytany 21773 razy)

Offline Asia

• Słodki
PRZYJAZNE PRZEDSZKOLA
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 22, 2004, 07:27:13 »
Trzeba po prostu szukaæ! Jak wiecie spotka³ysmy siê z Ewci± z bardzo niefajnymi zachowaniami prowadz±cych, ale równie¿ z bardzo ale to bardzo mi³ymi paniami. Na pewno pomog³o to, ¿e Ewa jest b samodzielna, od wieków sama bada cukier i obs³uguje pompê (pompa to te¿ du¿e u³atwienie), ale do wszystkiego potrzeba dobrej woli prowadz±cych. W zesz³ym roku Ewa chodzi³a do "Akademii Piêciolatka" w Centrum M³odzie¿y. By³o super! W tym roku zapisa³am ja tam na zajêcia umuzykalniaj±ce wokalno-ruchowe. Pani ju¿ j± zna³a i nie ma najmniejszego problemu. Zostawiam Ewcie z komórk±, glukometrem i glukoz± i nie ma problemu. Oczywi¶cie Ewa jest nieco starsza, ale rok temu te¿ tak to funkcjonowa³o i by³o dobrze. Naprawdê s± bardzo otwarci ludzie na ¶wiecie tylko trzeba poszukaæ. Nie wiem jak u Was, ale w Krakowie tego typu zajêæ jest mnóstwo. czasem troche dalej, ale warto kawa³ek sie przejechaæ i mieæ spokój!

Offline yoan

• Bezcukrowy
  • *
PRZYJAZNE PRZEDSZKOLA
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 19, 2004, 11:01:11 »
Nasz Piotru¶ chodzi³ ju¿ do przedszkola do 1 grupy i na pocz±tku 2 grupy zachorowa³ na cukrzycê. Mia³ to szczê¶cie, ¿e by³ ju¿ przedszkolakiem a Panie musia³y sie z tym pogodziæ, poza tym s± bardzo mi³e. Przez 2 tygodnie siostra chodzi³a do przedszkola z Piotrusiem i wa¿y³a, mierzy³a, uczy³a kucharki. Jest to zwyk³e przedszkole w Warszawie. Teraz babcia albo czasem ja (jak mam wolny dzieñ) chodzimy o 10:30 mierzyæ cukier a potem po obiedzie 12:30 idzie babcia na zastrzyk i odbiera Piotrusia. D³u¿ej niezostawiaj± go. Musze namówiæ siostrê ¿eby co¶ zrobiæ w kierunku przeszkolenia pracowników, jest jeszcze jeden cukiereczek na osiedlu i nie chodzi do przedszkola a móg³by!
pozdrawiam cieplutko

Offline Mia

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
PRZYJAZNE PRZEDSZKOLA
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 20, 2004, 15:53:04 »
Dobrze, ze Twoja siostra trafila na przedszkole, w ktorym nie robia problemu... Ja jednak (i nie uwazam, zeby to byla nadopiekunczosc) balabym sie zostawic mojego cukiereczka z nie przeszkolonymi paniami. Bo co z tego, ze przyjde zmierzyc cukier i podac insuline, jesli w miedzyczasie moze cukier albo mocno podskoczyc - a ja nie wiedzac o tym nie mam szansy podac korygujacej dawki - albo, co gorsza, moze sie zrobic niedocukrzenie... Ja osobiscie bym sie decydowala na siedzenie z dzieckiem w przedszkolu, chyba ze zostaloby zrobione przeszkolenie i panie wiedzialyby jak sie zachowac w przypadku niedocukrzenia.
Dlatego ciesze sie, ze mieszkam w miescie, w ktorym jest przedszkole dla dzieci z cukrzyca  :529:  :524:  :527:  :525:
AC Spirit Combo, Rapid-D Link (metalowe) 6mm

Pozdrófka, Mia

Offline yoan

• Bezcukrowy
  • *
PRZYJAZNE PRZEDSZKOLA
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 20, 2004, 18:40:10 »
Moja siostra poda³a kilka numerów telefonu w przedszkolu, w razie jaki¶ komplikacji w 15 minut kto¶ jest w przedszkolu. poza tym babcia która mierzy cukier i ja mieszkamy obok przedszkola (2 przystanki) niestety Piotru¶ uwielbia chodziæ do przedszkola i nie moze siê doczekaæ kiedy tam wróci (teraz gdy dosta³ pompê kilka dni spêdzi³ w domu bo bali siê go pu¶ciæ). Ola przeszkoli³a panie na tyle ile mog³a, wiêc czuje, ¿e jest tam bezpieczny.
pozdrawiam cieplutko

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
PRZYJAZNE PRZEDSZKOLA
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 20, 2004, 23:46:33 »
Pani dyrektor przedszkola powinna wystosowaæ pismo do kliniki o potrzebie przeprowadzenia szkolenia w przedszkolu. wtedy powinny siê umówiæ z pielêgniark± edukacyjn± na szkolenie.Oprócz tego  dobrze by³oby przygotowaæ paniom jakie¶ informacje o cukrzycy i spis produktów,które przydadz± siê przy docukrzaniu...Powinno to byc w miejscu widocznym i dla wszystkich dostêpnym. Na portalu jest taki zakres wiedzy o cukrzycy. Mo¿e sie przyda siostrze :

http://www.novonordisk.pl/documents/article_page/document/przez_cuk2.asp

:-)
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline Mia

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
PRZYJAZNE PRZEDSZKOLA
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 21, 2004, 00:06:32 »
Cytat: "yoan"
w razie jaki¶ komplikacji w 15 minut kto¶ jest w przedszkolu.

nie chcialabym wyjsc na jakas malkontentke, ale 15 min. w przypadku, gdyby (zycze z calego serca, zeby tak sie nie stalo) trzeba bylo podac glukagon - to baaaaardzo dlugi czas, za dlugi.  :sad:  Dlatego radze jednak zalatwic z pania dyrektor szkolenie personelu przedszkolnego, takiego z prawdziwego zdarzenia. Najlepiej by bylo, gdyby w przedszkolu byla pielegniarka, potrafiaca zajac sie malym cukiereczkiem.
AC Spirit Combo, Rapid-D Link (metalowe) 6mm

Pozdrófka, Mia

Offline gsawicki

• Bezcukrowy
  • *
PRZYJAZNE PRZEDSZKOLA
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 16, 2008, 12:53:39 »
Czy zna kto¶ inne przedszkola dla cukierków we Wroc³awiu, oklolice Krzyków?
Mo¿e kogo¶ do opieki nad dzieckiem, dziewczynka 4,5 l.

Offline Lua

• 100% cukru w cukrze
PRZYJAZNE PRZEDSZKOLA
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 16, 2008, 14:04:57 »
Generalnie we Wroc³awiu to jest "wielka kicha", szczególnie w okolicy Krzyków (bo tu mieszkamy i te okolice oblata³am). Gsawicki je¿eli chodzi o podrzucenie ma³ej na zawabê to s³u¿ê pomoc±, mojej Julce ci±gle ma³o towarzystwa. Jak co¶ to pisz na PW.
Pompa Paradigm 722, wk³ucia Quick set 6mm i Easy set 6mm.
Pozdrawiam Lua

Offline jabluszkopelnesnu

Odp: PRZYJAZNE PRZEDSZKOLA
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 14, 2017, 10:38:26 »
hej znacie może jakiś przyjazne dla diabetyków przedszkola w Olsztynie? ;)