Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - patrycja27

Strony: [1]
1
Zapytaj dietetyka / Odp: Dieta na przytycie a poziom cukru.
« dnia: Listopad 30, 2016, 13:30:27 »
Żeby mi dano propozycję pompy odrazu przy rozpoznaniu cukrzycy to bym się zgodziła albo żeby mój diabetolog to zaproponował a tak to zleciało ;)j co do jadłospisu jest na ok 2000kcal bo sama dokładnie też liczyłam ;D Nie wiem czy jem dwa razy więcej czy nie heh powiem tak nie obżeram się:) Co do bazy to myślę że po prostu organizm może musi się przyzwyczaić na nowo do tłuszczów i białka a też jestem przed miesiączką jak pisałam to u mnie też to ma często wpływ na wieczorne cukry.

2
Zapytaj dietetyka / Odp: Dieta na przytycie a poziom cukru.
« dnia: Listopad 29, 2016, 14:57:13 »
Na II kolacje jem praktycznie same warzywa i do tego albo chleb razowy albo chleb chrupki z masłem i wędliną. To jest ok 21.30. Białka i tłuszcz tak mam teraz tak jak powinno go być w zdrowej diecie. Co do zmiany dawki Levemiru to mi każdy radził zawsze żeby z bazą lepiej nie kombinować czy to lekarz czy diabetyk. W pierwszym tygodniu diety byłam ciągle najedzona a teraz czuje głód coraz częściej. Teraz jestem przed miesiączką i może dlatego tak jest tak samo jak z tym cukrem co na wieczór mi rośnie. Zdarzało mi się już tak właśnie że przed miesiączką nawet z 2-tygodniwym wyprzedzeniem cukry rosły przed miesiączką. Osobiście mogę sobie pozwolić na 6 posiłków bo nie pracuję i mam czas na jedzenie heh. Na dobę mam 23WW ale za to biorę malutkie jednostki insuliny NR czasami jest nawet 2j do posiłku.
A jeżeli chodzi o pompe to wizytę w poradni mam dopiero na koniec stycznia pół roku czekam :( Nie wiem na jakiej zasadzie ona jest przyznawana bo skończyłam już 26 lat w ciąży nie jestem dopiero planuję dlatego ogarniam swoje odżywianie :)

3
Zapytaj dietetyka / Dieta na przytycie a poziom cukru.
« dnia: Listopad 28, 2016, 17:36:03 »
Witam,

Mam pytanie do osoby zajmującej się dietą. Zacznę od początku :-D Na cukrzycę choruję przeszło 5 lat a mam 27lat :-D Jestem na insulinie levemir i novo rapid (do głównych posiłków tak mi powiedziano w szpitalu)do tego mam niedoczynność tarczycy, hashimoto.

Powiem tak odkąd jestem chora moja waga to 42kg i 164cm wzrostu. Strasznie pilnuję cukru i właśnie przez to wystrzegam się białka (mleko, jogurty, jajka itp.) oraz tłuszczu nawet oliwy , nic nie smażę. Przygotowuję potrawy na parze albo gotowane. Biorę insulinę tylko do śniadania, obiadu i kolacji jak do tej pory 4-5j NR. Przekąski starałam się jeść bez węglowodanów albo je jadłam przy niskim cukrze.Chce przytyć bo nie mam gdzie już robić zastrzyków i to jest męczące :-[ Z mężem postarać się o dziecko już czas :-oops

Byłam u dietetyka który ustalił mi dietę stosuję ją od poniedziałku. Powiem szczerze cukry mam gorsze o sto razy od wcześniejszych.Teraz jem 6 posiłków i biorę insulinę prawie do każdego. Jest to dieta narzazie na ok 2000kcal przy tym 23WW. Nie wiem czy to ja jestem dziwna jakaś czy dla organizmu to szok, ale od godz 16,30 rośnie mi cukier i nawet w nocy muszę dostrzykiwać novo rapid, a nigdy wcześniej nie było takich sytuacji. Moja hemoglobina jak do tej pory to 5.4 boje się jaka teraz będzie :-cry
Czy są jakieś wytyczne które diabetyk nie powinien jeść już po południu bo nie wyobrażam sobie non stop nie przespanych nocy.

Dziękuje pozdrawiam.

Strony: [1]