Autor Wątek: Zabawne pomylki, smieszne sytuacje...  (Przeczytany 42096 razy)

Offline Bia³a

• Bardzo Słodki
Zabawne pomylki, smieszne sytuacje...
« dnia: Luty 22, 2004, 14:54:46 »
Czy kiedyś spotkało Was jakieś śmieszne zdarzenie związane z cukrzycą? Może pomylono Wasza pompę z komórką? Może wzięto Was za ćpuna (noo, to akurat nie smieszne....)?

Piszcie :)
"By³o mnie s³uchaæ" - raz zdrowie rzek³o.
Chcia³am odpowiedzieæ...
lecz zdrowie uciek³o

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2004, 16:31:11 »
Nie wiem czy to ¶mieszne,ale tragiczne na pewno...spotka³am sie ju¿ z opini±,¿e cukrzyc± siê mo¿na zaraziæ...Wrrrrrrrrr :shock:
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline boo

• Bardzo Słodki
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2004, 01:18:43 »
A zdarzylo wam siê kiedy¶ wykorzystaæ fakt, ¿e chorujecie na cukrzycê. Moje dziecko np. wykorzystujac niewiedzê nauczyciela przyrody na temat choroby, wyszlo sobie w czasie lekcji do sklepiku zabieraj±c ze sob± kole¿ankê. Wymówka, ¿e  akurat w tej chwili ma wysoki cukier na nauczycielu zrobi³a piorunuj±ce wra¿enie, i chcia³ po mnie dzwoniæ, na szczê¶cie córka go powstrzyma³a. Mam nadziejê, ¿e nigdy wiêcej nie wpadnie na tak g³upi pomys³.
Nie mo¿na powstrzymaæ ptaków smutku od przelatywania nad Twoj± g³ow±, lecz mo¿na powstrzymaæ je od budowania tam swoich gniazd...

Offline cukrzyk

« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2004, 10:14:59 »
Juz pisalem w innym temacie ze gdy pewna dziewczyna robila insuline na przystanku starsza pani nazwala ja NARKOMANK¡!!!

Offline biker

• Administrator
  • Pełna Słodycz
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2004, 15:08:09 »
Robaki ze¿ar³y ju¿ jej mózg.  :evil: O ile wogóle kiedykolwiek go mia³a...  :lol:
Nie odró¿niæ pena od strzykawki...  :roll:
na³ogowy browerzysta

Offline Megi

• Light
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2004, 17:09:29 »
hehe..no niestety inteligencja niektórych ludzi ogranicza siê do w³a¶nie takiego poziomu... :D

a tak pozatym to jakby ktos mnie tak nazwa³ i bym to us³ysza³a, to ten ktos nie wiedzia³by jak siê nazywa :D:D:D:D

pozdróffka
\"Ka¿dy chce kochaæ, byæ kochanym bez mi³o¶ci serce krwawi, a te rany, nigdy siê nie goj±... nic nie ukoi bólu, samotno¶ci gdy mi³o¶ci brak..\"

Offline monia

• Mega Nałóg
  • Pełna Słodycz
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 19, 2004, 17:55:51 »
A ja mia³am dzisiaj bardzo mi³± sytuacjê. Siedzia³am z dzieæmi i mê¿em na Centralnym i wcinali¶my jedzonko. Ja oczywi¶cie wyjê³am glukometr i zaczê³am mierzyæ Damiankowi cukier, a potem wyjê³am pompê i zaczê³am wbijaæ ilo¶æ insuliny...nagle odezwa³a siê pani która niedaleko nas siedzia³a i zapyta³a czy to urz±dzonko podaje samo insulinê...normalnie mnie wmurowa³o, ¿e kto¶ wiedzia³ do czego pompa s³u¿y..hehe (i nie wzi±³ jej za komórkê). Okaza³o siê, ¿e kole¿anka tej pani ma równie¿ cukrzycê i wstrzykuje sobie insulinê...kurcze a¿ mi³o, ¿e kto¶ nie patrzy³ na nas jak na dziwaków, tylko wiedzia³ o co chodzi... :grin:  :grin:  :grin:
Pierwszym warunkiem szczê¶cia jest rozs±dek....

