Autor Wątek: FreeStyle LIBRE  (Przeczytany 9628 razy)

Wrzesień 30, 2016, 07:28:56
Odpowiedź #30

Kasiach

• **
  • Information Offline
  • Super light
Odp: LIBRA FreeStyle
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 30, 2016, 07:28:56 »
Ja Maniu wczoraj poczytałam sobie o tej 640G. Bardzo droga to po pierwsze, ale to można jakoś przeskoczyć, raty, kredyt itp. Tylko te sensory to już kosmos. A moja mała też nie chce dodatkowych wkłuć. Bo te sensory to na brzuch? U nas brzuch ze zrostami, pomimo masaży, lamp.
Pompa Accu Check Combo, wkłucia Rapid D-Link 6mm

Wrzesień 30, 2016, 07:52:11
Odpowiedź #31

mania

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 30, 2016, 07:52:11 »
Kasiach - my mamy konto w Fundacji i na tym koncie mam właśnie pieniądze na sensory, ewentualnie pompę.
Co do sensorów- to myślę że nie jest to wiele większe od Libry a my zakładamy głównie na pupę. Miał kiedyś też na ramieniu. Na brzuch w ogóle nie zakładamy żadnych wkłuć bo Jerz ma chudy brzuch i wkłucia mu się momentalnie zaginają (używamy teflonowych - metalowych nie chce bo go kłują). Do refundacji sensorów się przymierzają więc może za chwile ....
paradigm 722 sure-t 6mm

Październik 10, 2016, 08:24:17
Odpowiedź #32

Malalcia

• Information Offline
  • Light
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 10, 2016, 08:24:17 »
Cześć.

Dostaliśmy 1 sensor i czytnik na próbę i mnie libra rozczarowała, myślałam, że to ciut inaczej działa. Weronika podpięta jest ok środy. Ale ilość pomiarów z palca wcale się nie zmniejszyła. Generalnie rozumiem, że są rozbieżności w pomiarach, ale była o nich mowa przy wysokim lub niskim cukrze. jeśli jest ponad 200 to tutaj różnica jest 50-70, przy niskich ciut mniej. Ale, że są różnice jak jest dobry cukier to już dla mnie stres. Nie zawsze, ale jednak dla mnie za często libra pokazuje ok 30 za dużo. np. w sobotę pomiar libra 111 a glukometr 83, a to już dla mnie znacząca różnica bo te 83 to nie norma a raczej bliskość hipoglikemii. I jeszcze kilka razy było takich pomiarów zawyżonych na normie. Nie czepiam się różnic do 10 ale więcej w prawidłowym cukrze to już przesada. Nie wiem może to Weronika taka niestabilna jest. ehhhhh a miało być łatwiej :(

Październik 10, 2016, 08:58:17
Odpowiedź #33

Kasiach

• **
  • Information Offline
  • Super light
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 10, 2016, 08:58:17 »
Mnie na początku też bardzo denerwowały te różnice. A teraz kieruję się obserwowaniem trendu. Jak libra pokazuje 80, strzałka, że cukier stabilny, a dziecko nie komunikuje, że się źle czuje to ja nic nie robię. Nie sprawdzam na glukometrze. Przy niskim cukrze moja Kornelka zgłasza, że się źle czuje. Wtedy "domierzam" glukometrem.

Październik 11, 2016, 11:17:56
Odpowiedź #34

anna6830

• **
  • Information Offline
  • Super light
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 11, 2016, 11:17:56 »
Czesć .Mam pytanie odnosnie libry.Czy zdarzyło Wam sie ze był bląd czujnika w Librze/ albo strzałek nie pokazywało.Sensor jest założony od 7 dni.Martwi mnie to..Nie wiem co o tym mysleć..
Wiara czyni cuda

Październik 11, 2016, 13:22:03
Odpowiedź #35

Kasiach

• **
  • Information Offline
  • Super light
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 11, 2016, 13:22:03 »
Tak, raz tak miałyśmy. Córka była w szkole, więc ja tego nie widziałam. Mówiła mi, że był napis: błąd czujnika, użyj go ponownie za 10 minut. Tak zrobiła i było wszystko ok.

Październik 25, 2016, 17:54:32
Odpowiedź #36

anitapa

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 25, 2016, 17:54:32 »
 Fundacja Zdążyć z pomocą otrzymała 300 sztuk Libry+4 sensory dla swoich podopiecznych do rozdania za free.... liczy się kolejność zgłoszeń
jakby ktoś był zainteresowany to niech dzwoni do fundacji
ACCU -CHEK  COMBO.... Flex Linki 8mm/60.... Humalog

Październik 26, 2016, 07:38:40
Odpowiedź #37

mania

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 26, 2016, 07:38:40 »
Anita dają librę + sensory? na jaki telefon trzeba dzwonić? pozdrawiam
paradigm 722 sure-t 6mm

Październik 26, 2016, 10:46:37
Odpowiedź #38

anitapa

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 26, 2016, 10:46:37 »
wejdź na stronę fundacji w komunikatach jest info
Informacja administracyjna:

Bezpłatne pakiety startowe FreeStyle Libre System

Miło nam poinformować, że firma Abbott Laboratories Poland Sp. z o.o. przekazała dla Podopiecznych Fundacji 300 szt. bezpłatnych pakietów startowych FreeStyle Libre System Monitorowania Glikemii Flash.

