Forum Diabetica

Cukrzyca => Pompy insulinowe => Wątek zaczęty przez: anitapa w Maj 24, 2016, 21:06:42

Tytuł: stały monitoring
Wiadomość wysłana przez: anitapa w Maj 24, 2016, 21:06:42
no cóż... coraz więcej osób kupuje prywatnie Dexom lub Libre.... dzisiaj na wizycie dowiedziałam się, że prowadzone są rozmowy na temat refundacji  Libry - 25 sztuk na rok....nasz lekarz obawia się jednego..... coś za coś.... ciekawe tylko co nam zabiorą by refundować stały monitoring......?
a tak odnośnie nas.... Kaja za żadne skarby nie chce nosić podwójnych wkłuć ani innych tego typu.....:(
Tytuł: Odp: stały monitoring
Wiadomość wysłana przez: Ula74 w Maj 24, 2016, 22:20:59
My miałyśmy sensory do pompy medtronic przez pewien czas,fajna sprawa widzieć na pompie poziom glikemii  ,bez tak dużej ilości kłucia paluszków,ale Ola nie chce nosić sensorów,przeszkadzają jej i mówi,że woli wielokrotne kłucie niż noszenie dodatkowego wkłucia.
Tytuł: Odp: stały monitoring
Wiadomość wysłana przez: lestek27 w Maj 24, 2016, 22:38:46
My z pompą dopiero rozpoczynamy. Jeden sensor mamy za darmo w przychodni.
Ale liczymy mocno na FreeStyle Libre. Już niedługo ma być dostępny w Polsce i wtedy go pewnie zakupimy. Gdyby tak jeszcze był refundowany tobyło by super. Sensory do pompy też podobno ok ale nawet pielęgniarka w szpitalu mówiła że trzeba to przemyśleć czy chce się ciągle spoglądać na pompę bo ta co chwilę będzie coś sygnalizować. A to że szybki spadek, a to szybki wzrost a to że niski poziom a to że wysoki i do tego typowe alarmy pompy i noc pod znakiem alarmów np. Jedni chwalą drudzy nie.
Tytuł: Odp: stały monitoring
Wiadomość wysłana przez: Ula74 w Maj 24, 2016, 23:06:45
To nie jest tak ,że się ciągle patrzy na pompę;-)no może przy pierwszym założonym sensorze;-)
Alarmy,powiadomienia  sygnalizują co się dzieje z cukrem i można potem przeanalizować wiele czynników wpływających na jego wysokość.
Mnie sensory nie zamęczyły alarmami,ale i tak z nich nie korzystamy,tak jak wcześniej pisałam Ola nie chce dodatkowych wkłuć ,pozatym brzydkie ślady zostawały na skórze po ich zdjęciu.
Tytuł: Odp: stały monitoring
Wiadomość wysłana przez: lestek27 w Maj 24, 2016, 23:11:34
My pewnie spróbujemy jak się ogarniemy dobrze z pompą. Jak na razie to zmienialiśmy wkłucie 5 razy więc doświadczenie żadne.
Tytuł: Odp: stały monitoring
Wiadomość wysłana przez: Kasiach w Maj 25, 2016, 08:31:10
Ja też czekam na FreeStyle Libre.
Tytuł: Odp: stały monitoring
Wiadomość wysłana przez: mania w Maj 25, 2016, 08:32:17
A ja bardzo lubię jak Jerz ma podłączony sensor i on w sumie też:). to jest tak że zakładamy 3-4 pod rząd potem Jerz stwierdza że nie chce i robi pół roku przerwy i potem znowu łapie bakcyla. Jurek tez twierdzi że czuje się pewniej zwłaszcza że on zalicza przeważnie kilka razy dziennie  niskie poziomy - wynika to tylko i wyłącznie z jego niesamowitej aktywności fizycznej :) i jak ma sensor to mówi ze czuje się pewniej i mniej dojada:). Ja lubię jak mu paluszki odpoczywają bo to jednak te ok. 5-7 dziur dziennie mniej - przy jednym sensorze ok. 40 dziur mniej a to znaczna ilość.
