Autor Wątek: Jak to jest po latach choroby....  (Przeczytany 2166 razy)

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
Jak to jest po latach choroby....
« dnia: Październik 26, 2016, 13:47:57 »
Ostatnio rozmawiałam z Manią ;-) a znamy się od lat i nie tylko z Manią :D Jak to jest po tylu latach choroby? Wspominałyśmy początki, :o zarwane noce itp....stres,załamanie,i wiele innych odczuć dobrze znanych wszystkim ;-) W sumie nie było źle dopóki nie nastał "wspaniały okres w życiu" DOJRZEWANIE  >:( Ech... Sporty ekstremalne to pikuś przy tym :D w sumie bunt związany z chorobą nie był tak silny jak bunt sam w sobie. w końcu nasze dzieci tez dojrzewają :D Jakie są Wasze doświadczenia? Czy pokornym aniołkom nagle wyrosły rogi i zaczęły terroryzować wszystkich swoimi pomysłami? Czy przechodzi łagodnie? A jak cukry?  ::) U nas -  :o było różnie,choć myślę,że trudniejsza część za nami....
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
Odp: Jak to jest po latach choroby....
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2016, 20:16:51 »
pfu pfu... albo mnie to dopiero czeka... :P Kaja ma 13 lat... do tej pory żadnego buntu, żadnego pyskowania...do dziś pyta co może zjeść i ile... wszystko waży i przelicza...żadnego podjadania... gorzej mają się sprawy dojrzewania- tzn. hormony buzują wywalając czasami taki cukier, ze nie mamy pojęcia z czego...ale nie poddajemy się i zbijamy:) jedno jest pewne, nie przeżywam tak wysokich poziomów jak kiedyś...owszem wściekam się na nie ale na krótko, bo to i tak nic nie daje...najbardziej przeraża mnie uciekający czas i fakt, że Kaja ma już tyle lat i za chwilę nie będzie jej w domu... dla mnie to istny koszmar...
ACCU -CHEK  COMBO.... Flex Linki 8mm/60.... Humalog

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2016, 11:22:09 »
Mój Jerz "jedzie po bandzie". Szkoła- olew totalny - przecież jest w dobrym gimnazjum, dobrej klasie- stresować się będzie za rok przed testem :On jest 24/dobę zadowolony z życia.. w sumie to lepiej niż zestresowane ...przeżywające każdą ocenę dziecko.. ale przecież mu tego nie powiem.. że taka postawa ma częściowo plusy. Ostatnio tak mnie zapienił ze pod nosem powiedziałam " dobrze że tym kraju trudno o pozwolenie na broń'. Jerzowi było mało więc mówi " broń nic ci nie da trzeba umieć jeszcze strzelać"  ja na to " z tej odległości to bym Cie kolbą zatłukła". Jerz "byłabyś w dzienniku jako ciekawostka- pomyliła broń z tłuczkiem :) :) :). Ale tak ja Misia pisze ten okres w życiu dzieci jest trudny i dla nich i dla nas i tematy dotyczące cukrzycy często są w tyle za innymi atrakcjami które fundują nam dzieci.
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2016, 15:17:53 »
 ;D uwielbiam Cię czytać :)

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2016, 07:51:24 »
To wczoraj mój syn przegiął. Jak wraca ze szkoły zawsze pytam czy wszystko ok.. czy mierzył.. jak poziomy. odpowiedź wszystko ok. Stwierdził tylko że  w szkole trochę źle się czuł..ale juz jest niby ok. Po południu zaczął się pokładać, niby trochę ma katar.. Miedzy czasie pojechałam z Zuśka do lekarza. /wracam a on leży.. odpowiada dość agresywnie.. twierdzi ze baaardzo źle się czuje..ale nie jest w stanie stwierdzić co go boli.. każe mu się mierzyć.. mówi ze ma 220.. więc ja uchu idzie infekcja ale ta jego nerwowość była niefajna mówię pokaż glukometr  a tam nie 220 tylko 580 !!!!!!!!!!! i  to jego pierwszy pomiar.. a to było ok. 19.30!!!! czyli tak jak go mierzyłam o 6 tak jaśnie pan się nie raczył zmierzyć. Mało tego insulina podana raz o 14.40 .. brak insuliny na śniadanie.. na obiad który je w szkole o 12.. Pasków do ketonów nie mamy.. bo się w kółko przeterminowywały  więc po paru latach przestał kupować..To jego pierwszy nr na taką skalę.. mam nadzieję ze ma nauczkę w postaci własnego fatalnego samopoczucia.. ale nie wiem już jak do niego trafić. komputer dostaje lub nie tylko w weekendy. Po szkole wraca do domu chyba że ma trening. Spotkania z kolegami tylko w weekendy. Dzisiaj nie pozwoliłam mu iść na trening..ale do szkoły go wysłałam. Natomiast nie nawidzę kłamstwa..a on kłamie w żywe oczy. :'( :'(
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline Malalcia