FreeStyle Libre to innowacyjny system do pomiaru glukozy, który umożliwia bezbolesny odczyt poziomu cukru w 1 sekundę, tak często jak to potrzebne, dyskretnie i bez konieczności nakłuwania palców. Pakiet zawiera czytnik oraz cztery sensory. Z urządzenia mogą korzystać dorośli i dzieci od 4 roku życia.

Zgodnie z wolą Darczyńcy pakiety mają być przekazane bezpłatnie podopiecznym Fundacji ze stwierdzoną cukrzycą.

Bardzo prosimy o zgłaszanie chęci otrzymania pakietu startowego do Małgorzaty Kuć na adres m.kuc@dzieciom.pl. W wiadomości mejlowej prosimy o podanie imienia i nazwiska podopiecznego wraz numerem ewidencyjnym.

Podopieczny Fundacji może otrzymać tylko jeden pakiet tj. czytnik i cztery sensory.

Decyduje kolejność zgłoszeń!

Październik 26, 2016, 13:09:52
Odpowiedź #39

mania

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 26, 2016, 13:09:52 »
Anita dziękuję:)
paradigm 722 sure-t 6mm

Październik 26, 2016, 13:22:20
Odpowiedź #40

Misioza

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Administrator
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 26, 2016, 13:22:20 »
My zużyłyśmy dwa sensory i na początku też tak było-za duże rozbieżności.Potem córka tylko przy wysokim i niskim cukrze robiła poziom glukometrem i podawał wg insulinę lub się docukrzała.Jej ten glukometr bardzo przypadł do gustu,ale jednak musimy odpocząć od niego,bo rękę potrzebujemy do wkłuć od pompy.
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Październik 26, 2016, 17:47:40
Odpowiedź #41

anitapa

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 26, 2016, 17:47:40 »
a ja mam mieszane uczucia... no bo kto rozdaje w takiej ilości tak drogi sprzęt? mój mąż uważa, że firma tanim kosztem testuje swoje urządzenie, ludzie się rzucili na Librę- która tak do końca nie była chyba sprawdzona...stad te rozbieżności, alergie po ściągnięciu sensora...ale to nasze zdanie...oczywiście nikogo nie neguję, że używa libry... żeby nie było....

Październik 26, 2016, 17:57:08
Odpowiedź #42

lestek27

• Information Offline
  • Light
  • Paradigm VEO, Sure-T
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 26, 2016, 17:57:08 »
Ja dziś zgłaszane reklamację na sensor. Używaliśmy trzech czy czterech do tej pory i żaden nie oszukiwał tak jak obecny. Firma stanęła na wysokości zadania i już dziś wyszła przesyłka z bezpłatnym sensorem. Zobaczymy jak będzie z kolejnym. Wcześniejsze były ok.

Październik 27, 2016, 07:32:45
Odpowiedź #43

Kasiach

• **
  • Information Offline
  • Super light
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 27, 2016, 07:32:45 »
Ja myślę, że Libra rozdawana jest w tak dużych ilościach w celach "marketingowych". Dostaniesz raz za darmo, spróbujesz, "spodoba się" i będziesz kupować za ciężkie pieniądze. My jak na razie używamy. Za miesiąc pierwsza glikowana z librą i wtedy się okaże. Czy są duże rozbieżności? - teraz rzadko sprawdzamy glukometrem. Jakoś szczęśliwie mamy teraz dobre cukry. Wcześniej przy niskich i bardzo wysokich sprawdzałam też glukometrem.

Październik 27, 2016, 08:10:54
Odpowiedź #44

lestek27

• Information Offline
  • Light
  • Paradigm VEO, Sure-T
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 27, 2016, 08:10:54 »
U nas poprzednie sensory były bardzo ok. Różnice były naprawdę niewielkie przy w miarę stabilnym cukrze.
Dużym plusem są pokazywane trendy ale uważam że jak za tego typu urządzenie cena jest przesadzona.
W naszej przychodni twierdzą że brakuje w tym systemie kalibracji i zdecydowanie lepszy jest system ciągłego monitorowania glikemii firmy Medtronic. Problem tylko w tym że koszty tego systemu są jeszcze większe niż Libry i do tego częstsze zmiany sensorów.