Autor Wątek: FreeStyle LIBRE  (Przeczytany 16459 razy)

Offline iwa2

• Słodki
Odp: LIBRA FreeStyle
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 05, 2016, 11:04:07 »
lestek27 gdzie  można kupić zestaw startowy za 250 zł. ? W necie widziałam zestaw startowy za 723 zł , z nie za 250 zł. 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2016, 16:17:04 wysłana przez iwa2 »
Pozdrawiam Iwa2
Pompa Accu Chek Combo FlexLink

Offline lestek27

• Light
  • Paradigm VEO, Sure-T
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 06, 2016, 18:45:07 »
Przepraszam.  Oczywiście zestaw startowy kupiliśmy za 750zł z przesyłką. Pomyłka.

Offline gawor93

• Bardzo Słodki
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 13, 2016, 01:16:20 »
Dziś dotarło. Zobaczymy jak będzie się sprawować :)
Glukometr - One Touch Select Plus i Accu-Chek Performa Nano
Insuliny - Apidra SoloStar i Lantus Solostar

Pompa - Medtronic MiniMed Paradigm®

Offline lestek27

• Light
  • Paradigm VEO, Sure-T
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 13, 2016, 20:44:35 »
My dzisiaj zakładamy drugi sensor. Pierwszy funkcjonował całkiem nieźle.  Dziś już cały dzień odlicza przy każdym pomiarze godziny do końca. Pierwsza aplikacja sensora była bezbolesne.  Zobaczymy jak będzie tym razem

Offline gummy bear

« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 14, 2016, 20:05:45 »
Witam! My mamy Libre od 5 września. Syn choć duży (11 lat), to bardzo się bał zakładania. Ja nie ukrywam też... Posmarowałam Emlą i daliśmy radę  ;) Cukry mierzone na Libre i naszym ulubionym Glucocardzie w odchyleniu o ok. 10%, ale sprawdzałam zaledwie kilka razy, bo skoro mamy taką możliwość, to cieszę się, że paluchy po 6 latach choroby odpoczywają  ;D Młody po pierwszym dniu w szkole z czujnikiem, zahaczył rączkę szelkami od plecaka, więc popędziłam do apteki po plastry. Pani doktor cukrzycowa, mówiła o jakiś super extra plastrach dla sportowców, ale takowych nie było w żadnej znanej mi aptece, więc ostatecznie  kupiłam plastry dla dzieci do zaklejania oka   :P Są w kolorze cielistym, więc póki pogoda i młody nosi krótki rękaw, czujnik jest prawie niewidoczny.
Według mojej opinii sprzęt sprawdza się super, zwłaszcza w sytuacjach, gdy nie ma fizycznej możliwości umyć rąk i w miarę dyskretnie sprawdzić poziomki  ;) Zauważyłam jedynie, że częste sprawdzanie glikemii powoduje olbrzymi chaos w mojej głowie... Zapominam, o której była podawana insulina, działam (cyt. podaję korektę) w sytuacji gdy cukier jest podwyższony, lub w normie, ale z tendencją wzrostową... potem panikuję, że gwałtownie leci w dół... Teraz, zapisuję w dzienniczku tylko odczyt po min. 2 godzinach od podania insy, a pozostałe odczyty pozostawiam do dalszej analizy. Muszę przyznać, że Libra uchroniła nas kilkakrotnie od hipoglikemii! Dzięki niej i jej odczytom nie podałam insuliny (bo czytnik wskazywał normoglikemie lub gwałtowny spadek), mimo, że  normalnie podałabym insulinę posiłkową!!! JEDYNY minus to cena... Teraz zmagamy się z podwyższonymi cukrami spowodowanymi infekcją a i może z tzw. brzaskiem... ale powolutku ogarniamy i ten temat. Pozdrawiam Was ciepło!

Offline gawor93

• Bardzo Słodki
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 15, 2016, 01:11:53 »
Jak dla mnie to znieczulenie niepotrzebne, ja osobiście nie czułam nic przy zakładaniu. :) Też miałam obawy początkowo, ale oczywiście niepotrzebnie :)
Glukometr - One Touch Select Plus i Accu-Chek Performa Nano
Insuliny - Apidra SoloStar i Lantus Solostar

Pompa - Medtronic MiniMed Paradigm®

Offline Kasiach

• Super light
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 15, 2016, 07:29:26 »
Moja mała płakała przy zakładaniu pierwszego sensora. Przy drugim już wiedziała co to jest, więc było ok. U nas też poziomy różnią się o ok. 10% od glukometru. Teraz z palca to w sumie mierzymy tylko 2 razy dziennie: z rana i przed obiadem. Też uważam, że paluszki muszą odpocząć :D
Pompa Accu Check Combo, wkłucia Rapid D-Link 6mm

Offline anna6830

• Super light
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 16, 2016, 11:50:55 »
Witam a ja dostałam zestaw startowy od swojej  Pani doktor.Warunek był jeden musiałam zakupic jeden sensor za 250.Jestem szczęsciarą choc raz .Pozdrawiam wszystkich
Wiara czyni cuda

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 19, 2016, 14:12:06 »
Librę dostaliśmy w klinice w piątek.Podłączyłam w sobotę.Na początku,zanim się dobrze skalibrowała pokazywała same doły.Za każdym razem mierzyłyśmy naszym glukometrem. Wiem,że czas różnicy wynosi ok.5,5 minuty. Po 8 godzinach nadal pokazywała niskie cukry o średnio 20 mg mniej niż glukometr...Na to wychodzi,że jednak miała hipo. Tylko dlaczego nic nie czuła? I dlaczego nie było potem górek...? Dzisiaj rano było wysoko,bo padło wkłucie w pompie.I Libra i glukometr pokazywały prawie identycznie.Zobaczymy jak było w szkole.
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline asiakrzysiek1

• Bardzo Słodki
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 27, 2016, 15:14:09 »
Ja śledzę wasze opinie i się zastanawiam nad zakupem..., bo najbardziej nie lubię zmiany pór roku co nas pewnie niedlugo czeka a mój syn jak barometr. Gosia jak dalsze pomiary?
A¶ka

Accu-chek Combo, Flex link 6/60, Novorapid

Offline lestek27

• Light
  • Paradigm VEO, Sure-T
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 27, 2016, 22:59:53 »
Nam dzisiaj sensor zakończył działanie a paczka z nowymi niestety nie dojechała. Jakoś niepewnie się czuję ze świadomością że noc i jutrzejszy dzień będzie bez Libry. 
Co do pomiarów to u nas jest tak że jak cukier jest stabilny to różnice są bardzo małe ale przy szybkich wzrostach było nawet 50 różnicy. Tak czy siak najważniejsze są tendencje i komfort pomiarów nawet co minutę.

Offline Kasiach

• Super light
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 28, 2016, 07:18:34 »
Masz rację Lestek. U nas jest tak samo, jak cukry stabilne to i różnice niewielkie. Z dostawami Libry jest jakiś poślizg. Moja paczka zapłacona 14 września dopiero będzie dzisiaj. A druga zapłacona 23 września też będzie dzisiaj. Ta pierwsza długo "wisiała" jako niezapłacona u nich, więc zamówiłam drugą. Bałam się, że zostaniemy bez libry. Moja płatność zaginęła podobno gdzieś w systemie. Po mojej interwencji wysłali ją bez odnotowania tej płatności.

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 29, 2016, 12:07:11 »
No właśnie. my byliśmy w poniedziałek w naszej klinice i opinie o Librze- "jakość/dokładność nie adekwatna do ceny" w porównaniu z dexcomem i sensorami do 640g podobno wypada baarrdzo mizernie- własnie ze względu na duże rozbiezności przy niestabilnych glikemiach.
 Jurek był w sierpniu na koloniach i tam dzieci testowały Librę i.... Jerz chociaż patrzył na na to z boku (on miał podpiętą 640G) stwierdził że  żadnym wypadku nie chce Libry. Po waszych opiniach w sumie pozytywnych nawet go namawiała bo koszt jednak niższy niż sensory ale on woli sensory. Mówił że przy niestabilnych cukrach ( a jakie miały być u nastolatków na koloniach :P) różnice dochodziły do 200-300 :o i mieli zakaz podawania inuliny bez zmierzenia cukru bo np. ktoś na Librze miał 350 dawał korektę a na glukometrze było 120 :o :o. może dla rodzica który jest w stanie właściwie zinterpretować trendy ten sprzęt jest dużym wsparciem a dla bardzo aktywnego nastolatka który przez większość część dnia jest zdany na siebie i żyje tu i teraz nie zawsze
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline Kasiach

• Super light
  • **
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 29, 2016, 12:57:14 »
Ja zawsze jak duży cukier to mierzę glukometrem. Na librze raz było ponad 300, a glukometr pokazał 198. Zresztą jak niski to też mierzę.
Ja bardzo czekałam na librę, bo chciałam choć trochę wytchnienia dla tych małych paluszków. Użytkujemy ją już prawie miesiąc, zobaczę jaka będzie HbA1c po wizycie w listopadzie w poradni. Teraz to trochę taki chaos, pomiary i z libry i z glukometru. Na każdym urządzeniu inne średnie, wiadomo. A że cena nie adekwatna do jakości to jak najbardziej. Odkleja się, trzeba jednak umacniać dodatkowym plastrem, a to brzydko wygląda. Nie wiem jak te inne sensory, bo nigdy nie miałyśmy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2016, 13:00:00 wysłana przez Kasiach »

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 29, 2016, 14:43:49 »
My korzystamy z sensorów do 722 Paradigm ...i to też już jest podobno przeżytek...  Pompa medtronic 640G ma zupełnie inne "oprogramowanie' i odczyty podobno dużo dokładniejsze.. ale koszt przy oddaniu 722 niecałe 13000 a jeśli nie oddam to ok.16tys. Dzisiaj zamawiałam sensory i za 5 szt. płatność wynosi ok.860zł. Może i bym się 'porwała" na tę 640G ale aby ja w pełni "wykorzystać" trzeba używać ciągle sensorów. Jerz nie do końca chce nosić i sensor i wkłucie do pompy dlatego używamy sensorów- na wyjazdach, wycieczkach klasowych, jak jest masakra z cukrami. Czyli średnio 1-2 w miesiącu. Dobre i te kilka dni odpoczynku w miesiącu dla paluszków
paradigm 722 sure-t 6mm