• Light
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 28, 2016, 09:07:20 »
Loooo Chłopak poszalał, nie ma co.
W takiej sytuacji to nie wiadomo co robić, bić i mordować najpierw czy jak cukier spadnie.
Mania udało się do normy już dojść??

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 28, 2016, 09:17:16 »
Nocka z głowy, ale rano było już 140 i przy mnie podawał insulinę na śniadanie. Najgorzej że ja nie mam do niego za grosz zaufania. Jak pozostałe dzieci mówią że źle się czują to wiem że tylko o to chodzi a u Jerza nie wiem może chodzi o jakiś test w szkole?. W grudniu miał jechać z klasą do Berlina.. ale ja już wiem ze go nie puszczę. z drugiej strony meczy mnie to ze masz takiego 14 latka a musisz go nadal kontrolować.. u Jerza to jest schematy- podpada ty go kontrolujesz.. zaczyna się "ogarniać' po jakimś czasie pomału zaczynasz smycz popuszczać... i ..dostajesz obuchem w łeb i zaczynasz od nowa. i tak leci 12 rok :'( :'(
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 28, 2016, 18:30:38 »
mania brak mi słów.... myślałam, że Jerz bardziej rozsądny... przykro mi...  :( to ja mam w taki razie "cud natury"i mam nadzieję, że to się nie zmieni...

Offline marder

• Administrator
  • Słodki
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 28, 2016, 21:13:58 »
statnio tak mnie zapienił ze pod nosem powiedziałam " dobrze że tym kraju trudno o pozwolenie na broń'.

W ustawie o broni i amunicji jest luka, umożliwiająca legalny zakup i posiadanie broni ostrej. Dość specyficznej, ale zawsze broni.

Przepraszam za offtopic...
– Это водка? – слабо спросила Маргарита.
Кот подпрыгнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водки? Это чистый спирт!

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 29, 2016, 15:53:25 »
marder nie pisz takich rzeczy, bo jeszcze faktycznie mania się w takie cuda zaopatrzy....i będziemy musieli wysyłać jej paczki :)

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 31, 2016, 09:48:43 »
Marder komu jak komu ale mi faktycznie nie podsyłaj takich pomysłów :P
Z Jerzem przeprowadziłam poważną rozmowę.. przejrzałam glukometr i okazało się się że proceder trwał kilka dni.. mnie i męża nie było od soboty do poniedziałku.. Jerz był pod opieką babci i cioci. Tylko że w tych dniach ograniczył się do pomiarów cukru- po 2 razy dziennie i podawał insulinę. co ciekawe cukry były idealne- rano 80-120 i po śniadaniu lub w okolicach kolacji poniżej :o 140. I myślę że tu doszedł do wniosku że cukrów można nie mierzyć... a może w taki razie można nie podawać insuliny :o :o. Nie miał oprócz słowa przepraszam mi nic do powiedzenia.. nie potrafił wytłumaczyć swojego postępowania. Przeczytał przy mnie cały artykuł o kwasicy ketonowej- sprawiał wrażenie że ze zrozumieniem ;). Od soboty ma podpięty sensor ;)
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline Kasiach

• Super light
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 31, 2016, 13:29:28 »
Moja 9-letnia gwiazda zjada sobie "jajko niespodziankę" bez insuliny na cukier 180. Uważa przy tym,  że co to było takie jajko, chuda warstwa czekolady :P Pytam, dlaczego nie dałaś insuliny: a na co? jak tam nie ma co jeść?
Mania, jak ja swoją pytam w jakim sensie źle się czujesz, to już wie, że trzeba mówić cukrzycowo. Potrafiła dzwonić od pielęgniarki z gabinetu jak zapomniała coś wziąć do szkoły :P i udawała, że źle się czuje.   
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2016, 13:33:12 wysłana przez Kasiach »
Pompa Accu Check Combo, wkłucia Rapid D-Link 6mm