Offline cukrzyk

« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 19, 2004, 18:59:06 »
Wiecie co wed³ug mnie to w TV powinna byc prowadzona kampania informacyjna na temat cukrzycy. Kazdy powinien wiedziec co to cukrzyca i wiecej powinno byc milych sytuacji. Niech zyje wolnosc!!!  :lol:

Offline Monika

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 19, 2004, 21:02:03 »
Cytat: "cukrzyk"
Wiecie co wed³ug mnie to w TV powinna byc prowadzona kampania informacyjna na temat cukrzycy. Kazdy powinien wiedziec co to cukrzyca i wiecej powinno byc milych sytuacji. Niech zyje wolnosc!!!  :lol:

jest tysiace chorób , niektóre gorszych od cukrzycy, o których my równiez niestety nie wiemy zawiele, a napewno nie tyle by w razie potrzeby komu¶ pomóc .... tak to jest... dlaczego cukrzyca ma byæ traktowana jako¶ szczególnie?

[ Dodano: Pon 19 Lip, 04 21:02 ]
przepraszam jesli kogos urazi³am, ta wypowiedzi±
Pozdrawiam Monika  :smile:

Offline Mia

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 19, 2004, 21:24:40 »
Moniko, zaznaczam, ze nie urazilas mnie osobiscie.... : )
Ale ja tez uwazam, ze powinno sie wiecej mowic o cukrzycy. Chociazby dlatego, ze to jest juz choroba cywilizacyjna....
Gdybym wiedziala, jakie sa objawy cukrzycy (zwiekszone pragnienie, czeste oddawanie moczu, spadek masy ciala, sennosc i ogolne oslabienie) moze moje dziecko nie wyladowaloby w stanie ciezkim na intensywnej terapii. A tam uslyszalam zdanie, ktore mnie porazilo "to standard, tak sie, niestety, objawia cukrzyca u malych dzieci". Podejrzewam, ze gdyby mozna bylo o podstawowych objawach poczytac nawet w przychodni na tablicy i o tym, ze cukrzyca wcale nie jest choroba dziedziczna, to mniej rodzicow przezywaloby to co ja pod sala intensywnej terapii.
Ale co tu mowic o nieswiadomych rodzicach...... ja dostalam skierowanie do szpitala od mojego pediatry z rozpoznaniem zapalenia pluc (bylo, bylo). W szpitalu przelezelismy caly dzien i cala noc, zanim rano znalazla sie lekarka, ktora nabrala podejrzen na cukrzyce. Przy przyjeciu nawet wzieto krew do badania, ale nie na cito, wiec o 8 rano jeszcze ich nie bylo.... Pare godzin pozniej, a moj synek juz bylby w spiaczce....

Dlatego mysle, ze warto edukowac rodzicow...

Mia
AC Spirit Combo, Rapid-D Link (metalowe) 6mm

Pozdrófka, Mia

Offline Megi

• Light
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 19, 2004, 21:38:46 »
Co tu mówiæ o edukowaniu zwyk³ych ludzi takich jak my, jesli s³yszy siê o przypadkach kiedy lekarz pierwszego kontaktu nie wie jak objawia siê cukrzyca. Ju¿ pisa³am o pewnym przypadku w innym po¶cie... lekarz zwleka³ z badaniem krwi mówi±c, ¿e wszystko jest dobrze a objawy s± spowodowane tym i tym....

A co do innych chorób to np. nie wiem jak pomóc osobie chorej na padaczke, która w³a¶nie ma atak... Przed swoim zachorowaniem i na pocz±tku choroby nie wiedzia³am kompletnie nic. Wrêcz dziwi³o mnie jak przychodzi³y do mnie pielêgniarki, psycholog zeby powiedzieæ mi ' ze z tym da sie normalnie zyæ (akurat :P )' patrzy³am na nie i przytakiwa³am bez zadnego przejêcia... dopiero pó¼niej siê zaczê³o... pierwsza ksi±¿ka (powik³ania, zagro¿enia, hipo, hiper)...prawdziwe piek³o...
\"Ka¿dy chce kochaæ, byæ kochanym bez mi³o¶ci serce krwawi, a te rany, nigdy siê nie goj±... nic nie ukoi bólu, samotno¶ci gdy mi³o¶ci brak..\"

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 19, 2004, 23:19:47 »
Ech...To ja te¿ dodam nasz przypadek...chocia¿ znow mnie pwnie ¿o³adek rozboli...wyjechalismy do rodziców na wakacje...Martynka miala skoñczony roczek...Jeszcze nie chodzi³a.Dopiero u babci zaczêla próbowaæ swych si³.By³a pulchniutkim bobaskiem,takim akurat.By³o upalne lato. Sierpien...Któregos dnia wypijala hektolitry ...sika³a jeszcze wiecej...Jej brzoskwinkowa skora zobi³a siê blada...A ona sama jakby chud³a w oczach...To malutkie dziecko by³o 12 m-cy...Zadzwonia³m po pani± doktor..od ktorej uslysza³am ,ze "Jak aj to sobie wyobrazam,ona te¿ ma rodzinê,wrócila z dy¿uru ...itd...To by³a sobota po³udnie.Ech...Nie napisze co czulam itd,bo nigdy tego posta nie skoñcze:-) W koncu raczy³a przyjechaæ (dodam ze to by³a prywatna wizyta)Objawy cukrzycy jak na d³oni...Ale pani doktor stweirdzial,ze jest goraco i dlatego dziecko tyle pije.Potem przepisa³a antybiotyk ,bo dopatrzy³± sie zapalenia gard³a i pojecha³a...Dziecko z godziny na godzinê nik³o w oczach...Antybioty zwroci³a i trafili¶my do szpitala w tym malym miasteczku...Tam druga Pani doktor stwierdza:dziecko odwodnione,zapach acetonu z ust...i ...co???????????Kroplowki z glukoza:(:(:(:(:(:(: Nie zrobiono morfologii tylko na elektrolity,które akurat byly jeszcze w porz±dku...Dziecko moje straci³o przytomnosæ a nam powiedziano,ze zasne³a ze zmeczenia... Bo¿e...JAcy bylismy ciemni...Czu³am,ze co¶ jest nie tak...¿e to co¶ innego...Uspokajano nas...ze to nic...w niedzielê ko³o po³udnia...Wpada  doktor,ktora byla na wizycie domowej wcze¶niej i dopiero robi± morfologiê...Poziom 300.Ale dziecko tak zakwaszone,ze we Wroc³awiu ratowli jej ¿ycie...Pominelam tu wiele jeszcze...bo nie mogê ju¿ pisac...
I zostawiam bez komentarza.Naszemu doktorowi jeste¶my wdziêczni za uratowanie jej zycia:-)
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline Megi

• Light
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 20, 2004, 08:17:25 »
O Bo¿eeee... oni jeszcze jej dali kroplówki z glukoz±?????

Offline Mia

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 20, 2004, 10:17:09 »
Landrynko, to norma w naszych szpitalach..(chyba????) bo moj synek jak trafil w pierwszy dzien do szpitala to tez dostal glukoze - byl przeciez odwodniony..  :roll:
AC Spirit Combo, Rapid-D Link (metalowe) 6mm

Pozdrófka, Mia

Offline Megi

• Light
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 20, 2004, 10:27:45 »
Mo¿e, mo¿e ja siê na tym nie znam, ale wydaje mi siê, ¿e przy wysokim cukrze glukoza to  
troche zbêdna rzecz :) ( lekarzem nie jestem )