Tytuł: Odp: stały monitoring
Wiadomość wysłana przez: Malalcia w Maj 25, 2016, 09:13:31
U Weroniki noszenie sensora = noszenie 2 urządzeń. Accu chek niestety nie ma sensorów i nie będzie miał (inna polityka firmy, w sumie nie dziwne jak wymieniam pompę raz na rok na gwarancji  ;)). Więc 6 dni z sensorem jest ciut męczone dla nas bo trzeba pilnować a ostatnim razem to już musiałam za Weroniką nosić urządzenie. Ale mimo wszystko na początku czerwca znów ją podłączam pod sensor ten majowy był bez sensu. Przez całe 6 dni miała cukier ponad 200.
Co do Libry to w zeszłym tygodniu na wizycie pielęgniarka mówiła że NFZ już podjął decyzję, że nie będzie refundacji. Ponoć na oddziale mają kilka promocyjnych od firmy więc być może jeśli Weronika się załapie na liście to dostanie na te kilka dni. Tylko, że chyba te kilka dni będzie musiała na oddziale siedzieć co w sumie jest bez sensu bo szpital to co innego niż zwykła szara codzienność.
Z 2 strony to nie wiem czy jej się da wbić sensor. Jak go macałam to ma dość długą tą igiełkę a te rączki są takie chude, że chyba nie ma w co wbić go. No zobaczymy.
Ja też zastanawiam się nad kupieniem i raz na jakiś czas dokupieniem sensora. Zobaczymy jak to cenowo będzie. Ponoć ok 250 zł za sensor i 250 zł za czytnik. Droga impreza jeśli na stałe używać.
Tytuł: Odp: stały monitoring
Wiadomość wysłana przez: Malalcia w Maj 25, 2016, 09:15:40
Mania a nie macie różnic między glukometrem a sensorem??
U Weroniki jest czasem 100 różnicy.
Tytuł: Odp: stały monitoring
Wiadomość wysłana przez: mania w Maj 25, 2016, 10:05:47
Nie, chodzi idealnie - w 99% . Raz się zdarzyło że pod podpięciu od początku pokazywał głupoty. Natomiast NIGDY nie kalibruje go jak woła o kalibrację, tyko wtedy gdy mam wrażenie że poziom jest w miarę stabilny czyli ok. 3h po posiłku, zawsze rano. Po za tym jak widzę  że kalibracja o 3-4 to zawsze go sobie skalibruję wcześniej. Aha i nie korzystam z glukometru który przesyła dane do pompy. im mniej kalibracji tym lepiej - to moje zdanie:). czasami jest tak ze te pierwsze pomiary są troszkę inne niż z glukometru- tak jakby sensor potrzebował czasu na aklimatyzację a potem jest wszystko ok.
Tytuł: Odp: stały monitoring
Wiadomość wysłana przez: Kasiach w Maj 25, 2016, 11:47:08
Co do FreeStyle Libre - Tak impreza droga. Ale raz na pewno kupię. A czy więcej - nie wiem. Ja go nie widziałam "na żywo". Moja córka też jest szczupła, więc jeśli ta igła jest bardzo długa to będzie problem.
Tytuł: Odp: stały monitoring
Wiadomość wysłana przez: gawor93 w Maj 25, 2016, 14:03:44
Moja mama też rozważała by mi to kupić, jak by tylko już było w Polsce. W sumie sama jestem za. :)
Tytuł: Odp: stały monitoring
Wiadomość wysłana przez: lestek27 w Maj 26, 2016, 13:26:53
Bedzie w Polsce na pewno. Na infolinii mówią że jest to kwestia miesięcy. I że do końca roku będzie.
Moja córcia też chudzinka ale kupimy go chociażby po to żeby sprobować. Jak będzie ok to będziemy używać w miarę możliwości. Chociażby po to żeby palce odpoczęły. U nas w przychodni chyba już jesdt taki do prób. Jak bylismy w szpitalu na założeniu pompy to widzialem na szafce pudelko z opisem FreeStyle Libre. Chca podobno żeby na założenie i zmianę pacjent pojawiał się w szpitalu i Pani doktor mówiła że ona tego jakoś nie widzi. Dogrywają coś z przedstawicielami firmy. Ja mam nadzieję że pojawi się w sprzedaży już niedługo.
Tytuł: Odp: stały monitoring
Wiadomość wysłana przez: Kasiach w Maj 28, 2016, 20:50:08
Czyli dopiero na koniec roku. A miało być na wakacje. Tak wcześniej pisali. Szkoda. Ale warto czekać.
Tytuł: Odp: stały monitoring
Wiadomość wysłana przez: lestek27 w Maj 29, 2016, 11:04:24
Może nie będzie tak źle. Do końca roku nie znaczy na koniec roku. Ja jestem dobrej myśli mam nadzieje że pojawi się znacznie wcześniej niż koniec roku. U nas Pani doktor nie jest zbyt pozytywnie nastawiona do tego urządzenia. Twierdzi że sensory Medtronica są lepsze bo współpracują z pompą - opcja hipoblokady i niewiele drożej kosztują. Ale jeśli przecieki co do ceny FreeStyle są prawdziwe to ta róznica jest niemała bo to prawie dwukrotna cena na miesiąc. No ale dla Pani doktor to może być faktycznie niewielka róznica.
Tytuł: Odp: stały monitoring
Wiadomość wysłana przez: Kasiach w Sierpień 25, 2016, 07:26:40
Jest Free Style Libre w Polsce!!!
Tytuł: Odp: stały monitoring
Wiadomość wysłana przez: ania1975 w Wrzesień 20, 2016, 14:20:02
Witam,
mam do sprzedania 2 wkucia do ciągłego pomiaru glikemii pompy medtronic veo w cenie 250 zł/ 2szt.
Tytuł: Odp: stały monitoring
Wiadomość wysłana przez: Malalcia w Sierpień 06, 2018, 09:52:16
Cześć

Wieki nie zaglądałam :( Przepraszam ale chyba mam za dużo na głowie.
Ostatnio byłam z Weroniką u diabetolog i zapytała czy nie chcemy guardiana. Po początkowej fazie ekscytacji zaczęłam liczyć. Czy to faktycznie jest tak, że co 8 miesięcy on pada i trzeba kupować nowego?
Przyznam się, że już byłam gotowa kupować, ale te ponad 1000 zł co 8 miesięcy ostudziło mój zapał. Czy jest szansa, że działa dłużej czy to zależy od modelu?
Dodatkowo 2 razy podpinali córkę w CZD pod entile i mi się ten system nie podobał. Te ciągłe alarmy w szkole jak się włączały to i tak nikt nie kontrolował co się dzieje bo mnie ani męża w szkole nie było. Wtedy też córa miała wysokie cukry  i skończyło się na tym, że wyciszyliśmy alarmy.
Teraz z guardian było by inaczej bo podgląd cały czas jest na poziom cukru i zawsze łatwiej zdalnie reagować. Rozumiem, że dla kogoś kto kupował wcześniej to refundacja jest zbawieniem ale ja wcześniej nie korzystałam z tego typu systemów (no poza kilkoma librami sporadycznie) i to wciąż spora kwota.
Tytuł: Odp: stały monitoring
Wiadomość wysłana przez: anitapa w Listopad 04, 2018, 11:28:46
My nadal jesteśmy bez monitoringu...Kaja nie chce i tyle...pewnie w niektórych sytuacjach byłoby nawet wskazane mieć to ustrojstwo , no ale bez niego też moźna funkcjonować...
Tytuł: Odp: stały monitoring
Wiadomość wysłana przez: Misioza w Grudzień 05, 2018, 09:46:43
Anitka to jest jej cukrzyca :-)  Niech decyduje.Fakt,że niekiedy lepiej mieć pompę. Jeśli nie chce, nie ma co jej zmuszać.Kiedyś sama podejmie decyzję :-)
Tytuł: Odp: stały monitoring
Wiadomość wysłana przez: anitapa w Grudzień 07, 2018, 18:33:06
Misioza, nie chodzi o pompę- bo ta jej totalnie nie przeszkadza.... Kaja nie chce stałego monitoringu, żadnej Libry i tym podobnych ustrojstw ....
Tytuł: Odp: stały monitoring
Wiadomość wysłana przez: Misioza w Grudzień 21, 2018, 09:48:04
Niech się nie boi,one nie czytają w myślach :D :P Żartuję...

Po prostu nie chce i już.