Autor Wątek: Renta na cukiereczka  (Przeczytany 23776 razy)

Listopad 12, 2004, 11:33:56
Odpowiedź #15

JoannaD

• *
  • Information Offline
  • Bezcukrowy
Renta na cukiereczka
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 12, 2004, 11:33:56 »
Znalaz³am siê tutaj przez przypadek z innego forum, ale postanowi³am zabraæ g³os. Chorujê ju¿ 11 lat. Zanim zaczê³am pracowaæ rodzice otzymywali na mnie tylko zasi³ek pielêgnacyjny. Wiedzia³am, ¿e je¶li zacznê pracowaæ przed 20 rokiem ¿ycia, to bêdê musia³a przepracowaæ tylko 2 lata aby ubiegaæ siê o rentê. Tak te¿ zrobi³am. W ci±gu tych 2 lat mój stan zdrowia MUSIA£ siê pogorszyæ. Renty mi nie przyznano, bo "cukrzyca to nie choroba" i nie mia³am chorób wspó³istniej±cych. Odwo³a³am siê i w s±dzie orzeczono, ¿e jednak "stan zdrowia siê pogorszy³" (to jest tylko ich w³asne widzimisiê...). Rentê mam ju¿ 4 lata, ale zaczê³±m chodziæ te¿ do psychiatry, leczê siê na depresjê. Z samej cukrzycy trudno jest dostaæ rentê, je¶li nie powik³añ. Musi byæ "co¶ jeszcze".... Niestety... Dodam jeszcze ¿e pracujê z Zak³adzie Pracy chronionej i mam lkki stopieñ niepe³nosprawno¶ci.

Pozdrawiam

Styczeń 14, 2005, 12:43:42
Odpowiedź #16

ann

• Information Offline
Renta na cukiereczka
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 14, 2005, 12:43:42 »
mia nie 504 z³ a 582 z³ je¿eli w rodzinie jest dziecko niepe³nosprawne...po drugie trzeba w orzeczenie o niepe³nosprawno¶ci gdzie widnieje punkt 7 i 8 mieæ zaznaczone ..."wymaga" wtedy mo¿na staraæ siê o ..kiedy¶ zasi³ek sta³y...teraz ¶wiadczenie pielêgnacyjne...ja takowe dosta³am...pozdrawiam ann

Czerwiec 15, 2006, 13:02:47
Odpowiedź #17

anulka

• Information Offline
Renta na cukiereczka
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 15, 2006, 13:02:47 »
teraz  moje przezycia rentowe :sad:  mam umiarkowany stopien niepelnosprawnosci bdo 2008 roku, mia³am komisje w zus pani orzecznik stwierdzi³a, ¿e ja mam wielkie mo¿liwo¶ci pracy koñczê studia i napewno praca bêdzie. mam licencjat pielegniarstwa i koncze zdrowie publiczne, wczoraj bylam na rozmowie kwalifikacyjnej w przychodni chcialam sie zatrudnic na rejestracji powiedzieli mi ze potrzebuja kogo¶ normalnego,bo ja to ciagle bede na zwolnieniu siedziec :evil:  :evil:  :evil: ale powrocmy do zusu odwo³a³am siê od ih decyzji 2 dni temu mia³am drug± komisje i to samo powiedzieli, ¿e nie dadza bo ja nie jestem ca³kowicie nie zdolna do pracy.na tej komisji jedna z osob robila mi wyrzuty czemu ja pompy nie mam to bylo upokarzajace.... teraz mogê pozac ich do sadu pracy czy ktos z was mial takie akcje?? jak to wyglada?? slyszalam, ze mozna dostac jakas inna rente niz socjalna raczej watpie zeby mi dali calkowita niezdolnosc do pracy!! staz cukrzycy to 21 lat do tego retinopatia, obumieranie t³uszczkowate skóry oraz reumatoidalne zapalenie stawów, które nie pozwala mi pracowaæ jako pielêgniarka i które ogranicza moj± sprawno¶c ruchowa. czy ktos z was pozywal zus o sadu jakdlugo sie czeka na sprawe, chyba lepiej zebym sie nie zatrudniala wczesniej, ale zyc nie bardzo mam z czego!  :( jeszcze takie pytanie trochê obok tematu czy w waszych przychodniach pracuja osoby zajmuj±ce sie tylko edukowaniem chorych, pomyslalam,z e to pomysl na prace kwalifikacje mam - pielegniarka- wiedzy troche tez. z gory dziekuje za wszelkie wskazowki!
pozdrawiam!
buziaki :-)))

Czerwiec 15, 2006, 18:29:22
Odpowiedź #18

biker

• Information Offline
  • Pełna Słodycz
  • Administrator
Renta na cukiereczka
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 15, 2006, 18:29:22 »
Chorujê trochê d³u¿ej ni¿ Ty i powik³añ mam masê, a do¶wiadczenia z ZUSem bardzo podobne. Za³o¿y³em im sprawê w S±dzie Pracy i Ubezp. Spo³., po ponad pó³ roku zapad³ wyrok: renta mi siê nale¿y. Jednak ZUS z³o¿y³ apelacjê i czekam na kolej± rozprawê. Czas oczekiwania we Wroc³awskim S±dzie Apelacyjnym to ok. 1,5 roku...  :twisted:

Sprawê opisywa³em szczegó³owo na tym forum. Poszukaj...
na³ogowy browerzysta

Czerwiec 16, 2006, 00:16:16
Odpowiedź #19

Misioza

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Administrator
Renta na cukiereczka
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 16, 2006, 00:16:16 »
M i chyba przyjdzie ubiegaæ siê o rentê na Tysiê..:(
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Czerwiec 21, 2006, 16:31:25
Odpowiedź #20

KeBi

• **
  • Information Offline
  • Super light
Renta na cukiereczka
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 21, 2006, 16:31:25 »
Renta z tytu³u niezdolno¶ci do pracy przys³uguje ju¿ przy czê¶ciowej niezdolno¶ci do pracy. Renta socjalna przy ca³kowitej. Ca³kowitej niezdolno¶ci ZUS w ¿yciu Wam nie przyzna, musieliby¶cie przyj¶æ z g³ow± pod pach± i sie u¶miechn±æ brzuchem, podnie¶æ rêke i ich obsikaæ.......
Mi ZUS stwierdzi³, ¿e jestem ZDOLNY do pracy, ka¿dy lekarz, czy to diabetolog, czy medycyny pracy czy te¿ zwyk³y ogólny jest zaskoczony tak± decyzj±.
Ponadto dochodzi jeszcze problem starzu pracy - ja w wieku 21 lat musze mieæ 2 lata przepracowane. Niestety mam tylko nieco ponad rok.
By³em ju¿ u lekarza orzecznika ZUS, na komisji lekarskiej ZUS, teraz nie wiem czy odwo³aæ sie do s±du. Prawo ZUSu znam na tyle dobrze, ¿e wiem co oni mog±... a raczej wiem ¿e oni mog± wszystko a ja tak naprawdê to gówno.
Czy jest sens marnowaæ sobie nerwy na s±dzenie sie z nimi? hm...

Czerwiec 21, 2006, 16:55:14
Odpowiedź #21

monia

• Information Offline
  • Pełna Słodycz
  • Mega Nałóg
Renta na cukiereczka
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 21, 2006, 16:55:14 »
KeBi jest sens, bo coraz czê¶ciej spotykam ludzi, którzy s± przez ZUS poszkodowani....
Pierwszym warunkiem szczê¶cia jest rozs±dek....

Sierpień 23, 2006, 00:11:01
Odpowiedź #22

Misioza

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Administrator
Renta na cukiereczka
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 23, 2006, 00:11:01 »
No to teraz ja ...

Dzi¶ dzwoni³am do ZUS-u.Renta socjalna nale¿y siê osobie,która  ukoñczy³a 16nasty  rok ¿ycia i jest ca³kowicie  niezdolna do pracy. Nie ma ju¿ srednich stopni ...Jest albo zdolny albo niezdolny do pracy  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:

A na cukiereczki nie ma rent.Jutro jeszcze mam tam dzwoniæ.

Sierpień 23, 2006, 08:25:45
Odpowiedź #23

Lua

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
Renta na cukiereczka
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 23, 2006, 08:25:45 »
No przecie¿ mamy IV Rzeczpospolit± co strasznie dba o obywatela!  :evil:
Nied³ugo wszystkie renty zlikwiduj±, bo po co, prawda.
Pompa Paradigm 722, wk³ucia Quick set 6mm i Easy set 6mm.
Pozdrawiam Lua

Sierpień 23, 2006, 13:11:42
Odpowiedź #24

Misioza

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Administrator
Renta na cukiereczka
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 23, 2006, 13:11:42 »
To ju¿ pewne: nie ma renty na ma³e dzieci.

Październik 16, 2006, 13:56:05
Odpowiedź #25

Frelu

• **
  • Information Offline
  • Super light
Renta na cukiereczka
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 16, 2006, 13:56:05 »
Dzi¶ by³em w ZUS z³o¿yæ papiery wszystkie na rente.... i siê przyczepi³a ¿e za¶wiadczenie od lekarza jest wazne tylko miesiac. . . ale na szczê¶cie zgodzi³a siê ze do jutra dostarcze... Zobaczymy co z tego wyniknie.

CDN...
Koniec zabawy... biore sie za siebie :]
Idzie dobrze....

Październik 16, 2006, 17:06:18
Odpowiedź #26

Kucka

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
Renta na cukiereczka
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 16, 2006, 17:06:18 »
Ja tesh mia³am zasiwadczenie nie wa¿ne to pani kaza³a isc po podpis i nowa date do lekarza i przyj¶æ nastêpnego dnia :D
"¯ycie po to jest ¿eby je prze¿yæ
Trzeba komu¶ zaufaæ, w co¶ wreszcie uwierzyæ"
(Natural Dread Killaz » Uwierzyæ w siebie)

Listopad 01, 2006, 18:02:39
Odpowiedź #27

Joasia

• **
  • Information Offline
  • Super light
odnosnie rent
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 01, 2006, 18:02:39 »
witam
rzadko tu zagladam, ale ostatnio zywo interesuje mnie temat renty, dlatego postanowilam poszperac na ten temat w internecie. wczoraj bylam drugi raz na komisji w tym roku z tytulu odwolania . renty mi ponownie nie przyznali . tez mam powiklania , martwice skory i to wszystko o czym pisze tu wiekszosc osob, ktore choruja dlugo. W kazdym razie dowiedzialam sie, ze w 2002 roku zostala juz ustawa przeglosowana na nasza niekorzysc, a teraz wprowadzono dodatkowe poprawki czy jakos tak do tej ustawy, ktora jednoznacznie skazuje nas na brak swiadczen od zusu. lekarze ( bo na odowolaniu mialam 3 w komisji ) powiedzieli mi, ze maja zwiazane rece, a jeszcze rok temu ta ustawa z 2002 nie byla jednoznaczna i dlatego ja jeszcze w zeszlym roku rente mialam przyznana. pdoobno jest to wina polskiego stowarzyszenia diabetykow, ktore nie dopilnowalo sprawy w Sejmie i nie zostaly przez to odpowiednie rozporzadzenia przeglosowane, tak mi przynajmniej powiedzieli lekarze orzecznicy. Reasumujac, zastanawiam sie czy jest sens odwolywac sie do sadu pracy? no bo skoro nad nimi jest ustawa na nasza niekorzysc to co z tego, ze nam nawet przyznaja racje skoro ZUS i tak stosuje sie do ustaw Sejmowych. Jestem ciekawa czy ktos taka sprawe w sadzie wygral , a jesli tak to niech da znac czy dostal rente . zastanawiam sie czy gra jest warta swieczki i czy warto w ogole chodzic po sadach i sie szarpac z tymi urzednikami skoro i tak zus stawia na swoim ...
gdyby ktos cos wiedzial prosze dac znac, pozdrawiam .
Gdy ga¶nie pamiêæ ludzka, dalej mówi± kamienie./ Kardyna³ Stefan Wyszyñski

Listopad 09, 2006, 23:55:36
Odpowiedź #28

Frelu

• **
  • Information Offline
  • Super light
Renta na cukiereczka
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 09, 2006, 23:55:36 »
no wiec CD :P w³a¶nie siêdzê i preparuje dzienniczek, czyta³em juz grono, i porady no a jutro o 11.20 mam komisje ....a po¼niej siê zobaczy... :P PS kiedy jest odpowiedz o przyznaiu/nieprzyznaniu renty??

Pozdrawiam :)
Frelu

[ Dodano: Pi± Lis 10, 2006 2:27 pm ]
no wiêc by³em :D i odpowiedz dostaje siê na miejscu .... dosta³em rente na 3 lata :D do listopada 2009 :) + do tego zasi³ek piêlêgnacyjny do grudnia 2008 :)  Pani orzeczniczka by³a mi³a :) nawet mia³a lekkie poczucie humoru - ¶mia³a siê z systemu komputerowego obs³uguj±cego ten ca³y system :) ¿yczê powodzenia innym z wa³k± z ZUS-em

Pozdrawiam
Frelu
Koniec zabawy... biore sie za siebie :]
Idzie dobrze....

Sierpień 28, 2008, 00:41:35
Odpowiedź #29

marzenka

• **
  • Information Offline
  • Super light
Renta na cukiereczka
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 28, 2008, 00:41:35 »
Witam serdecznie,nie wiem czy w odpowiednim miejscu zamieszczam moje pytanko ale sprobujê,mo¿e kto¶ z Was poinformowanych i juz do¶wiadczonych pomo¿e mi,otóz córka choruje na cukrzycê 2,5 roku,jak do tej pory nie ubiega³am siê o ¿aden zasi³ek pielêgnacyjny czy rentê  ale z tego co czytam du¿o cukierków ma wlasnie orzeczenie o niepe³nosprawnosci i jakie¶ pieni±zki byæ mo¿e i nam sie przys³uguj±? predzej o tym nie rozmysla³am ,ale dzis kiedy mamy pompkê i wiadomo ze koszt nie jest ma³y jej utrzymania , w jaki¶ sposob taki zasi³ek moglby nam pomóc :) tylko m±¿ pracuje ja niestety nie,nie ma szans aby Majka zaje³a sie sama sob±,jest jeszcze za m³odziutka.Moje pytanie brzmi,gdzie mam szukaæ takiej pomocy? czy u naszej lekarki czy odrazu zaczynac w zusie,czy moze gdzies w opiece? Mieszkamy w Witnicy,lekarza diabetologa mamy w Gorzowie,byæ moze na forum jest ktos z tych stron i juz wie gdzie i jak zalatwiaæ takie sprawy,a je¶li nawet z innych miast to prosze o podpowiedz gdzie w pierwszej kolejnosci mam sie udaæ? z gory dziekuje za jak±kolwiek pomoc,pozdrawiam Marzenka.