Autor Wątek: Pompa - co i jak?  (Przeczytany 67806 razy)

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
Pompa - co i jak?
« dnia: Marzec 10, 2005, 00:56:44 »
Co osoba,nie znaj±ca pompy powinna wiedzieæ o niej???Na co zwróciæ uwagê?Czy kto¶ mi powie w skrócie? :)  :)  :)
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline TOMASZ_O

• Super light
  • **
Pompa - co i jak?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2005, 23:50:19 »
no w³a¶nie ja mam jedn± pompkê   (to serduszko)  a powiedzcie mi czy pompa nie przeszkadza jak siê pracuje fizycznie co ona podaje baze czy mieszankê insulin?

Offline boo

• Bardzo Słodki
Pompa - co i jak?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2005, 08:37:53 »
W pompach stosuje siê tylko insulinê krótkodzia³aj±c±. Co prawda nie mamy pompy, ale podobno przy jej stosowaniu spada  dobowe zapotrzebowanie na insulinê nawet o 20%, zwiêksza siê te¿ ryzyko kwasicy. Je¶li jestem w b³êdzie to mnie poprawcie. Wci±¿ nie jestem przekonana czy zakup pompy to dobry pomys³, mo¿e dlatego, ¿e znam dziecko u którego pompa niestety siê nie sprawdzi³a. A czy pompa przeszkadza w pracy? My¶lê ¿e nie - to chyba si³a przyzwyczajenia...
Nie mo¿na powstrzymaæ ptaków smutku od przelatywania nad Twoj± g³ow±, lecz mo¿na powstrzymaæ je od budowania tam swoich gniazd...

Offline Monika

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
Pompa - co i jak?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2005, 11:08:11 »
Przedwszystkim ... pompa nie jest sztuczn± trzustk±. Nie zwalnia nas z myslenia o cukrzycy. Nie zwalnia z liczenia posi³ków i dostosowywania insuliny do poziomu cukru.
TAk jak Boo napisa³a stosuje sie tam insulinine krótkodzia³aj±ca ... w tej chwili sa to raczej analogi (Humalog, Novorapid) ale ... zdarza sie tez np. Actrapid.

O kwasice jest o wiele ³atwiej, poniewaz nie mamy w organizmie kilkunastu jednostek insuliny d³ugodzia³aj±cej, zamast tego mamy ma³e ilosci insuliny krotkodzia³ajacej ... podawanej co chwilke. Ale wiadomo ze np. przy zapchanym wk³uciu insulina nie leci, ta co jest w organizmie wykonczy sie za jakas godzine od zapchania a potem? ... potem zaczyna sie szybki wzrost cukru i ... ³atwo mozna nabawiæ sie kwasicy.

Pompa to naprawde ma³e pude³eczko ktore mozesz nosic jak Ci wygodnie. Raczej nie przeszkadza ale wiadomo ze kazdy z nas jest inny. To co jednym przeszkadza dla innych jest niewidoczne.

Watro wyprobowac pompe przed zakupem. Bo to spory wydatek i nie mozna ryzykowac zakupu w ciemno. Rownie dobrze moze sie okazac ze pompa nam z jaki wzgledów nie odpowiada, lub nie jest dla nas odpowiednia ...
Pozdrawiam Monika  :smile:

Offline djmaczek

Pompa - co i jak?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2005, 22:41:43 »
ja pompê testowa³am przez 2 m-ce i powiem tak cukry mia³am jak marzenie przez 16 lat choroby nie mia³am takich,hemoglobinka mi siê poprawi³a ,spad³o zapotrzebowanie na insulinê na pompie mia³am zaprogramowane 30j a normalnie bra³am ponad 46 j dziennie teraz zbieram pieni±dze na pompê i zrobiê wszystko aby j± mieæ wiêdz w moim przypadku pompa okaza³a sie strza³em w 10 ,problemem jest zdobycie pompy ale tak¿e jej utrzymanie  1 miesi±c korzystania z pompy w moim przypadku wyniós³ ok 400 z³.

Offline Frelu

• Super light
  • **
Pompa - co i jak?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2005, 12:59:22 »
Ja dosta³em w³asn± pompê w ¶rode :D Nie uda³o by mi siê gdyby nie pewna osoba z forum
Czyli MISIOZA wcze¶niej testowa³em 508 ale zakupi³em 712. I chyba op³aca³o siê pozbieraæ troszke d³u¿ej.
Koniec zabawy... biore sie za siebie :]
Idzie dobrze....

Offline monia

• Mega Nałóg
  • Pełna Słodycz
Pompa - co i jak?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2005, 13:30:25 »
Frelu super  :grin:  :grin:  :grin: samych super cukrów Ci ¿yczê dziêki pompie  :grin:  :grin:
Pierwszym warunkiem szczê¶cia jest rozs±dek....

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
Pompa - co i jak?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 14, 2005, 14:11:24 »
Jaka misioza ??? :570: Frelu:D Ja nic  nie zrobi³am  :D  :D to ludzie,którzy chcieli pomóc :-)
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline Frelu

• Super light
  • **
Pompa - co i jak?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 14, 2005, 14:50:24 »
Jeszcze w dodatku skromna :) Powinni¶my ja odznaczyc :) tzn admin tylko ze akurat ona nim jest :P HIP HIP HURRA :D
Koniec zabawy... biore sie za siebie :]
Idzie dobrze....

Offline Aga

• Bardzo Słodki
Pompa - co i jak?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 14, 2005, 22:29:17 »
Frelu powodzenia tylko nie spocznij na laurach !!!!!!
Tylko mi³o¶æ jest wieczna i przekracza granice czasu

Offline emh

• Pełna Słodycz
Pompa - co i jak?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 19, 2005, 19:21:55 »
Ja mam takie pytanie w sprawie pompy... Bo mnie to jako¶ nie poci±ga ani nie przekonuje... Gdzie Wy to w ogóle nosicie? Jak to jest przymocowane i do czego?!? Czy nie przeszkadza podczas snu... Jak d³ugi jest ów ³±cz±cy "kabelek" i czy nie mo¿na siê w niego zapl±taæ, np. poczas snu, seksu, czy przebierania siê...? Bêdê wdziêczna za o¶wiecenie mnie w materii faktycznego, fizycznego towarzystwa pompy.
Pozdrawiam Wszystkich Pompiarzy. Ewa.
NIKT NIE JEST NIKIM!!!     /Luigi Giussani/

Szczê¶cie - wieczna pomy³ka, jakiej ulegaj± ludzie, uto¿samiaj±c j± ze spe³nieniem pragnieñ. L. To³stoj

Offline Monika

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
Pompa - co i jak?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 19, 2005, 19:35:30 »
Cytat: "emh"
Gdzie Wy to w ogóle nosicie? Jak to jest przymocowane i do czego?!?

Ja nosze pompe przy pasie spodni  :wink: . Chyba ze chodze po domu, nie mam zadnych gosci tylko rodzinka to pompa staje sie imitacj± trzeciej piersi  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  znczy jest przypieta do stanika hehe... to chyba najwygodniejszy sposób  :wink:
Przymocowane ... nie wiem czy dobrze rozumiem ... ale pompa ma taki klips .. i za pomoca tego mocuje sie np. do spodni  :wink:

Czy nie przeszkadza podczas snu...

Kompletnie nie przeszkadza w spaniu  :wink:  :wink:  :wink:  Idac spac poprostu k³ade ja ko³o siebie i ... spimy hehe ... nie pilnuje jej, czasem lata sobie tam  i spowrtotem, w zaleznosci jak ja krece sie na ³ózku  :wink:  :wink:

Jak d³ugi jest ów ³±cz±cy "kabelek" i czy nie mo¿na siê w niego zapl±taæ, np. poczas snu, seksu, czy przebierania siê...?

Kabelek .... sa rózne d³ugosci ... przewaznie 60-110 cm. Ja uzywam 60 cm, jesli wk³ucie jest w brzuchu, na nodze lub gdzies w tych okolicach, ... 110 jesli zrobie wk³ucie na rece  :wink:
Zapl±tanie hmmm .... pewnie ze czasem mozna. Masz przed sob± mistrza w zaplatywaniu sie w pompe hehe. A tak serio ... jasne, czasem mozna o cos zachaczyc, albo .... co zdarze mi sie czesto ... wstaje rano i jestem na oko³o owinieta wezykiem z pompy (ale luzik  :wink: ) hehehe.  Co do seksu hmmm ... zawsze mozna sie odpi±æ od pompy na jaki¶ czas ... jesli pompa jest w tym momencie dla nas uciazliwa  :D  :D  :D  . Podczas przebierania sie raczej nie ma problemów. Mysle ze wszystko to kwestia wprawy. Kiedys czesciej niz teraz wyrywa³am sobie przez przypadek wk³ucie, teraz to sie juz raczej nie zdarza hehe  :wink:
Buziaki :588:

Offline emh

• Pełna Słodycz
Pompa - co i jak?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 19, 2005, 19:46:07 »
Czyli jednak trochê dodatkowych atrakcji w postaci akrobatyki wokó³ wê¿yka jest...? No, có¿, tak my¶la³am. WIELKIE DZIÊKI MONIA!!!
P.S. A jak podczas k±pieli, opalania siê...? Te¿ siê "od³±czasz"?
NIKT NIE JEST NIKIM!!!     /Luigi Giussani/

Szczê¶cie - wieczna pomy³ka, jakiej ulegaj± ludzie, uto¿samiaj±c j± ze spe³nieniem pragnieñ. L. To³stoj

Offline ARTUR

• Light
Pompa - co i jak?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 19, 2005, 20:05:57 »
Cytat: "Monika"

Co do seksu hmmm ... zawsze mozna sie odpi±æ od pompy na jaki¶ czas ... jesli pompa jest w tym momencie dla nas uciazliwa  :D  :D  :D  

Rozumiem praktyka  :D  :D  :D

Offline Monika

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
Pompa - co i jak?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 19, 2005, 20:36:36 »
A jak podczas k±pieli, opalania siê...? Te¿ siê "od³±czasz"?

podczas k±pieli zawsze sie odpinam ... do opalania hmm ... raczej sie nie opalam ... ale tutaj chyba bym nie od³acza³a pompy  :wink: